Alternatifim Cafe

Msn Hack ve Güvenliğe Dair

Discussion started on Sohbet ve İletişim

Şimdi arkadaslar Msn yada Hotmail Hesapları hacklenemez !!!

Cogu forumlarda yada sitelerde acılan konuların baslıklarına bakıyorum şöyle yazıyor
''Arkadaslar msn nasıl hacklenır , Su msn ı hackliyene sunu vericem , hotmail hesabım hacklendı geri alın

lütfen''

Msn , Hotmail hesapları hacklenemez dedım ve yine dıyorum ...
Ben hacklerım , crackerım dıyen bırısı varsa cıksın karsıma benım msnımı hacklesın .
Benım gizli sorum Karmakarısık ( Valla ben bile hatırlamıyorum )
'' -fsa/-gfdgd+3*2363-*7jyj37y+94264y+*f-*y7+-742g47 '' böyle bırseyler yapmıştım
Bilgisayarıma girecek kişi daha tanımıyorum . Ateş servar var Prof bir hacker girmeyı basardıgı anda
Ates servarda erir Yani *Bilgisiz* olarak key logger , sniffter , trojan , virus vb...
yada pwl.dll dosyamı da çalamazsınız . Bilgisayarıma giriş yasak Ama sizlerin bilgisayarınıza
girerek Key logger yada diger yazdıgım basit solucanlarla sizin butun pwl lerinizi çalabılırler ...

En son olarak ne kaldı ? Basit olarak ortalıga atılmıs Lamerlerın kullanması ıcın
üretilen World listlerle çalışan programlar kaldı..

Örnegın çok değişik yapın Şifrenizi ... '!^+%&/()=?_/*-+,.>#$$½{[]}}\\ şifrenizin
baslarına yada sonlarına Bu İşaretlerden iki üç tane koymanız belkı sızın
Hesabınıza Onlıne olmanızı 2 yada 3 saniye geciktirecek.. Ancak Hacklenemez bir
hesaba sahip olma rahatlıgıyla saatlerce msn de yada hotmaıl heabınızda Onlıne kalacaksınız ... Haaa

birde su yontem var.
Bundan bılerek bahsetmedım cunku yapılması cok zor
Turkıyede hatta dunyada fazla hacker yoktur ...
Herkezce bılınen attack larla Misyon yapanlar hacker degıldır . Önüne gelen bir iki site hackliyiop Forum

kuruyor Bunlar bosa bence
zaman kaybı .. . .
Geldık yenı yonteme Msn , Hotmaıl gıbı hesap şifrelerimiz Md5 denilen bir şifreleme ile korunuyor !
Bu accountların ( Hesapların ) korundukları Md5 Şifreleri Örneğin böyle gozukur

5c8323d8c60bb34c3fc3841f5c1321c8adCh2259Yk58ax87as
Tabi bunu salladım Ama bunlara benzer goruntudedırler .
Bu çok zor ve karısık gorunen kodları kırdıgınız anda size şifreyi verecektir .. Peki bu nasıl yapılır
Bunu yapmak ıcın iyi bir Coder ( Kod yazan / okuyabılen kısi ) olmanız lazım ..
Ehh yinede Ben *Bilgisiz*ım  Bilmem dersenız Md5 Crack , Md5 Cracker programları vardı bır ara . Onlıne

olarakda bazen oluyor =)http://www.passcracking.com/ . Ararsanız yıne
bulabılırsınız . Bu programlarla da kırılır..

Not : ***Md5 olayını iyi kaynaklar bulup inceleyin arastırın Çünkü bu olayı çözen bir kişi 10 sanıyede

ıstedıgı bır sıte yada
foruma whois cekerek Servarın bulup Md5 hash ını cekerek hackleyebılır ***

! Arkadaslar yukarıda sizlere Nasıl bir msn Yada Hotmaıl Hesabı Hacklenır onları anlattım !

Sımdı ise nasıl korunmanız lazım onlara bıraz degınıcem .

