Alternatifim Cafe

Tylers

Discussion started on Alternatif Üyeler

Yine başlıyorum =)
Herkesin önceden bildiği gibi, aklıma an itibariyle ne düşecekse hepsini klavyeye dökerek.

Şimdi durun hele... Hala nickim dolayısıyla şaşkın olan var mı? Varsa Ooo-ha! artık yani... O anlaşılmazlığı bir kenara atalım ve sanki hiç gitmemişimcesine dinleyin beni kuzular.

Nasıl desem, nasıl başlasam? Eski bir Can vardı hani geçen sene, yazdan önce... Beni tanıdığınız vakitler yani herkesin beni bellediği anlar. İşte ben o zamanları en az sizin kadar özlüyorum. Keşke böyle dal daşak konular için gülebilsem, espiri yapsam ve birisi espiri yapsa diye sıkıntıdan sıkıntıya koşsam... Yaaa şunu diyorum aslında; tek derdim banyodaki fayansın sarı mı yoksa kırmızı mı olacağını düşünmek olsa, keşke... Yaşım kaç ki daha? Hiç bişeyim ben... Yolun yarısının yarısını 1-2 adım anca geçmişim... Yalan mı? Ama çoğu kişiden tek farkım, gördüm=) 17 yaşıma kadar bomboş... Şu son 2 sene içinde ise hepsini doldurdum. 2 sene içinde 30 yıl görmüş gibi offf öyle bişey işte... Anladınız beni...

Büyüyorum sanırım ben ya... ''Lan gerizekalıi herkes büyüyo, bi sen değil'' demeden önce durun hele. Siz yerinizde sayıyorsunuz, ben büyüyorum demiyorum ama sıra bana gelmiş. Eskisi gibi birisi bana derdini anlattığında ''olur o ya, geçer, unutursun'' diyemiyorum kolay kolay. Fikir yürütmeye başladım. Neden mi? Çünkü aynılarını yaşamışım, o yaşamasın diye tavsiyede bulunuyorum. Haa, bildiğmi halde s.kime takmadan yoluma devam edemem mi? Ne b*k yerse yesin diyerek döner kıçımı keyfime bakarım. Ama benim Adım Can, benim kulağıma ezan okunmuş, dinim islamiyet olmuş, yaşayış tarzım, geleneğim göreneğim işte hepsinin toplamı buna izin vermiyor. Boşvermişliğimi rafa kaldıralı 19 sene oldu! Ben her yaşımda kendimi değil başkasını düşündüm de geldim. İnsan sarrafı değilim ama empati kurma ustasıyım. Birisinin derdini kendimmiş gibi yoğuruyorum ve ne bileyim işte ya! Kendimi düşünmüyorum işte anlatmak istediğim bu. Halimi bir görseniz şuan varya gülersiniz. Saçım, başım... Gözlerimin altı mos mor olmasada ona yakın... İçleri kızarmış böyle... Anlıyacağınız iyice insanlıktan çıktım... Dünya modernleştikçe ben ve benim gibi insanlar mağara adamına dönüyor =)) Hakkat ha, dalgasına demiyorum. Bi düşünseniz hak verirsiniz zaten.

Sadece başkalarını düşündüğüm için değil tabi ki bu perişan halim. Aşkı var, ailevi nedeni var, geleceğe dair korkular, ekmek parası, yaşam... ''eeeeh yeter be içimi kararttın amq'' dediğiniz duyar gibiyim. Düşünmemeliyim dimi? Banane? 222 Parkta ben de b*k gibi içip, kızın tekini kucaklayıp sabaha kadar dans etmesini biliyorum. Sigara bbile değil CİGARAsını tadıp hergün leyla biçimde ben de gezerim... Hiç bi sorun s.kimde olmaz abi... Elimde bu aslında ama OL-MU-YOOO... O tür insanlara yaşayışları için değil sorunları düşünmedikleri için özeniyorum. Kafaları rahat çünkü...

Metin abimde demiştim  bana.. Bu devirde aşıksan salaksın diye. Aptalsın, gerizekalısın... En hödük adam sensin diye. Cidden öyle değil mi? İki elinde 2 hatun gezip tozmak varken böyle dünyevi şeylere heleki bu devirde kafayı takmak, bunun için içmek... Belki salaklık ama belki de inanç... Aşıklar salaktır demiyorum, kimse diyemez. Lakin... Bu devirde ele alırsak öyle gibiyiz... Devir ''meme, göt, içki, eğlence, meme, meme, futbol, iddia, göt, karı, kız, seks, meme'' devri anladınız mı? Böyle donuyo herşey sanki öyle bir hal aldı... Milletin derdi ''bu'' olmuş ''bu'' .. elimle işaret ediyorum şurda ama erkekler anladı ne demek istediğimi. Alelem bunun için nelerini veriyo be...

