Alternatifim Cafe

"Kürtçe şarkı söylemek isterim"

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

Ünlü şarkıcı Petek Dinçöz çarpıcı açıklamalarda bulundu

Bugün'ün haberine göre, kandilde başlayacak programında ünlü konukları ağırlayacak olan Dinçöz çok mutlu olduğunu söyledi. Başarılı şarkıcı programı hakkında şöyle konuştu:

"Programıma çok önemli bir günde başlayacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Önümüz Ramazan programımızda çok güzel sohbetlerimiz olacak. Arım Balım Peteğim içerisinde sağlık, yemek, dans her şey olacak. İnsanlara Kanaltürk ekranlarını açtıklarında bütün dertlerini sıkıntılarını unutturmaya çalışacağım. Herkesin kendine göre bir sıkıntısı var. Ben de sıkıntımı programda unutacağım. İnşallah çok güzel bir sezon geçireceğiz."

Gazino kültürünün son assolisti olduğunu belirten Dinçöz şunları söyledi: "Değişen bir zaman var. Değişen zamana ben de ayak uyduruyorum. Repertuarımda pop da okuyorum, Türk sanat müziği de, türkü de. Assolistlik bitti diyemem. Bunu yaşatmak önemli. Maksim'e assolist olarak çıktım. Günay'da sahne aldım. Türk sanat müziğinden asla vazgeçmem. Assolistlik beni bırakmadan bende bırakmam."

Fazıl Say 'arabesk yavşaklığından' utanırken Petek Dinçöz 'arabesk hayranı' olduğunu itiraf etti. Yapılan eleştirilere katılmadığını açıklayan genç şarkıcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Müziğin her kategorisi çok güzel. Sahnede arabesk de okuyorum. Bugüne kadar bir rock müzik denemedim. Müslüm Baba'yı çok dinlerim. Tipimden belli etmiyor olabilirim ama arabeskle büyüdüm. Yaşımın küçük olduğuna bakmayın. Bütün arabeskçileri dinlerdim. Ağladığım şarkılarda çok oldu. Şimdi yine bir arabesk koysanız off diye iç çekeriz."

Sahneye duasını okumadan adım atmadığın belirten Petek Dinçöz, "Nazardan çok korkan bir insanım. Kurşun döktüreceğim" diye konuştu.

İyi niyetinden dolayı bazen zarar gördüğünü belirten Dinçöz,"Keşke megolaman olabilsem. Her zaman etrafımdaki insanları düşünürüm. Herkes ne kadar iyi niyetli olduğumu söylüyor. İnsanla tarafından sevildiğimi düşünüyorum. İnsanlardan o sevgiyi görebilmek için elimden geldiğince çok dikkat ediyorum" dedi.

"KOLA BAĞIMLISI OLDUM"
Hastalığından dolayı aldığı kiloları verip eski formuna kavuşan güzel şarkıcı kola bağımlısı olduğunu açıkladı. Dinçöz, "Gün içinde on kutu içmeden rahat etmiyorum. Hatırlayınca içiyorum.Sonu yokmuş gibi geliyor. Sıcakta harareti aldığı için çok seviyorum. Kahvaltımı yaptıktan sonra içmeye başlıyorum" şeklinde konuştu.

KÜRTÇE ŞARKI SÖYLEMEK İSTERİM
Güzel şarkıcı Kürtçe öğrenmek istediğini de söyledi. Petek Dinçöz: "Kürtçe şarkı repertuarıma koymak çok isterim. Ne yazık ki Kürtçe bilmediğim için söylemiyorum" dedi.
#1 - Temmuz 22 2010, 16:21:51
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.