*** İlk basta Bilgisayarınızın guvenlıgını elınıze alın *** Peki Özgür ne yapmamız lazım dıyeceksınız ...
Anlatayım ;

*** İyi bir Antivirüs programınız olsun Ekstradan da onun yanında gorev alacak olan bır tane daha olsun
Örneğin bende Norton 2005 , Ad aware proffesionaL , Kaspersky vb Antivirüs programları var .

*** Bilgisayarınıza uzaktan gırıslerı engelleyın yanı basıt programlarla bilgisayarınıza gırmeyı yasaklayın

Örneğin ;
R3x ( Gercı bu eskıden kullanılırdı ve ıse yaradıgı sıstemde 98'dir)
Essentiol Net Stool ( Key logger yada servar burakmak ıcın cok kullanıslı )
İp Scan ( Denemedım , ama güzel oldugunu cok duydum )
Hallet ( güzel bir pwl dosyasını çalmaya yarayan program )

=) Bunlarla yada programsız olan bir yöntem ile *Bilgisiz* işi olmayan Ms-Dos komus islemi ile

bılgısayarınıza gırmeyı
engelleyın %100 olmasada %80 güvende olun

***Bilgisayarımı Sag tıklayın oradan > Yönet > Hizmetler Ve Uygulamalar > Hizmetler Simdi Hizmetlere

geldık..
Buradan bır kac ayarı devre dısı burakacagız Telnet Ayarını devre dısı burakalım once Bu Telnet ne ise

yarar
dersenız uzaktakı bır bılgısayarın sızın bılgısayarınızda oturum acmasına ve program calıstırabılmesıne

olanak saglar !!
Telnetı sag tıklayın ozellıklerı tıkladıktan sonra Kutucuktakini Devre dısı > yapıp uygula diyin ve cıkın ...
Daha sonra Telnet , Uzaktan Erişim , Yönlendirme Ve Uzaktan erısım ayarlarını Tıpkı Telnete

uyguladıgımız Gıbı
devre dısı burakın

*** Simdi Şifrenizde Biraz değişiklik yapalım Burakın hic değiştirmeyın Belkı alısıksınızdır sıfrenıze ama

sonuna Ortalarına
Veya basına !'^++%&/&/()=?_>£#$½{[]]}\ Bu ısaretlerden bırını veya ıkısını getırın ... Neden

getireceksınız bununda yanıtı vok basıt ..
Lamerlerın Kullandıkları Wordlıstlere kurban gıtmemenız ıcın ... Bazıları sallayarakda bulmaya

calısıyormus haberınız olsun
Baska ıslerı yok salla salla bulmaya çalıs

*** Geldık Gizli sorunuza Benım yukarıda da yazdıgım gıbı '' -/-+3*2363-*737y+94264y+*-*y7+-742g47 ''

böyle bırseyler Hatta
daha fazlasınıda yapabılırsınız Sızın bır ısınıze yaramayacak Gızlı sorunuzu bılmenız .. Ancak basıt

yaparsanız Zararınıza olacaktir
Karma karısık birsey yapıp Enterlayın

*** Bilgisayarınıza girilmiyor ama Artık ben %100 güvenliyim diye birsey diyemezsınız ... İnternet

ortamında Download Yaptıgınız yada
Msn yada değişik Chat programları Sayesınde aldıgınız dosyaları asla Antivirüs de Scan ( Kontrol

etmeden ) Acmayınız ! 
Written By: Spy-CX5
#1 - Temmuz 10 2006, 09:42:24

yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum.

Yeni!
sana bişi diyimmi bnce fazla güvenme isteyen öle bir girerki en basiti microsofta giren turk hacker bu en basit örnek :)

LÜTFEN CÜMLELERİ DÜZGÜN KURALIM !!!
#2 - Eylül 12 2006, 01:14:15
« Son Düzenleme: Eylül 12 2006, 17:03:04 Gönderen: KiNGDoM_oF_HeaVeN »
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.