Alternatifim Cafe

Doctor Who

Discussion started on Tv ve Diziler

ZAMAN YOLCULUKLARININ EN ÜNLÜ KAHRAMANI KÖTÜLERİ ALT ETMEK ÜZERE GÖREV BAŞINDA! 40’I AŞKIN SENEDİR YAYINDA OLAN DOCTOR WHO EFSANESİ ŞİMDİ DE CNBC-e EKRANLARINDA.

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla CNBC-e izleyicilerinin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, seneler içinde Doktor’u canlandıran dokuzuncu aktör olmanın gururunu yaşıyor. Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.
#1 - Eylül 02 2009, 00:34:31

Reklamlardaki kadının kaşlarına hastayım. O saçla nasıl bir uyumdur öyle lan. Sonra birde uzaylı vardı reklamlarda. Ona da çok gülmüştüm. Üzerimde hiçbir merak etkisi bırakmadığı için izlemedim, izlmeyeceğim de. Haberiniz olsun istedim. Merakta kalmayın.
#2 - Eylül 06 2009, 23:01:47
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Alıntı
izlemedim, izlemeyeceğim de.

Fakat televizyon denilen aptal kutuda başka bir şey olmadığı için izlemek zorunda kaldım. Evet, lafımı yemiş oldum, mutlu olun. O değil de, ordaki aptal gerik objenin 'gezegenimiz yok oluyor, hüznümüzü paylaşalım' tarzı bir şey söyledikten sonra Britney Spears'den Toxic şarkısını çalması beni aldı götürdü başka diyarlara. Kendime gelmem çok zaman aldı, inan ki.
#3 - Eylül 07 2009, 03:25:38
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Anti-tiKKy

Doctor Who’nun dünyası sanal ortamda

Doctor Who’nun fantastik maceralarını daha yakından takip edebilmek için artık yeni bir internet adresi var: “ doctorwho.cnbce.com”. Bu site TARDIS gibi. İçinde göründüğünden çok daha fazlası var.

Doktor ile hayatınızın yolculuğuna hazır mısınız?

İngiltere'de izlenme rekorları kıran, dünyanın dört bir yanında büyük hayran kitleleri edinen BBC imzalı kült yapım Doctor Who, nihayet Türkiye'de.

Ekrandaki heyecan sanal ortamda da devam ediyor. Doctor Who’nun fantastik dünyası hakkında her şey doctorwho.cnbce.com adresinde.

“Bölüm Rehberi”nde bölümler hakkında bilgi edinirken, “Galeri”de Doktor’un her hafta çıktığı maceraların fotoğraflarına bakabilirsiniz. Masaüstünü Doktor’un eğlenceli dünyasıyla süslemek isteyenlerse “Duvar Kağıtları” bölümündeki görsellerden arzu ettiğini seçebilir.

Doktor çok yoğun bir adam... Her hafta Dünya’yı yeni bir yaratığın elinden kurtarıyor. Bu yaratıklar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler her hafta güncellenen “Karakter Rehberi”nden faydalanabilir. Ayrıca Doctor Who evrenini ve yaratılışını keşfe çıkmak için “Röportajlar” bölümüne gidebilir, internet üzerinde başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel röportajları ve kamera arkası görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bu kadar bilgi edindikten sonra sıra eğlencede. “Oyun” bölümünde “Son Dalek” adlı oyunu bulun. Şimdi evrendeki en kötü yaratık olma sırası sizde! Hayatta kalan son Dalek'i kontrol edeceksiniz. Göreviniz mahsur tutulduğunuz üsten kaçmak. Önünüze çıkan gardiyanlarıysa imha edin!

DOCTOR WHO

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla CNBC-e ekranlarında.

Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, seneler içinde Doktor’u canlandıran dokuzuncu aktör olmanın gururunu yaşıyor.

Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.

