Alternatifim Cafe

Sabun Hobi Yapımı

Discussion started on Yararlı Bilgiler

suluyemek

Artık her yerde görüyorsunuzdur, kokulu mis gibi sabun yapımı, melek-bebek-baykuş-bustiyer-çiçek ve daha bir çok şekilde. Hoşgeldin bebek temalarında, doğum günlerinde veya kınalarda. Gelen kişilere hediye olarak dağıtımı oldukça yaygınlaştı. Bende Selimin doğum gününde gelen misafirlere teşekkür etmek için bu mis sabunlardan hazırladım ve nasıl yapıldığı konusunda çok sorular sorulduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Evde biraz zaman ayırarak harika mis kokulu sabunlar yapabilirsiniz. Hadi başlayalım;
Malzeme listesi,
*250gr şefaf ve 250gr beyaz sabun ( eminönünde satılıyor fiyatıda çok uygun )
*istediğiniz bir renk boya (mavi kırmızı )
*sabunlarınızın mis kokması için koku (lavanta-çikolata-gül yada bebek kokusu)
*ve hangi sabunu hangi şekilde yapmak istiyorsanız ona uygun kalıp
Aslında tüm ürünler eminönünde satılıyor tek fark kalıplarlar biraz pahalı ama istediğiniz kalıp modeli varsa bende size yardımcı olabilirim çok çok daha uygun fiyata 🙂
Boya tüp şeklinde satılıyor ve 1 damla kullanmanız yeterli oluyor, aynı şekilde kokudan da 2-3 damla kullanmanız yeterli. Sabun kalıplarını hem şeffaf hemde beyaz kullanmanızı istememin nedeni, renk bu şekilde daha iyi tutuyor.
Sabunları benmari usulü cam bir borcamda eritmeye başlıyoruz ( tek kalıpla çalışacaksanız, küçük bir parça sabun koymanız yeterli her defasında yeniden hazırlamanız daha uygun olucak, çünkü kalıplardan sabunu çıkarma süreniz 10-15 dakika arasında değişiyor)

Tam eridikten sonra renkten damlatın sakın birden aktarmayın çok koyu oluyor, renk iyice karıştıktan sonra kokuyu ekleyin ve sonra kalıbınıza dikkatli bir şekilde aktarın, tavsiyem kaşık yardımıyla koymanız aksi takdirde hava kabarcıkları kalır, soğuması için güneş almayan bir yere bırakmanız yeterli sakın buzdolabına koymayın buda zarar verir, soğuduna emin olduktan sonra kalıbın kenarlarından yavaşca açarak çıkarın, işte mis kokulu sabununuz hazır. Sunumu için yine hobi market şefaf kutular alıp yada keselere koyup hediye edebilir, eğer yaptığınız sabun çicek ise çicek buketleri hazırlayabilirsiniz.
#1 - Eylül 06 2016, 17:02:21

Hobi olarak sabun yapmakta güzel elbette ama, para kazanmakta lazım diye düşünüyorum. http://paratic.com/evde-sabun-yaparak-para-kazanmak/ Bu yazıda birkaç fikir vermişler, denemeyi düşünüyorum.
#2 - Şubat 18 2017, 17:50:18

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.