İşteee anladınız mı? Ben bu basit insanlardan olamadığım için uzağım. Keşke olabilsem keşke şuan şunları yazmıyor olsam size. Okumasanız beni. Çıkıp en baba yerde en bi türlüsünü içip sıçmak.. öyle şeyler yapsam ki aha çıkar yaparım da... Ama önce ben çözülmemişliklerle dolu olan şu bedenimi hafifleteyim. Yoksa ben ölücem arkadaşlar... Abartı değil bu, acındırmak için de değil bu...
Ciddiyim ölücem. Ben biraz daha kafamı bu sorunlara sokayım... Dert yüzünden dıgırıp kalcam. ''yapma o zaman, düşünme'' diyosunuz... Belki hastalık ama olmuyo lan işte anlamıyo musun...

Bişey söliyeyim mi size... Alzaymır hastalığı var hani... Yaşlılarda görülüyor, unutkanlık.. Bilmeyeniniz varsa atsın kendini zaten.
Hah işte.. Bi gün bir iş için hastahaneye gittik rapor alcaktım kayıt için. Kapının dışında beklerken bir yazı asılıydı canım sıkılıyor okuyayım dedim.

Alzaymır hastalığı için işte o hastalıkta önceden 12 belirli rahatsızlık varmış. Bunlar varsa yani hepsini barındırıyorsan içinde kesinlikle o hastalığın içindesindir...
Tek tek okuyorum hangi belirtiler diye...
1 diyo... gece uykusuz kalıyorsanız yok yere uykunuz olduğu halde...
2 diyo... 2 dk önce gördüğünüz bişeyi hemen unutabiliyorsanız, aklınza gelmiyorsa
3 diyo.. artık isimleri hatırlamıyorsanız...
4 diyo... çok fazla düşünüyorsanız...

vs vs gidiyo böyle... ulan okurken kanım donuyo çünkü 8 tanesini taşıyorum ciddi ciddi ve ben hakkaten unutkan oldum. Bu beni öldürmez.. onun için de yazmadım zaten... Kafayı takan adam alzaymır oluyomuş bunu öğrendim :Ç  Kafayı takan adamın saçları da dökülüyomuş... Uçuğu da çıkıyomuş... sivilvesi de çıkyomuş... sonra vitamini de eksiliyomuş... Sonra hücreleri de ölüyoımuş.. ama tabi hepsi zamanla... :Ç

Acındırmak için anlattığımı sananlar zaten bıraksın hiç devam etmesin bundan sonra. Asıl demek istediğim. Nolur kendinize bi meşkale bulun ki aha ben yaşıyorum siz böyleo lmayın.. Ben bulmayacak mıyım? Bayramm tatilinden sonra hemen, hemen birşeye.. Belki dans kursu belki yüzme belki... Belki... Aklıma birşey gelmiyor işte herhangi birşey.

Allah'ıma dua ediyorum sadece, iyi olayım diye. İçimden gitsin şu huzursuzluk diye. Aşık olduğumun konusunu pek yazmadım bu yazı içinde çünkü zaten hergün anlatıyorum. Bir de onu eklesem ohooo, neler neler okursunuz burda. Ve ben burada herkesi ağlatıcak kadar çok şey anlatırım. Kendime dair olmasa da anlatırım. Ama işte...

Herneyse lan yeter! Seviyorum ben hepinizi.. Eski Can yok böyle... Ceren vs tayfası korkmasın benden :Ç
Eeuheuh hepinizi cidden özledim yea... Ama tabi bi bölümünün ağzına da sıçacam hala... Onu biliyorsunuz zaten. O kin hiç bir zaman bitmez. Taaaki gelecek özür dilenecek o zaman.

Lan =)) Başta ne yazdığımı unuttum iyimi... Kitap yazarı olcam ben inşallah, düşünüyorum.
Tamam sustum.

edit: hani ben konumu kitlettirmiştim ya. Bu hava olsun ya da değişik olayım gibisinden değildi. Yazılsın istemedim hakkımda hiç birşey. Siteye dair sinirlerim vardı çünkü. Ki hala var, anlıyorsunuz da beni...
Bir de şu var.. Bu nickimi aldığım günden beri özel mesaj alıyorum ''kimsin, kimsin, kimsin'' diye... Cevap atmamamın sebebi 50 mesaj sınırıydı. Ve şimdi artık sormazsınız herhalde..

Ve yine şu var; sıkıldım ben. Öyle eski nickimi belli etmeden yazıyormuşum gibi düşündüğünüz düşündüm, açıkladığım kimliğimi. Yoksa Ben yine kendi halimde takılcaktım sizin mesajlarınız olmasa. Ve noldu sonra? Benden sonra bi kaç kiş idaha eskilerden geldi... Onların düşüncesi nedir bilemem ama ben eskime dönücem dedim ve de dediğim gibi döndüm... Korkum yok... Ban yiyebilirim şuan. İnanın umrum olmaz. Olsaydı zaten 4000 mesajımı yemezdim 2 dakikada... Bunlar dünyevi şeyler sonuçta. Mühim olan dostluk :Ç Böyle bi klişe vardı hatırladınız mı.. Komik tabi...
Gittim.

