Alternatifim Cafe

Hangi çiçek burcunuzu temsil ediyor?

Discussion started on Astroloji

Çiçeklerin büyüleyici dünyasından burçlar da nasiplenmiş. İşte burcunuza göre favori çiçeğiniz...

Koç/Sümbül

Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. Yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler.Koç burcu insanı ilkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.

Boğa/Lale

Yaşama sevinci ile dolu olan Boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler , çiçekler içinde en geniş seçeneğe sahip olandır. Farklı tonlarda bulunduğu gibi değişik şekillerde de elde edilebilir. Eğer bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da Boğa burcu insanı için yeterli olacaktır.

İkizler/Gül

Gül İkizlerin sembolüdür. Çiçeklerin kraliçesi olan gül özellikle İkizler’i etkiler. İkizler sadece onun çekiciliğini değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.

Yengeç/Akdeniz Lalesi

Akdeniz'den gelen anemon güçlü renkleri ile Yengeci büyüler. Yengecin yaşam tarzında olduğu gibi anemonlar da kendilerine özgüdür. Rahatsız edilmeden küçük gruplar halinde yetişirler, küçük veya taşlı bahçelerde.

Aslan/Orkide

Yükseği seven Aslan çiçeklerde de gösterişli olanlarını sever. Orkide bu yüzden favorileri arasındadır.Aslan burcu insanını büyüleyici ve alışılmadık renkler fazlasıyla etkiler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup 25.000’ den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.

Başak/Margit

Bakımının kolay ve her yere uyması sebebiyle Margit, Başak için uygun bir çiçektir.Renkli ve parlak beyazı ile dikkat çeker. Başağın balkonda veya bahçedeki tercihi renkli türleridir.

Terazi/Dalya

Çok şık olan Terazi barok güzelliğe sahip dalyaları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya çeşitleri değişik renkli ve yapraklıdır. Türleri her geçen yıl artmaktadır.

Akrep/Eşek Dikeni

Akrepler hareketi sever ve her boş zamanlarında gezi veya yürüyüşler yaparlar. Bu sırada dağlarda bulunan dikenlerin güzelliği ilgisini çeker. Centiyane gibi diğer dağ çiçekleri de onu büyüler.

Yay/Zambak

Zambaklar güzel şekli ve hoş kokusu ile Yay’ı büyüler.Yay’ların ilk tercihi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı ve alaca renkli Türk zambağı da ona mutluluk verir.

Oğlak/Amaril

Çalışkan Oğlak uzun boylu Amarilleri sever. İlk tercihi kırmızı çiçekli çeşididir. Kendisi gibi ona da özen gösterir ve gelecek yılda da çiçek açmasını sağlar.

Kova/Kardelen

Kardelen kıştan sonra ilk olarak açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. Mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa güzel kokular yayan bu çiçeği çok sever.

Balık/Nergis

İlkbaharda Balığın doğumu ile sarı renkli nergislerin de çiçekleri açar. İlkbahar çiçeği ünvanı ona aittir. Özellikle trompet nergisi parlak sarı rengi ile büyüleyicidir.
#1 - Eylül 03 2009, 15:25:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Koç/Sümbül

Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. Yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler.Koç burcu insanı ilkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.
   :manyak
#2 - Eylül 03 2009, 15:29:08

Terazi/Dalya

Çok şık olan Terazi barok güzelliğe sahip dalyaları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya çeşitleri değişik renkli ve yapraklıdır. Türleri her geçen yıl artmaktadır.

barak güzellerini tercih ederim doğru yazmış :)
#3 - Eylül 03 2009, 15:31:01
İsyanım var Ülen DünYalılardan Tiskiniyorum tis tis tiskiniyorum

Oğlak/Amaril

Çalışkan Oğlak uzun boylu Amarilleri sever. İlk tercihi kırmızı çiçekli çeşididir. Kendisi gibi ona da özen gösterir ve gelecek yılda da çiçek açmasını sağlar.
#4 - Eylül 03 2009, 16:05:08

Terazi/Dalya

#5 - Eylül 11 2009, 21:59:52
”Yaşıyorum, beni meşgul etmeyin. “ Bu bir cümledir. Fakat isterse dize de olabilir, özlü söz de. İnsan da böyledir. Ne isterse olabilir, hatta insan bile olabilir.

Boğa/Lale

Yaşama sevinci ile dolu olan Boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler , çiçekler içinde en geniş seçeneğe sahip olandır. Farklı tonlarda bulunduğu gibi değişik şekillerde de elde edilebilir. Eğer bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da Boğa burcu insanı için yeterli olacaktır.

:))
#6 - Eylül 11 2009, 22:18:46

Proculianus

Aslan/Orkide

Yükseği seven Aslan çiçeklerde de gösterişli olanlarını sever. Orkide bu yüzden favorileri arasındadır.Aslan burcu insanını büyüleyici ve alışılmadık renkler fazlasıyla etkiler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup 25.000’ den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.

#7 - Eylül 11 2009, 22:21:49

"Yengeç/Akdeniz Lalesi

Akdeniz'den gelen anemon güçlü renkleri ile Yengeci büyüler. Yengecin yaşam tarzında olduğu gibi anemonlar da kendilerine özgüdür. Rahatsız edilmeden küçük gruplar halinde yetişirler, küçük veya taşlı bahçelerde."

Sevdim bağrıma bastım.
(:
#8 - Eylül 11 2009, 22:26:53
« Son Düzenleme: Eylül 11 2009, 22:27:55 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Oğlak/Amaril.
Küçükken bu çiçekleri ortasından ayırıp horoz ibiği yapardık. :Ç
#9 - Eylül 11 2009, 22:27:46
  :ask düş #

Başak/Margit

Bakımının kolay ve her yere uyması sebebiyle Margit, Başak için uygun bir çiçektir.Renkli ve parlak beyazı ile dikkat çeker. Başağın balkonda veya bahçedeki tercihi renkli türleridir.
#10 - Eylül 11 2009, 23:55:17

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

Boğa/Lale

cidden severim laleleri..

bana sarı laleleeer alııııın çiçeeek pazarındannnnn...
#11 - Eylül 11 2009, 23:58:05

Kova/Kardelen

Kardelen kıştan sonra ilk olarak açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. Mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa güzel kokular yayan bu çiçeği çok sever.

en sevdiğim çiçeklerdendir :Ç
#12 - Eylül 13 2009, 21:33:57
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

İkizler/Gül

Gül İkizlerin sembolüdür. Çiçeklerin kraliçesi olan gül özellikle İkizler’i etkiler. İkizler sadece onun çekiciliğini değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.
#13 - Ekim 20 2009, 20:21:39

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.