Yeni bölüm Pazar 21.00'de CNBC-e'de...
#4 - Eylül 13 2009, 16:36:26

Kızın kaşı çok rahatsız edici. Düzgün alsınlar insana benzesin. O uzaylılardan pek farkı olmuyor bu şekilde.
#5 - Eylül 13 2009, 16:51:06
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Yüzü hakkında pek yorum yapamiyciğim lakin kaşları...
Neyse o da değişim geçirir diye umuyorum en kısa zamanda :Ç
#6 - Eylül 13 2009, 16:59:30
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Anti-tiKKy

ne var be süper işte. asıl iğrenç kaş budur bence.

iğrenc iğrenc, kız o kadar güzel amma kasları. :/
#7 - Eylül 13 2009, 17:36:40

Harika bir seri. Ben 1.2.3.4. sezonu ve özel bölümlerini izledim. 5.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
Bu arada www.doctorwho.gen.tr sitesinde de Türkiye fan sitesi açıldı. İlgilenen arkadaşları bekleriz.
#8 - Ekim 11 2009, 19:57:08
« Son Düzenleme: Ekim 11 2009, 19:58:23 Gönderen: Doctor Who »

Anti-tiKKy

Oha doktor hu gelmiş laaaaan. xD !!
#9 - Ekim 11 2009, 20:20:55

Zeitgeist

Denk geldiğimde izlerim. Bi ara en baştan başlamayı düşünüyorum ama önce Spartacus. Senin de zamanın gelecek sevgili dohtur hu
#10 - Temmuz 24 2010, 23:58:34
« Son Düzenleme: Temmuz 24 2010, 23:59:00 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Lost bitince, HIMYM ve Big Bang Theory tatile girince yeni bi diziye başlamam gerekti, Cnbc-e de her hafta The Christmas Invasion adlı bölümü dönüp dönüp tekrar yayınlardı, ben de izlerdim, sonra dedim izleyim bakayım en baştan, bence gayet güzel bi dizi. Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni sevenlerin bayılacağı bi dizi. Aşırı absürd durumlar var ve bu benim çok sevdiğim bişey, absürd komedi. Zaten ilk orjinal Doctor Who'da Douglas Adams 9 bölüm yazarlık, 20 bölümde de senaryo editörlüğü yapmış. 63-89 yılları arasında 26 sene sürmüş dizi, inşallah bi 26 sene daha sürer.

Favori bölümlerim geçmişte geçen olaylar, Charles Dickens'ın olduğu süperdi hele.
#11 - Temmuz 26 2010, 11:22:52

Fazla fantastik ama, izliyorum alternatifsizlikten. Hem doktorun yeni hali daha iyi bence. .d
#12 - Temmuz 26 2010, 11:55:55
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Dionysus.

Dün varya dün; şimdiye kadar izlediğim en mükemmel bölümüydü.Kullanılan tek efekt kurt adam üzerindeydi ve gayette iyiydi. öyle çok saçmaladıkları zaman sevmiyorum, beceremiyorlar zaten.
hem bu bölümdeki sırrı çözmesi falanda iyiydi.mantıklı olan çok şey vardı ve bu yeni doctor who inanılmaz eğlenceli. kıpır kıpır izliyorum :Ç
#13 - Temmuz 26 2010, 13:07:51

derjavin

Adamın tipine bittim yemin ederim. O ne karizmadır öyle.
Gözüklü olması da zevkime ayrıca hitap ediyor. Gülümseyişi harika.
Bugün denk geldim, diziyi filan izlemedim, adama takılıp kaldım.

#14 - Eylül 26 2010, 20:45:34

Son haftalarda iyice sardım, takip ediyordum. Ama Rose olmayınca tadı kalmadı ki. =/
#15 - Ekim 10 2010, 22:30:40
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Dionysus.

Rose illetini hiç sevememiş olsam da bir dizide gözün alıştığı şey kalkınca ortadan olmuyor. aynı tadı vermiyor.
#16 - Ekim 31 2010, 14:43:44

Rose geldi, Doctor yine değişiyor. neye benzeyecek bu kez meraklardayım.
#17 - Mayıs 07 2011, 00:34:13
« Son Düzenleme: Mayıs 07 2011, 00:34:55 Gönderen: roxelana »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.