Haa bak aklıma geldi :Ç Yine yine yine sözlüğün anasını ağlatıcam, ağlatırım.. Sözlük aşkı engellenemez. Şeyine bile şaaparım o derece :Ç
Küfürlü konuşuyorum ya, kızanınız oluyor eminim ama ben buyum, söri.
#51 - Kasım 30 2008, 17:08:23
« Son Düzenleme: Kasım 30 2008, 17:37:32 Gönderen: ben hakimim masum bey »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Can olduğu aklımın ucundan geçmemişti. Biri dese bile o Can diye bu yazıyı okumadan inanmazdım sanırım (6) Hoşgeldin tekrar o zaman* İyi ki geldin.
#52 - Kasım 30 2008, 17:23:10
Don't look so blue'

Şizofren Sevdam..

hoşgeldiniz bayım
#53 - Kasım 30 2008, 18:27:56

Biliyordum ya , hoşgeldin Can'ım ki. (=
#54 - Kasım 30 2008, 18:39:56

Nalet olsun içimdeki Can sevgisine. Ne yaparsa yapsın, kızamıyorum, kıyamıyorum O'na. -.-
#55 - Kasım 30 2008, 18:46:25
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Yok artık.. Ulan var ya ters köşe ettin :Ç
#56 - Kasım 30 2008, 18:57:01

Zeitgeist

"Ceren vs tayfası korkmasın benden." demişsinde, şaka olarak algılıyorum bunu. Zira, kimseden korkmam, bunu da az çok biliyorsundur herhalde. (6)
#57 - Kasım 30 2008, 19:38:37

Hayır hayır, o manada değil. Her konuda arkanızda bitmekle alakalı idi. Yoksa sanal alem zaten burası, ne korkucaksınız.
Ve, evet... Hoşbuldum. Şaşırdım birazda hepinize çünkü ben ilk günden beri aslında bilindiğimi sanıyordum. Halbüsü daha bayağı bir oynasam oynarmışım. :Ç
#58 - Kasım 30 2008, 19:41:25
« Son Düzenleme: Kasım 30 2008, 19:42:12 Gönderen: ben hakimim masum bey »

Gregor Samsa

Şizofren Sevdam..

ben ilk anında daha nickinden sen olduğunu biliyor idim havaya girme :ehem
#59 - Kasım 30 2008, 19:46:37

Bknz:Duygularımızla oynayan user  :hımm
#60 - Kasım 30 2008, 20:23:19
Don't look so blue'

ashaf olduğu dönemler de forumumuz hakkında ki düşüncelerini sözlük ortamında dile getirmiş üye

bkz.  ( http://www.uludagsozluk.com/index.php?k=alternatifim )
#61 - Kasım 30 2008, 22:15:53
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

bu Herife Oldum Olasi gIcIk Oluyorum Ya :)
#62 - Kasım 30 2008, 22:59:28
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Düşüncelerinin her daim sonuna kadar arkasında kalandır.

En üst tabakası, (ki bu bir kişiye tekabül ediyor) ve diğer forumun genelinde görevli olanlar hariç yani benim bugüne kadarki tüm sorunlarıma ben olduğum için değil de, üye olduğum için, adil şekilde yerine getirenleri tenzih ederek, diğer tüm yöneticilerin kişisel menfaatler uğrunda işlerini icraa ettiklerini düşünmekteyim. Ve kusura bakmayın ama haklıyım. Ego tatmini değil bu...

Ben o meşhur gün, başlık açıp adaletinize sokayım demesem, galeyana getirmesem kimseyi, ne ben ceza alırdım ne de o olayın baş rolünde yer alan kişi ceza alırdı.  Sessiz sedasız olayın kapanması sağlanırdı. Özele gidip hakaret etsem ona değil bana birşey olurdu ve adım gibi biliyorum bunu.
Ben çok kaşındım çünkü onlara göre=) Suyum fazla ısındı ve gitmem gerekti. Hayır onlara dokunmadım bile=) Bütün herkes bana o gün hak verdi.. Niye acaba ? Haksız olduğumdan mı... Ve ben sevdiklerim uğruna ve bu sevdiklerim sanal da olsa onlara edilmiş tek lafı dahi kaldıramam... Sineye çekip ''o da geçer be usta'' diyemem. Sanallıktan çıkmış bir durumdu...

Hala daha, bakın hala daha bana burda ayar üstüne ayar verdiğini sananlar var... Ulan ben neyim ki ya? Nasıl bir iğne batırmışım zamanın da ki ''ahh'' sesleri hala kulağımda yankılanıyor. Hiç birşeyim, hiç birşey! *** fezada değil benim, siz öyle görüyorsunuz sadece! Beni getirmek istediğini yer orası, uçurumdan atmak istediğiniz yer orası çünkü. Hey, evet sana diyorum! Sktir edin beni artık, nolur! Tek derdim siz olsanız inanın uğraşırdım ama yok, değilsiniz.

Yeter...

edit: uludağ sözlükte yazar olmadığımı bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyordum. Aha varsa da şimdi kalmadı. Bunu sakladığımı mı düşünüyorsunuz acaba? Saklasam hergün 4 bin ziyaretçinin uğradığı siteye o entry'i girmezdim. Valla iyi güldüm he...
#63 - Kasım 30 2008, 23:05:54
« Son Düzenleme: Kasım 30 2008, 23:11:58 Gönderen: ben hakimim masum bey »

Gregor Samsa

Çok sevdiğim ve sevmeye her daim devam edeceğim Can'ım  :bite
Sesi güzel insan  :Ç
#64 - Kasım 30 2008, 23:10:36
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Durun dur, konu kitlenmeden son birşey.

