Alternatifim Cafe

Coğrafya'yı Severmisiniz ?

Discussion started on Coğrafya

Doğa olaylarına karşı küçüklükten bir ilgim vardı zaten , dolayısıyla en sevdiğim ve en başarılı olduğum ders Coğrafya ...
#1 - Şubat 24 2007, 19:56:15
« Son Düzenleme: Şubat 24 2007, 19:57:56 Gönderen: frozen »
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

angelfb1907

Coğrafya Hmm.. (Sanki bu konuyu ben bir yerden duymuştum ama :P)
Coğrafya'yı çok seviyorum. Ama bu dersi sevmemin bir nedenide öğretmenim olabilir. Çoğunlukla dersler öğretmenler sayesinde seviliyor zaten. Derste başarmayla sevme de var. Ama öğretmenden dolayı sevme payından çok az bir pay dersi başararak sevme. :4
#2 - Şubat 24 2007, 20:03:16

BoUn

Coğrafyaya aşığım ben :ask
Doğa olayları, dünya ve oluşumu, iklimler, mevsimler, ülkeler, kendi ülkemiz bunları öğrenmek çok büyük bir zevk benim için.
Aslında şu ana kadaki hiçbir coğrafya hocamı sevmedim ama yine de dersten soğutmayı başaramadılar beni :)
#3 - Şubat 24 2007, 20:06:10
« Son Düzenleme: Şubat 25 2007, 01:15:27 Gönderen: BoUn »

EN Sevdiğim DERSdir ve Coğrafyacı olmak istiyorum.İş olanakları az diyolar ama Öss yi kazanırsam ve coğrafyacı olursam en iyisi olacam
#4 - Şubat 24 2007, 20:08:12

Coğrafya Hmm.. (Sanki bu konuyu ben bir yerden duymuştum ama :P)
Coğrafya'yı çok seviyorum. Ama bu dersi sevmemin bir nedenide öğretmenim olabilir. Çoğunlukla dersler öğretmenler sayesinde seviliyor zaten. Derste başarmayla sevme de var. Ama öğretmenden dolayı sevme payından çok az bir pay dersi başararak sevme. :4

Herşeyi hatırlamak zorundamısın :D
#5 - Şubat 24 2007, 20:29:29

Coğrafyayı severim.

Coğrafya üzerine araştırmalar yapmayıda severim.Coğrafyayı tanıyınca biraz daha değişik bakıyorsunuz çevreye.

Tamamen doğru . İnsanlar en iyi yaparak yaşayarak öğrenirler, Coğrafya da doğa ile iç içe olduğu için insalar daha çabuk öğreniyor ve seviyor. En önemlisi de Hayal gücünü geliştiriyor bu da çevreye daha değişik bakmayı gerektiriyor ...
#6 - Şubat 24 2007, 21:20:51

Coğrafyayı severim fakat harita bilgim sıfır hocam yaa ne yapmalıyım acep;)
#7 - Şubat 27 2007, 17:23:36
Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

doğa olaylarına ilgim var ancak coğrafya dersinden nefret edeirm...
#8 - Şubat 27 2007, 17:27:41
Odun kesicinin hık diyicisi ..... :dondurma   

Türkiye Fiziki haritasını asacaksın yatağının bi köşesine ve arasıra göz gezdireceksin. Hepsi bu kadar ...
#9 - Şubat 27 2007, 17:31:22
« Son Düzenleme: Mart 01 2007, 16:12:50 Gönderen: frozen »

BoUn

Türkiye Fiziki haritasını asacaksın yatağının bi köşesine ve arasıra göz gezdireceksin. Hepsi bı kadar ...
Eğer genel olarak harita bilgim olsun diyorsan da alacaksın orta boy bir dünya kendine. Çevirip duracaksın. Ne nerde herşeyi öğrenirsin bir süre sonra
#10 - Şubat 27 2007, 17:39:08

Türkiye Fiziki haritasını asacaksın yatağının bi köşesine ve arasıra göz gezdireceksin. Hepsi bı kadar ...
Eğer genel olarak harita bilgim olsun diyorsan da alacaksın orta boy bir dünya kendine. Çevirip duracaksın. Ne nerde herşeyi öğrenirsin bir süre sonra

