Alternatifim Cafe

Bilgisayar-Teknoloji-Internet => Donanım => Konuyu başlatan: Diyez - Eylül 25 2009, 23:36:37

Başlık: Yüzde 60 daha az enerji tüketen PC
Gönderen: Diyez - Eylül 25 2009, 23:36:37
Bilgisayar üreticisi Fujitsu, geleneksel cihazlara göre yüzde 60 daha az enerji tüketen yeni nesil ürünlerini tanıttı

proGrEEN Selection adı verilen yeni serideki ürünler uyku ya da bekleme modunda sıfır watt enerji harcıyor. Fujitsu, Dinamik BT Altyapıları vizyonu çerçevesinde kurumların enerji maliyetlerini azaltan çevre dostu teknolojiler sunmaya devam ediyor. Yeşil BT kavramı çerçevesinde Fujitsu’nun en son duyurduğu ürünler arasında, markanın proGREEN Selection ürün ailesine katılan 0-Watt PC de yer alıyor.

Normal bir PC’den yüzde 60 oranında daha az enerji harcıyor
Bu yılın başlarında tanıtılan 0-Watt PC teknolojisi, bu kez Fujitsu'nun geliştirdiği çarpıcı bir yenilikle geliyor. Yeni teknoloji sayesinde 0-Watt PC’ler, kapalıyken veya uyku modunda hiç enerji harcamazken, istenirse önceden ayarlanan belli bir zaman aralığında yeniden çalışır hale gelebiliyor. Yazılım güncellemesi için PC'nin normal çalışma saatlerinin dışında, belirli saat dilimlerinde otomatik olarak uyanmasını sağlamak mümkün. Çalışma bitince cihaz tekrar 0-Watt stand-by modunda uykuya dalıyor.

0-Watt teknolojisine sahip bir PC, standart teknolojilere oranla yaklaşık yüzde 60 oranında daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Özellikle çok sayıda PC’yi yönetmek zorunda olan kurumlar için elde edilen verimlilik kazancı Fujitsu 0-Watt PC sayesinde önemli oranda artıyor.

(http://www.ensonhaber.com/images/news/194443.jpg)
Başlık: Ynt: Yüzde 60 daha az enerji tüketen PC
Gönderen: muhammetkeskin - Ağustos 27 2018, 16:59:25
Uyku modunda nasıl 0 harcıyor hocam. Hiçmi yanmıyor en ufak led ışık parçacığı :D