Şimdi milletin aklındaki soru şu.
Sitede madem o kadar haksızlık var, velet var diyorsun niye yazıyorsun. Ya da niye geri geldin ya da i??te yediği tabağa sıçmak =)) Üsttekinin dediği gibi. Öyle değil işte, dinle Nedeni şu abi,

burda ben herkes tarafından dışlansaydım zaten giderdim. Velet kaynamıyor mu sitede? Sıçmalara gelmedi mi? Ben mi görüyorum bunu sadece? Forum yaşı 11 lere düşmedi mi? Çoluk çocuk bitmiyor mu? Herkes bilmiyor mu bunu adı gibi?
Sonra kişisel haksızlıklar, çıkarlar dönmedi mi? Bunları dile getiriyorum...

Niye yazıyorum... Niye barınıyorum o zaman?
Açıklamak zorunda değilim aslında ama =) İçiniz rahat olsun...
Abi, site zaten özgür bir site. Ben her haksızlık gördüğüm yerden kıçımı dönüp kaçsaydım veya her haksızlık karşısında o yeri terkedip amaaan başka yer daha güzel orda yaşayalım denilseydi vay bu dünyanın haline.

Hakkaride terörist var denilip orda kimse yaşamasın denilseydi... Anladınız mı? Uçuk bir örnek ama tam bunu yansıtıyor işte...
Ben haksızlığa gelemem, karşılık veririm.. Susmam. Varsa belirtirim... Aha sözlükte belirttim orada yazar olduğumu da biliyor çoğu insan. Beni gerçekten takip eden insan biliyor.

Çelişki değil bu yaptığım ya da *** yemek değil. Dedim ya, kötünün içinde iyi olmak ya da kötünün içinde bu iyidiri göstermek elzemdir. Böyle olmalıdır.
Bu tabağa sıçmaksa, bu neyse işte artık.. Tamam ben onu yaptım, rahat mısınız?

Ve tek elin parmağını geçmeyen provakatörler için huzurumu bozamami kusura kalmayın.
Beni anlayan çok iyi anlıyo...

EDİT: Herkes olaya objektif baksın. Beni eleştiren ya da eleştirmeyen. Sitenin kalitesinde bozukluk yok mu? Düşmedi mi... Eskisi gibi zevk alıyor musunuz? Cevaplayın abi... Var mı eski tadı alabilen... Bundan bahsettim işte ya! Ben sitede sevdiklerimle bir konu hakkında konuşmak isterim, kime ne? Mesela diyorum yani.. Oylama yapalım ve gideyim o zaman... Hakkaten istenmiyorsam giderim. Ama yok işe öyle birşey...

Sanarsınız sitenin azına eden tek insan ben varım burda. Siteyi haklı olarak eleştirdim. Olmayan birşeyi söylemedim. Sıçmalarda dedim... Sitenin eski tadını yakalayabilmek aslında tek umudum eskilerle.. Böyle veletleri püskürtmek... Ki yaparım da.. Üstüne düşsem yaparım.

Ulan zaten ben bunu gördünüz sanıyordum ya da hakkaten o entry i bu kadar önemsiyeceğinizi... Ne bileyim... Yalan birşey değil ki bu ya da sakladığım birşey. Saklasam... Sözlükte yazar mıyım? Delirdiniz mi=)) Ben 1 senedir eleştiriyorum burayı, düzelsin diye. Haksızlıklardan sıyrılsın da adam olsun diye...

Haa o zaman kimse bişey demesin. Site çok güzel diyelim olmasa da? Kimsenin sesi çıkmasın, koyun olalım,.. Bu mu? Birilerinin ses çıkartması lazım.

edit: ımmm ne diyecektim. Heh... Orada haksızlığı da geçin, yapılan haksızlıkları... O zaten Allah'ın emri.. Ki haksızlıklar heryerde olur herkes aynı senkranizasyon dahilinde geçinemez. Herneyse... Bu sitede kalite düştü yaş kalitesi... Bana bile abi diyenlerle dolu ya! Abi diyor adam bana... Kardeş bellediklerimi demiyorum önceden... Ulan bu kadar yaş düştü mü sitede ya??? Kalitesiz, kalitesiz devam etmek hoşunuza mı gidiyor? Feyz almak yok mu tüm bu yazdıklarımdan. Alan yok mu? Orada eleştirdiğim konular bellidir site içinde. Kimse kimseyi kandırmasın... Aklı mantığı hala almayan varsa otursun beni izlesin o zaman ne diyeyim.