Farklı bi yaklaşım fena değil :D
#11 - Şubat 27 2007, 17:40:33

BoUn

Farklı bi yaklaşım fena değil :D
Valla annem almıştı ilkokuldayken bana bir dünya, ne büyük ne küçük, bir de ışık yanıyordu içinde :muhah Onu elimde evire çevire, bütün ülkeleri falan öğrenmiştim o zaman. Tabi merakımda vardı öyle olunca elimden düşürmüyordum. :Ç
Bence iyi bir yöntem tavsiye ederim :okey
#12 - Şubat 27 2007, 18:14:52

ewrem

Coğrafya yı sevmem,Türkçe yi de.
Coğrafya kadar saçma bşi görmedim..Zaten ezber ezber çak..Tam ineklere göre. :D
[not:Türkçeyle ne alaka demeyin.Yanlışlıkla oylarda en sevdiğim derse tıkladım da. :sizo]
#13 - Mart 02 2007, 17:10:42

[not:Türkçeyle ne alaka demeyin.Yanlışlıkla oylarda en sevdiğim derse tıkladım da. :sizo]

İnsanın çevresini , ülkesini , şehrini tanıması kadar doğal bişey olabilir mi? Ben bunda saçma bişey göremedim . Ayrıca Coğrafya'nın ezberle alakası yoktur , Tarih değil ki 7 sefer okumayla öğrenesin. YAparak yaşayarak , gezerek de Coğrafya'yı daha eğlenceli bi şekilde öğrenebilirsin . Senin deyiminle ineklemeden  :ban
#14 - Mart 03 2007, 12:18:30

faitHleSs

AsLında coğrafya sevdiim bi ders ama hoca yüzünDen soğumaya başLadım ne yazıK ki ..  :öff
#15 - Mart 03 2007, 15:38:18

angelfb1907

İnsanın çevresini , ülkesini , şehrini tanıması kadar doğal bişey olabilir mi? Ben bunda saçma bişey göremedim . Ayrıca Coğrafya'nın ezberle alakası yoktur , Tarih değil ki 7 sefer okumayla öğrenesin. YAparak yaşayarak , gezerek de Coğrafya'yı daha eğlenceli bi şekilde öğrenebilirsin . Senin deyiminle ineklemeden  :ban
Ne bu şiddet bu celal !?
Herkesin kendi görüşü Akif Hocam bu kadar kızma :D
#16 - Mart 03 2007, 20:05:22

Ne bu şiddet bu celal !?
Herkesin kendi görüşü Akif Hocam bu kadar kızma :D

Kızmıyorum ; fakat İnek sözü ona hiç yakışmamıştı , ben de ineklemeden de coğrafya öğrenilebilir bunu açıkladım. Benim kimseye kızma gibi bi hakkım yok, kimsenin de hakaret etmeye hakkı yok ...
#17 - Mart 04 2007, 16:30:26

Doğa oLayLarına karşı iLgim vardır hep
Severim Coğrafyayı ;)
#18 - Mart 11 2007, 20:19:51
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

oo en sewdiğim we en başarılı olduğum ders coğrafya  :4
#19 - Mart 11 2007, 20:24:28

Hiç sevemedim Coğrafyayı...coğrafyaya pek bi ilgim yok oldum olası sevmiorum...(tabi biraz hocalardanda kaynaklanıo) ;)
#20 - Mart 14 2007, 22:18:19

En sevdiğim ders diyebilirim...
#21 - Nisan 01 2007, 12:13:41
AW/M-M16

dandiqpatates_35

doğa olayları ;)
#22 - Nisan 01 2007, 12:22:18

derslerin arasinda en sevdigim 3 uncu ders diyebilirim.
#23 - Mayıs 17 2007, 12:28:24
imza kural dışı..

şu anda lisedeyim zaten coğrafya görüyorum ve coğrafyam 1  :( :( :(
#24 - Haziran 02 2007, 18:26:45

AmY

Severim
Bölgelere nüfus ve yerleşmeye ayrı bir zaafım var :4
İç ve dış kuvvetler birazcık zorlasa da üstesinden geldim sanırım :öff
#25 - Haziran 04 2007, 12:20:45

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.