Alternatifim Cafe

Medya ve Sinemayla ilgili Sorularınız...

Discussion started on Sinema

Medya&Sinemayla ilgili sorularınız varsa bana yazın bu topicde elimden geldiği kadar bulmaya çalışıyim...  :okey :))
#1 - Mayıs 27 2006, 20:17:56
« Son Düzenleme: Mayıs 31 2006, 19:10:45 Gönderen: **Qu€€n** »

neden medya ünlüleri sık sık istemedikleri halde rahatsız ediyo
Soru derken kastım bu değildi...Mesela Hayat Bilgisi dizisinin oyuncuları hakkında biraz bilgi verebilir misiniz gibi... :haydut :öff
#2 - Haziran 09 2006, 17:47:18

Ben "Testere 2", "Alien", "Doom" filmleri hakkında birazcık bilgi istiyorum..ilgilenirseniz sewinirim..
#3 - Haziran 15 2006, 22:09:31
« Son Düzenleme: Haziran 16 2006, 17:44:16 Gönderen: İpeK »

Ben "Testere 2", "Alien", "Doom" filmleri hakkında birazcık bilgi istiyorum..ilgilenirseniz sewinirim..
Tabii ilgilenirim,istek gelsin diye yırtınıyorum,istek gelmiş redmi edecem?... :Ç
#4 - Haziran 16 2006, 21:29:28

Saw 2 (Testere 2)

Tür
Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi
11 Kasım 2005
Yönetmen
Darren Lynn Bousman
Senaryo
Darren Lynn Bousman , Leigh Whannell
Görüntü Yönetmeni
David A. Armstrong
Yapım
2005, ABD , 93 dk.
Oyuncular
Tobin Bell (John) , Tim Burd (Obi) , Franky G , Erik Knudsen , Dina Meyer (Kerry) , Beverley Mitchell , Glenn Plummer , Shawnee Smith (Amanda) , Emmanuelle Vaugier , Donnie Wahlberg

Korkunç ve dahiyane planları ile kurbanlarına hayatın değerini anlatmaya çalışan seri katil Jigsaw bir yıl sonra geri döndü. Yeni kurbanlar ve oyunlarla akıl almaz vahşetine devam ediyor.

Kurbanları, yine, hayatlarının kıymetini anlayacak ve tutsaklıklarından kurtulmak için ipuçlarını birleştireceklerdir. Tehdit altında geçen saatlerin yeni konuğu dedektif Eric Mathews’dur. Katili yakalamak gibi zor bir işi beceren dedektif bunun sadece oyunun parçası olduğunu anlayınca kendini vahşetin içinde bulur.

Bu Testere 2 umarım yeterince bilgi verebilmişimdir,diğerlerini  de bulacağım...az sonra...:))
#5 - Haziran 16 2006, 21:32:29

ALİEN
Tür
Macera / Korku / Bilim Kurgu / Uzay
Yönetmen
Ridley Scott
Senaryo
Don O'Bannon , Ronald Shusett
Görüntü Yönetmeni
Derek Vanlint
Müzik
Jerry Goldsmith
Yapım
1979, İngiltere , 117 dk.
Oyuncular
Tom Skerritt (Captain Dallas) , Sigourney Weaver (Lt. Ellen Ripley) , Veronica Cartwright (Lambert) , Harry Dean Stanton (Brett) , John Hurt (Kane) , Ian Holm (Ash)

Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya'ya dönerken bir yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyalı alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar.

Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder...

Ridley Scott'ın başlattığı Alien serisi gişelerde büyük başarı yakalamış, günümüze dek toplam 4 film çekilmişti. Halen 5. film ile ilgili çalışmalar sürmekte.

1980 yılında en iyi sanat yönetimi ve en iyi efekt dalında Akademi Ödülleri'ne aday olan film, efekt dalında bu ödüle layık görülmüştü.

Tam gaz devam... :sizo
#6 - Haziran 16 2006, 21:34:34

Doom

Tür
Aksiyon / Bilim Kurgu / Korku / Video Oyunu
Gösterim Tarihi
21 Ekim 2005
Yönetmen
Andrzej Bartkowiak
Senaryo
Dave Callaham
Görüntü Yönetmeni
Tony Pierce-Roberts
Yapım
2005, ABD , 100 dk.
Oyuncular
Karl Urban (John Grimm) , Doug Jones (Dr Carmack Imp) , Ian Hughes (Sandford Crosbie) , Daniel York (Lt. Hunegs) , Sara Houghton (Dr. Jenna Willits) , Dhobi Oparei (Destroyer) , Ben Daniels (Goat) , Razaaq Adoti (Duke) , Richard Brake (Portman) , Al Weaver (The Kid) , Dexter Fletcher (Pinky) , Yao Chin (Mac) , Robert Russel (Dr Carmack) , The Rock (Sarge) , Rosamund Pike (Samantha)

Olduvia araştırma istasyonu, Mars'ta kurulu özel bir laboratuvardır. Aniden araştırmaların durması ve dehşet verici mesajların gelmesiyle, dünyadan Mars'a özel teçhizatlı bir komando timi gönderilir.