Ve girer şimdi yine yazarım ama çaylak oldum. Herkes okusun, yine yazacam...
#65 - Kasım 30 2008, 23:28:49
« Son Düzenleme: Kasım 30 2008, 23:56:17 Gönderen: ben hakimim masum bey »

Gregor Samsa

bknz. Laf olsun torba dolsun diye bos bos mesaj yazan üye.
#66 - Kasım 30 2008, 23:57:04
Benimsin ellere söyle bilinsin
Kader başkaysa silinsin
...

söyledikleri doğru veya yanlış onu tartışacak değilim doğru söylediği konular var hatası ney bunu dışarıya yansıtması sonuçta bu sitedeki bu tarz mevzuları burda tartışırsınm gidip dışarda tartışmak  benim düşünceme göre yanlış bir sonunun varsa yeri buraydı x site değildi

verilen linki ben buldum ve kadriye sordum bu kim diye kim oldugunuda bilmiyordum  birsemde fark etmez  farkı ne olurdu rica ederdim sildirirdim o mesajı

sonuçta bura sadece forumdan ibaret bir site değil buraya girenlerin %95 şarkı sözleri çeviri ve akorlara giriyor ordaki yapılan kötü bir raklamdır orda da sen 1 kişiye kötü dersin ama orayı okuyan sitenin tamamını kötü bilir bu yanlış işte

bence en kısa zamanda o mesajı sil
#67 - Aralık 01 2008, 01:06:16
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

Sitenin reklamını düşünmeden yazdığım doğrudur. Belki de etkiledim tirajını, olabilir. Bunu da az önce Osman abim getirdi aklıma. Google'da aratırken bulmuş o mesajı zira. Orada hak veririm size, herkese. Çünkü dediğiniz gibi ya da bildiğiniz gibi diyeyim, o sitenin günlük ziyaretcisi en az 3 binlerde...

Sorun buysa sadece, inanın bunu gider hallederim şimdi. Aha zaten düzgün bir edit atacam. Bu ne için? Sitenin refahı için ve hatır için.
Tükürdüğümü yalamak olmıyacak bu ya da öyle düşünen varsa bilemem... Arkasındayım silsem ya da editlesem... Dediklerim doğrudur. Bunu gören de, bilen de tek ben değilim sonuçta. Ama Osman abinin dediği gibi yer yanlış...

Yarın Emre abi ve Osman abi için bir jest yapıcam. Hatta iki jest. Yarın öğrenirsiniz. (Silmek ya da editten ziyade)

Keşke tek sorun şu olsaydı...
Sanırım şöyle düşünüldü hatta Merve'de dedi ki;
Dediklerin geneli kapsadı, ben seni tanımasam sitenin tümüne küfrettiğini düşünürdüm mesela dedi ama tanıyorum dedi.
Belki aklınızda bu vardır, bilemem. Ama şunu bilin... Kime nedne kızdığım belli orada. Beni tanıyan biliyor bunu bi tek... Tanımayan da anlamaya çalışsın, empati kursun bi kez olsun ya.. Yeni yetmelere kızdım... Çoluk çocuğa kızdım... Adaletsizliğe kızdım. Yokken mi kızdım? Hiç birşey yokken ben hikayemi yazdım sanki? Hayır olanı yazdım ama yer... evet yer yanlış, tamam.
Ki bu anlaşılmazlığı çözücem bir ara Allah'ın izniyle... Haksızlığı, tartışmaları. Ben çok mutluyum sanıyorsunuz burada hepinize laf sokunca. Eğleniyorum, koşuyorum evde sanki... Herkesi düşman etmek tek amacım gibi. Yok öyle birşey.

Siteden bir gün gidersem herkesin helalliğini almayı isterim çünkü. Önemli birşey bu.
İyi geceler.

konu hakkında son edit: şuan o mesajı editlemememin ya da silmememin tek nedeni herkes olayın ne olduğunu görsündür. Fransız kalmasındır... Utansaydım yaptığımdan anında editi çakar, çaçaron yalan söylüyor derdim... Diyemez miydim? Anında bunu uygulardım ki hala uygularım, elimde... Yalan söylüyorlar yok öyle birşey derim sabah uyandığımda... Print screen çekmek şimdi aklınıza gelmiş olabilir. =) Mantıklı bi düşünün... Hem nickim orada ashaf olucak, hem alter konusuna böyle birşey yazmış olucam ve de bu en büyük 3. sözlükte cereyan edecek veee gizli olmuş olucak!?? Gizli !? Sen yer misin bunu? Yer misiniz yani cidden soruyorum. Böyle birşey olur mu allasen xD O mesaj yarın sabah sitenin tiraji için silinecek. Bir de Emre ve Osman abi için jest yapılacak.

Print screen tuşu çalışan varsa resmi please kaydetsin... Lazım o bana.

edit: saat şuan kaç yani editi atarkenki saat? 14 oluyo... Gece 3 gibi ''yarın sabah düzelteceğim'' isöyledim... Yani 10 saattir o mesaj orada kaldı, en az... ve şimdi akşamki jeste kadar mesajım siliniyor. Herşey dediğim gibi...
#68 - Aralık 01 2008, 01:33:31
« Son Düzenleme: Aralık 01 2008, 13:58:39 Gönderen: ben hakimim masum bey »

Gregor Samsa

SnoWays

kendini aşırı derece beğenmiş bir üye oldum olası sevmemişimdir kendilerini
#69 - Aralık 01 2008, 20:17:44

Tanımayan herkesin yorum yaptığı biri.

