Alternatifim Cafe

Nikita

Discussion started on Tv ve Diziler

Yapım:
2010,  2011 ~ ABD
Tür: Aksiyon,  Dram,  Fantastik,  Gerilim,  Gizem,  Suç
Yönetmen: Danny Cannon,  David Solomon
Oyuncular: Shane West,  Maggie Q,  Lyndsy Fonseca,  Aaron Stanford,  Melinda Clarke,  Mark Day,  Neil Davison,  Sebastien Roberts,  Tiffany Hines
Senaryo: Albert Kim,  Craig Silverstein,  Amanda Segel
Yapım: McG,  Marc David Alpert,  Peter Johnson

Nikita 1990 yapımı olan Nikita isimli Fransız aksiyon filmin diziye uyarlanmış hali. Film bundan önce zaten iki defa televizyon dizisi olarak ekranlara gelmiş olmasına rağmen yapımcılar bunu yetersiz bulmuş olmalılar ki birde 2000'li yıllarda bir versiyonunu yapalım demişler.

Nikita'nın Konusu: Sorunlu bir genç olan Nikita, "Division" adıyla bilinen amerikan gizli servisinin kendisine ikinci bir şans ve ülkesine hizmet etmeyi teklif etmesi sonucunda idamdan kurtarılır. Bu kurtuluşun sonunda ödeyeceği bedelin bir ajan ve süikastçi olarak yetiştirilecek olduğunu bilmemektedir. Kendisini yetiştiren ve kurtaran bu kurumun aslında hiçte göründüğü gibi bir kurum olmadığını anlaması uzun sürmeyen Nikita bir yolunu bulup kaçıyor. 3 yılını saklanarak geçirdikten sonra başta eski patronu olmak üzere kendisini kandıran herkesten intikam almak için geri dönüyor. İnkitam alması için ise önündeki en büyük engellerin başında saklandığı 3 yıl boyunca Division tarafından yetiştirilen ve çıkarları için kullanılan yeni ajan ve suikastçılar geliyor. Bu suikastçılardan birisi olan Alex ise Nikita gibi adına çalıştığı kurumun aslında illegal bir oluşum olduğunu anlayıp Nikita'ya yakınlaşıyor.

[spoiler]Maggie Q oynuyor izlenmezmi hiç. Ayrıca hani bazen şu olacak bundan sonra bu olabilir gibi tahminlerde bulunuruz, bunda öyle bir şansınız yok, düşünmediğiniz şeyler olabiliyor çoğu zaman, kurgusu çok çok çok iyi ve sürükleyici bir dizi tavsiyemdir.
[/spoiler]

#1 - Şubat 12 2011, 13:31:25
« Son Düzenleme: Şubat 13 2011, 13:25:14 Gönderen: SkinWalkers »

hoşuma giden bir dizi gerçekden indirmiştim şimdiye kadar çıkan bölümlerini izledim gerçekden hoş bir dizi 2 sezondur var tam hatıtlamıyorum ama bu hafta 10bölüm olacak
#2 - Kasım 20 2011, 07:08:47

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.