Araştırma merkezinde yapılan deneyler, kaynağı belirlenemeyen korkunç yaratıkların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Ekibin görevi, tüm istasyonu dolduran cehennemvari yaratıkları yok ederek tehlikenin dünyaya sıçramasını engellemektir. Çavuş ve adamları, her türlü silahı kullanarak ne pahasına olursa olsun tesisi temizlemek zorundadırlar.

Ünlü bilgisayar oyunu DOOM'dan uyarlanan film, oyunun gerilimli atmosferini sinemaya taşıyor. Başroldeyse The Rock olarak tanınan Dwayne Johnson var.

Efet sonunda bitti  :sizo ama benim için büyük bi zevkti İpekcim umarım yardımcı olabilmişimdir,yine beklerm
#7 - Haziran 16 2006, 21:37:43

Ayyy ben sana hayatımı borçluyum ya, googleda felan aradım doğru dürüst bişey bulamadım... sana ne yapsam azdır..

çok ama çok teşekkürler....
#8 - Haziran 17 2006, 11:43:06

Ayyy ben sana hayatımı borçluyum ya, googleda felan aradım doğru dürüst bişey bulamadım... sana ne yapsam azdır..

çok ama çok teşekkürler....
Ne demek her zaman benm görevim buu  :))
#9 - Haziran 27 2006, 17:47:48

Yasemin Alkaya hakkında bilgi istiyorum zahmet olmassa :Ç
#10 - Temmuz 05 2006, 19:36:57
« Son Düzenleme: Temmuz 05 2006, 19:40:00 Gönderen: Daisy_91 »

Yasemin Alkaya hakkında bilgi istiyorum zahmet olmassa :Ç
tabiki hemen  :))

5. Kat’ın sahibesi, tiyatro ve sinema oyuncusu Yasemin Alkaya  İstanbul’da doğdu . Ankara Devlet Konservatuarı'nda aldığı bale eğitiminin ardından, İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Sinemaya bir Wim Wenders prodüksiyonu olan “Yer Demir, Gök Bakır” filmiyle adım attı. Yasemin Alkaya ilk ödülünü 1992 yılında Ankara Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldüğü "Kurt Kanunu" adlı film ile aldı. 1993'te, daha sonra adı Teatrofil olarak değişen Oyuncular Tiyatro Grubu'nu kurdu. Devlet yardımı alarak Rus yönetmen Kamaginkas'ın yönettiği Anton Cehov' un " Hayat Çok Güzel”, Inezvon Dulleman'ın " Beni Kuma Yaz" ve Antonio de La Parla'nın " Günlük Müstehcen Sırlar" adlı oyunlarını sahneledi. 1996'da rol aldığı " Mum Kokulu Kadınlar" adlı film ile Antalya ve Adana Film Festivalleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülleri de dahil olmak üzere dört ödül aldı. 1998'de İsviçre Ulusal Genç Sinemacılar Festivali'nde " Ölmeye Yatmak" filmiyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı." Küçük Balıklar" , " Denize Hançer Düştü", " Yer Demir Gök Bakır", " Uçurtmayı Vurmasınlar" ve “Vizontele” gibi sinema filmleri. " Yaprak Dökümü", " Çatısız Kadınlar" ve " “Muhallebicinin Oğlu" gibi televizyon dizilerinde önemli roller üstlendi. Bundan sonraki projesi ise kendi yazdığı senaryosu " Bana Değer Sular"ı yönetmek.

1994 yılında hizmete açılan 5. Kat, Yasemin Alkaya tarafından ilk etapta aynı dönemde kurduğu tiyatroya maddi destek sağlamak amacıyla hayata geçirildi. Küçük yaşlarından beri yemek yapmaya ve yeni lezzetler yaratmaya büyük ilgisi olan Yasemin Alkaya’nın yemekleri, mekânın özgün ve rahat ortamı ve elbette Sarayburnu’ndan Boğaziçi Köprüsü’ne uzanan muhteşem İstanbul manzarası sayesinde 5. Kat, kısa zamanda geniş ve koyu bir müdavim kitlesine sahip oldu; Yasemin Alkaya da, sezondan sezona açılıp kapatılan pek çok mekâna şahit olan İstanbul gece hayatında, tek başına büyük bir istikrarla işini yürüten, sayılı kadın işletmeciler arasında yerini aldı.