(bknz : Ağzı olan konuşuyor )
#70 - Aralık 02 2008, 19:24:02
« Son Düzenleme: Aralık 02 2008, 19:24:35 Gönderen: ρiяαηα »
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Özellikleri :

*Kızlara Hava Atmak İçin Şekilden Şekile Giren 
*Ağır Abi Havalarında Olan
*Bi Kaç Kişiden Duyduğu Kelimelerle Anlamlı Cümle Kurmaya Çalışan
*Arkasındaki Birkaç Şakşakcıya Güvenen
*Boş Konuşmayı Çok Seven 
*İki Kelime Yazıp Laf Soktuğunu Sanan
*Bir O Kadarda Yapmacık Olan

User .

:dondurma

#71 - Aralık 02 2008, 21:45:02
« Son Düzenleme: Aralık 02 2008, 21:45:38 Gönderen: Tєєη Sℓαѕнєя »

Yorumları sıkılmadan okudum. Psikolojik sorunları varmış gibi hareket ediyor kendisi.

Üçüncü sınıf ya da ne bileyim dokuzuncu nesil yazar imajı bu olsa gerek. Ben bu sitede 4 yıldır yöneticilik yapıyorum. Çok fazla kendiyle barışık olmayan, başkalarını düşünüp kendine zarar veren insanlar tanıdım yaşantımda. Burada böyle "bik bik" yazılar yazarak anca o beğenmediğin 11-12 yaşındaki insanları etkileyebilirsin. Benim ne seninle alâkalı bir problemim var ne de herhangi biriyle. Tanımıyorum çoğunuz kimdir, ne işsinizdir. Buraya yazmamın sebebi yöneticilerle problemli olduğunu görmem oldu. Eray'ın haksız olduğunu düşündüğüm için üyelliğini silmiştim bir tartışmada. Öyle rahat rahat forumda yazılmayacak kelimeler yüzündendi üyeliğini silmem. Bir daha uyarı almamanı temenni ediyorum. Yaşantında ne gibi çalkantılı dönemleri ya da boşluğu yaşadığın umurumda değil. Kimsenin hayatının benim için önemli olmadığı gibi. Çok rahatım, keyfim yerinde, sorunu, sıkıntısı olmayan bir insanım çünkü.
#72 - Aralık 02 2008, 22:04:19

Utanmasa ya da korkmasa forum ahalisi, ana bacı sövecek. Nerenize bastı da bu kadar kuyruk acısı çekiyorsunuz inanın bilemiyorum. Neden gitti? Neden geldi? gibi sorularınıza ben cevap vereyim; ısrar ettim geri dön diye, bombok bir nedenden dolayı 'habersiz' silinen üyeliğin heba olmasını istemedim, hele ki Can'sa o üyeliğin sahibi, bu istemsizlik kendini yüze katladı. Kızlara hava atıyor tabii, her kız köle kapısında, en son amuda kalkarak hava atmaya çalışmıştı, sonradan öğrendim, o şekilden sonra hale, jale, tüm mahalle kölesi olmuş Can'ımın. Ayrıca geri döndükten sonra yaptığı bir salaklık var -kızma hemen, açıklayacağım-. Neden gelip tüm millete anlatırsın ki derdini? O senin için şunu düşünmüş, bu bunu demiş, sanane! K.çı olan gaz çıkartıyor zati! Bu budur yani. Buraya gelip laf atanlar dört dörtlük ya, forumda yer edinebilmek için kimseye yalanmamışlar ya, çıkarıyorlar işte gazlarını, egolarını tatmin etmek isterlerken, tatminsizlik başlarına bela oluyor haliyle. Nereden girsem de saçmalasam diye yırtınıyorlar bildiğin. Şakşaklıyorum seni canımıniçisi, durmak yok yola devam. :))

Buraya yaptığım 378863 yorumdur.
#73 - Aralık 02 2008, 22:12:53
« Son Düzenleme: Aralık 02 2008, 22:30:03 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bay Cingılbört

Milletin kuyruğuna bastığı için sevilmemekte, eleştirilmekte imiş..
     Yapmayın şunu gözünüzü seveyim, ilkokul çocukları bile yemiyor artık bunu... Hele ki Mercey gibi(akıllı bellediğim) bir insandan bunu duymak çok şaşırttı beni. Yahu şu topikteki yorumları bir kez daha okuyun madem "iyi ki döndün ne iyi ettin"  tarzındaki yorumlar kaç tane, öbürleri kaç tane.  Hayır bir insanı herkesin sevmesini beklemek çok anormal bir şey bence? Ya aynı fikirde değilsindir sevmezsin, üslübunu beğenmemişsindir sevmezsin, onlarca neden olabilir.. Olayı hemen "kuyruğunuza bastı" eksenine getirmenin ne manası var çözemedim. Bir de "doğruları söylediği için çamur atılan badişim" :( deseydiniz de tam olsa idi..
       Feat'in dediklerine katılıyor ve de şunu ekliyorum, sadece şu topik altında yazdıklarına bakarak şu teşhisi koyabiliriz; narsizm(küfür etmiyorum, korkmayın). Şimdi daha önce yaşadığım sürtüşmeleri bir kenara bırakmaya çalışıyor ve şöyle demek istiyorum bu şahsa; bak güzel kardeşim(yaşı kaç on da bilmem), çoğumuzun dünyanın bizim eksenimiz etrafında döndüğünü sandığımız zamanlar oldu, lakin kazın ayağının öyle olmadığını öğrendik(acı bir şekilde de olsa). Bu durumdan ne kadar erken sıyrılırsan o kadar iyi olur, yaş ilerledikçe o acının şiddeti daha sert olur çünkü.(Feat o kadar yağ çektim sana görüyorsun, artık bi modluk isterim)

