Alternatifim Cafe

G.Saray dünyanın en popüleri!

Discussion started on Galatasaray

Sporting Intelligence'den Nick Harris'in özel araştırmasında dünyanın en popüler takımları belirlendi. Tüm spor dallarından takımların bulunduğu listede ilk 10'a 3 Türk takımı girerken, en popüler takım Galatasaray oldu.

Dünyada popüler sporlarda akla gelen bazı takımlar vardır. Futbol deyince Barcelona ve Manchester United, Beyzbol'da New York Yankees ve basketbolda LA Lakers örnekleri verilebilir.

Ancak 500 milyon aktif üyesi bulunan en büyük sosyal paylaşım sitesi Faceook'taki takımların üye sayılarından yola çıkarak 'dünyanın en popüler takımları' listesini hazırlayan Nick Harris, listenin ilk sırasına Galatasaray'ın adını yazdı ve sarı-kırmızılıların 4.1 milyon taraftarı olduğunu belirtti.

Harris'in listesinden ilginç olan sonuçlardan birisi de, Galatasaray'ın taraftar sayısının Barcelona'dan; Fenerbahçe'nin taraftar sayısının da Real Madrid'den fazla oluşu. Listeye 8. sırada giren Beşiktaş'ın taraftar sayısı da Manchester United'dan daha fazla.

İşte Nick Harris'in Sporting Intelligence sitesinden yer alan 'dünyanın en popüler spor kulüpleri' listesinin ilk 10'u:

1. Galatasaray - Futbol Kulübü - Türkiye - 4.1 milyon
2. Barcelona - Futbol Kulübü - İspanya - 3.4 milyon
3. Fenerbahçe Futbol Kulübü  - Türkiye - 2.8 milyon
4. Real Madrid - Futbol Kulübü - İspanya - 2.7 milyon
5. LA Lakers - Basketbol Kulübü  - ABD - 2.3 milyon
6. Liverpool - Futbol Kulübü - İngiltere - 1.9 milyon
7. NY Yankees - Beyzbol - ABD - 1.8 milyon
8. Beşiktaş - Futbol Kulübü - Türkiye - 1.5 milyon
9. Boston Red Soxs - Beyzbol - ABD - 1.3 milyon
10. Manchester United - Futbol Kulübü - İngiltere - 1.2 milyon
#1 - Ağustos 04 2010, 10:26:25
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.