umarım yeter daha istersen bulabilirmm :)

#11 - Temmuz 06 2006, 18:13:15

Teşekkürler...
#12 - Temmuz 18 2006, 21:32:27

beyaz gelincik dizisi hakkında biraz bilgi verebilirmisin?
#13 - Eylül 12 2006, 17:37:43
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

Tabii...
http://www.sinematurk.com/film.php?9472
http://www.beyazgelincik.net/

Yukarıdaki linklerden birçok bilgiye ulaşabilirsin.
Başka sorularınız olursa buraya yazmaktan çekinmeyin.
#14 - Eylül 12 2006, 18:26:03

çok teşekkür ederim canım....

ellerine sağlık...
#15 - Eylül 15 2006, 21:12:03
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

çok teşekkür ederim canım....

ellerine sağlık...
Birşey değil bu benim görevim.  :kisss
#16 - Eylül 16 2006, 14:27:55

merhaba... ben aradım ama bulamadım .. acaba sarp apak hakkında - avrupa yakası"tanrıverdi"- bilgi werebilir misiniz...arayıp da bulamadığım ve merak ettiğim şeylerin başında yaşı gelmekte.... şimdiden çok teşekkürler..
#18 - Kasım 03 2006, 00:18:00
Dokunduğum en sıcak Ağustos akşamısın
Gezindiğim avare bir deniz kıyısı
En güzel mehtap sensin denize dost
Aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
Sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an  Saçların rüzgarsa gözlerin nerede

sinamayla ilgili sorum sınv nasıl bir film
Valla nasıl bir film bilemeyeceğim ama bilgiyi vereceğim linkten bulabilirsin...
http://www.beyazperde.com/film/3151

merhaba... ben aradım ama bulamadım .. acaba sarp apak hakkında - avrupa yakası"tanrıverdi"- bilgi werebilir misiniz...arayıp da bulamadığım ve merak ettiğim şeylerin başında yaşı gelmekte.... şimdiden çok teşekkürler..

Aradım ama bulamadım sadece bunlar var ;
http://www.burhanabi.com/tanriverdi-sarp-apak-vf28.html

Çok özür dilerim daha bakacağım ama yok yok yok...  &o
#19 - Kasım 03 2006, 19:49:12

arkadaşlar  olağanüstü kişiler ve olayların bulunduu kısa metrajlı bir film senaryo örnei bulunabilirmi ööle uzun deil 5-6 satır gibi 
#20 - Kasım 08 2006, 17:00:49
To enjoy from the life
Sc∂rl∂ŁŁ¦n∂  Š0L€

arkadaşlar  olağanüstü kişiler ve olayların bulunduu kısa metrajlı bir film senaryo örnei bulunabilirmi ööle uzun deil 5-6 satır gibi 
Senaryo örneği nasıl 5-6 satır olabilir onu anlamadım ben ?
Film falan www.youtube.com dan bulabilirsin.
Senaryoya gelince biraz daha aç konuyu...
#21 - Kasım 08 2006, 19:28:00

[/b]

Aradım ama bulamadım sadece bunlar var ;
http://www.burhanabi.com/tanriverdi-sarp-apak-vf28.html

Çok özür dilerim daha bakacağım ama yok yok yok...  &o

[/quote]

çok saol bu bile yeterli teşekkür ederm
#22 - Kasım 10 2006, 14:33:12
Dokunduğum en sıcak Ağustos akşamısın
Gezindiğim avare bir deniz kıyısı
En güzel mehtap sensin denize dost
Aradığım bulunmayan haykırdığım duyulmayan
Sen asla dün olmayan bir yaşanmamış an  Saçların rüzgarsa gözlerin nerede

bende dünyalar savaşı (war of the worlds) filminde oynayan Robbie karakteri hakkında bilgi toplamak istiyorum ama bulamıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim
#23 - Ocak 04 2007, 14:02:19
« Son Düzenleme: Ocak 04 2007, 14:03:04 Gönderen: HeArT Of MiSeRy »
Enjoy the silence.

bende dünyalar savaşı (war of the worlds) filminde oynayan Robbie karakteri hakkında bilgi toplamak istiyorum ama bulamıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim
Gerçek adı :Justin Chatwin  ama başka bilgi bulamadım.
Çok aradım ama yoktu.
Sadece rol aldığı film ve rolü yazıyor bunu da sen zaten biliyorsun.
Ama resimleri için  http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=Justin+Chatwin&btnG=Resimlerde+Ara bak.
#24 - Ocak 29 2007, 19:09:36

bnde bişi sormak istiorm oscar ödülleri ne zaman werilcek we bütün adaylarını nası örenebilirim eer sende warsa buraya koyar msn
#25 - Ocak 30 2007, 00:29:33
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.