He belirtmeden geçemeyeceğim ki ayrıca irrite olduğum bir şey var; "uludağsözlük'te bizim forumu kötülemiş, nasıl olur" ne demektir yahu. Canlar az biraz objektif olun, eleştiriye açık olun be.. Yarın ekşi sözlüğe forumun aşlığını açıp; yerin dibine soksam karalar bağlayacağnız demek ki...Hayır uludağ için bu tepkiyi gösterdiğinize göre(ekşi sözlüğün reklamını da her yerde yaparım, utanmam)
#74 - Aralık 02 2008, 22:58:43
« Son Düzenleme: Aralık 02 2008, 23:24:11 Gönderen: Bay Cingılbört »

Narsisizm o.

Gayet sakin biçimde yazıcam o kadar cümleye rağmen çünkü bürünmem gereken ruh hali de budur şu an. Sanki burada camları kırsam farkedicektiniz, laf işte benimki de...

Hak veriyorum normal olmadığımı düşünmenize. Değilim fakat şu sıralar öyleyim. Bebeklikten gelen bir psikolojik tramva ya da okyanusun dibindeki fiber optik kabloları bahane ederek sorunum var dediğimi hatırlamıyorum herhangi bir yerde. Olsa da sizi ilgilendirmez zaten ve öyle diyorsunuz ama anlamadığım nokta şu, ezelden beri...

Umursamıyorum, salak, kendini beğenmiş, hiç bir çekiciliği yok, sapık, tecavüzcü yaftalarını veya umursamadığınızı fln... benimle ilgilenmeden yani yazılarımı okumadan nasıl yapıştırabiliyorsunuz? Hem benim psikolojik sorunlarım var diyorsunuz, hem üstü kapalı bu çocuğun yazıları okunmaz, gereksiz vs... Sonra gelip nick altıma satır satır kelimeler giriyorsunuz. Abi umursamayan adam hepten umursamaz öyle değil mi? Psikolojik rahatsızlığım olduğu ya da narsist olduğum ne ara çözüldü benim? Hı? Yazılarımı okumadığınız sırada mı? Beni iplemiyorsanız cidden başarın bunu. Takılın kendi halinizde gözünüzü seveyim.

Önce burada 1-0 öne geçmek istedim sonra da diğer gollere yaaaani sizin bana ''al da at'' dediğiniz gollere sıra vermek istiyorum.
Şimdi zaten bir kere bu ''yediği tabağa sıçtı, kendini beğenmiş, hava atmak için burda, kız abazanı vsvsvsvs'' diyenleri geçiyorum. Onlara zaten cevap versem ne? Vermesem ne...

Bay CingılBört, salih ve sözü onlara bırakıp benden cevap bekleyen muhteremler.
Hem fikir olduğumuz konulardan bahsetmek istiyorum öncelikle.
Psikolojimin dağılmasına ramak kala toparlamaya çalıştığım zamanların içinde olduğum/yaşadığım doğrudur, evet. Şu anlar öyle anlar.

İlk önce bu konuya açıklık getirelim. Psikolojimi tamamiyle bozuk farzedelim, deliyim şuan ben. Ee be yahu, ben sitede 1 günlük takılıp ta mı milletin dikkatini çektim. Sadece o gün yazdıklarımla ilgili konuşuyorsunuz çünkü. =) Hergün yazıyordum ben buraya, hergün... Öyle tanındım site içinde... O gün psikolojim bozuk dedim diye millet bana deli diyecekse ohooo.. O gün ne oldu? Sitede kendimi belli ettiğim günden bahsediyorum. O gün işte ben yokken ne yaşadığımı site içinde aktardım üstü kapalı... İyi değilim dedim ama geldim dedim. Kendi içimi döktüm ben orda. Sevdiklerim okusun ya da okumasın. Okuyabilir de ama madem ben gerçekten gerizekalı biriyim... Umursanmaz biriyim, şuyum buyum. Abi, sizin kafanıza silah dayayıp mı okutuyorlar benim mesajları mı? Girmesene konuma, okumasana o zaman? Mecbur değilsiniz. Sonuçta özgür bir ülke ve haliyle özgür bir site bu. Umrun değilse benim yaşadıklarım umrun değildir, bana ne? Bana neden yazıyorsun umrun olmadığını... Burda çelişki var işte neyse. 2-0

