Alternatifim Cafe

Ben Stiller

Discussion started on Yabancı Sanatçılar

Gerçek Adı: Ben Stiller
Doğum Yeri: New York, ABD
Doğum Tarihi: 30.11.1965

Boy : 1.73 m

Onu Ünlü Yapan Ne? Cameron Diaz ile birlikte There's Something About Mary (Ah Mery Vay Mery) (1998) filminde oynamıştı.

Birliktelikleri:
Eşi: Christine Taylor, aktris, 2000'de evlendiler
Sevgilisi: Claire Forlani, aktris, 1998-99
Sevgilisi: Amanda Peet, aktris, 1998
Sevgilisi: Jeanne Tripplehorn, aktris
Sevgilisi: Janeane Garofalo, aktris, komedyen

Ailesi:
Babası: Jerry Stiller, aktör, yazar, komedyen
Annesi: Anne Meara, aktris, komedyen, senaryo yazarı
Kardeşi: Amy, aktris
Kızı: Ella Olivia, annesi, Christine Taylor

Ödüllerinden Bazıları:
1993: Emmy - En iyi müzik programı yazarı, The Ben Stiller Show
1999: MTV Film Ödülü, There's Something About Mary

Eğitim:
- Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles, Film Bölümü, (1983-84), Dokuz ay devam etti.

Meraklısına...

Annesi ve babası komedyendi, onların izinden gitmesi sürpriz olmadı.
Ailesi Ben'i Hollywood yaşam tarzından uzak tutmak için bir çaba sarfetmedi ve Ben yıldızların arasında büyüdü.
Küçüklüğünde Tom Cruise hayranıydı, uzun yıllar Tom'u taklit etti, Mission: Improbable adlı Tv programıyla Tom Cruise'ın çılgın bir taklidi olan Tom Crooze'ın biyografisini hazırladı, ve MTV film ödülünü aldı, Tom ve Ben 1996'dan beri sıkı arkadaşlar
2001 yılında "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasına katıldı ve 32.000 $ kazandı ve ödülü bir hayır kurumuna bağışladı. Yarışmada bir soruda telefon joker hakkında annesini aradı, ancak bu soruda yarışmadan elendi.
Premiere'in yıllık Power Listesinde 2003 yılında 78. oldu (2002 yılında 68., 2001 yılında 80. idi).
Owen Wilson, Adam Sandler, Jack Black, Kyle Gass ve Janeane Garofalo gibi oyuncu arkadaşlarıyla grubu var ve bu oyuncular sıklıkla Ben'in filmlerinde oynuyorlar.
#1 - Ekim 08 2007, 14:49:05
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.