Gelelim narsist olduğum konusuna.
Şimdi bir narsisist düşünce yatar insanın içinde, bir de narsisistik kişilik bozukluğu. Ben narsist değilim, olsam olsam en fazla narsisist olabilirim. O da anca şöyle olur ki herkesin olması gerektiği de budur... Nevroz ya da daha uçuk hastalıklara kadar varan hale gelmeden insani biçimde içnide yaşatabilmektir bunu. Bir insan kendisini gerçekten aşağılık görse, narsisistliği katmadan yani. Gerçekten öyle görse niye yaşar yahu? Kendini aşırı derecede değil, kararında, Allah yarattı diye beğeniyorsa bunun fanatik narsisistlik ile ne alakası olabilir? Senin demek istediğin yani bana koyduğun teşhis narsisistik kişilik bozukluğudur.(kendince) Önce bunu bilesin... Narsisizm hastalık değil çünkü. Narsistik kişi,lik bozukluğuda olmadığıda açık lakin dinle hele.. Böyle birşey için o kadar malzemem var aslında yani açığa vurulmamış, ***ün fezalarda gezmesine sebebiyet verecek bir çok şey... Lakin ben bunu burada hergün en ayrıntısına kadar, herkesi aşağılık görerek, benim gibi düşünmeyen herkes salaktır mantığını güderek, aaa bu salak, aaa bu mal anlamadı deyyü konuşarak nasıl yer edinebilirdim? Bu millet salak mı da 1 yıldır ne yaptığımı anlayamıyor? Böyle olsaydım siteye geldiğim 3 ve 4. aydan itibaren herkes bana postayı koyar s...tir ederdi, etmez miydi? Bazılarını Hz. Muhammed(s.a.v)'e, Atatürk'e vs hakaret etti diye tüm site ahalisi tekmeyi bastı ya... Beni de böyle olucam zannediyorsunuz herhalde. Ama onları topla 5 kiş isevmez burdan... 5.. bildiğni rakamla sayıyla beşşş... Senin aklı başında dediğin insan benim öyle olduğumu anlar, ilişkisini keserdi... Aklı başında diyorsun ve benim gibi aşağılık birinin dostu olduğunu da biliyorsun aynı zamanda. Bu bi nevi çelişkidir... Çünkü onu ve beni gerçekten tanısaydın aynı dili her snaiye konuştuğumuzu bilirdin. O zaman o da narsisistik kişilik bozukluğuna sahip yani sana göre?

Beni burada herkes bellesin, bağrına bassın, havalara kaldırıp, ''senin gibisi yok'' desin diye yazmıyorum. Yahu bir düşünün, Allah aşkına bir saniye okumayı bırakıp düşünün. Hadi diyelim ben burada *** fezada gezsin diye bir sürü şebeklik yapıyorum. Peki bunun bana ne faydası oluyor? Bu site hergün canlı yayına mı çıkıyor ki önemsiyeyim böyle birşeyi... Ya da çarşıda gezdiğim zaman bi kız karşıma çıkıp, ''aaa sen taylırssın dimeee? dur bekle vericem'' dediğini falan mı sanıyorsunuz? Ulan sanal alem burası sanal! Ne faydası olcak ki ben yapıcam böyle şeyler? Böyle olmadığımın  tek şahidi de sitenin aklı başında olarak bilinen tüm insanlardır. Merceğimden tutun da afet-i me kadar... Hani burada azınlık olarak gördüğün insanlar... 3-4 kişiyMİŞ...

Azınlık olan sizsiniz abicim, heryerde... Ben ve benimle beraber olanlar değil. Hem ilkokul çocuklarını eleştiriyorsun işte kuyruğuna bastığı içni fln hem de gelip ''işte okuyun kaç kişi eleştirmiş bunu, bi de iyi mesaj atanların sayısına bakın'' bıdı filan fasa fişman...
Geri geldiğim ve en başından beri hakkımda yorum yazanların sayısı önemli değil. Ben burada 80 mesaj oldu 1000 küsür defa izlendi diye bir takım havalarda bulunmam. Çünkü o seksen mesajın 20 si bana ait(belki abartıyorum belki değil, saymadım)... 10-15 arası eleştirenlere... geri kalan 45 ise beni sevenlerin 2-3 kere mesaj atmasından dolayı. Yani 20 falan... Bakmayın hani hava atıyor gibi geldi ama yok işte. 80 mesaj diye ölüp ölüp dirilmeyin. 20 lan, bildiğin 20 işte...

Şunu çok iyi biliyorum ama. Her ne konuyla gelirseniz gelin ama her ne olursa... Haksız olmadığımı biliyorsam illaki son dakika golünü atarım ben. He sen bunu da hava atmak gibi görüyorsan gör, gör anasını satayım, öyle gör! Ama bak ayrıntı şu... Siz ve sizin gibiler için diyorum. Yoksa benim fidel, che, ahmed-i necad ne bileyim işte sağcı solcu tüm gazete yazarları böyle adam olmuş insanları eleştirip yerin dibine soakcak halim yok.

Çünkü onlar rakı sofrasından çok, iş yerlerindeki masadan ülkesini kurtarmayı seçen adamlar. İcraatları var...

#75 - Aralık 03 2008, 02:34:42
« Son Düzenleme: Aralık 03 2008, 04:51:34 Gönderen: ben hakimim masum bey »

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.