Alternatifim Cafe

Ben Rockçılara-Metalcilere "Türkü" Dinlemeyi Yakıştırıyorum!

Discussion started on Rock

tR!gonometR!k

türkü dinlemek güzeldir..hele de rockla özldeişleştiğinde....ki sadece türkü dinlemek de başka bir tatdır..
#26 - Eylül 13 2006, 13:35:15

ben bağlama çaldım ve ne kadar güüsel bi müsik olduu insanların nerde ve ne koşalllar altında olursa olsn geçmişini özünü unutmaman lazım..
benm düşündüklerimi düşünen ve tasdikliyen herkese mersi bochum: :D :4
#27 - Eylül 13 2006, 16:00:39
imza kural dışı

Genelde metal ağırlıklı dinlerim dinlediğim rock parcaları yok diil.Mesela biligsayarımda bi cok senfoninin full albümleri mevcut aynı şekilde gönüllerde yer eden bi cok türk halk müziğine ait bicok parca mevcut.Ama pop nedense beni acmıo.Neden mi derseniz popın cizgisi gitgide bozuldu.Duygu fakiri bi dal olup cıktı.Bu dalın tek temsilcisi olarak sezen aksuyu beğenmekteyim.Tabi bu konuda cok despot bi tavrım yok olamazda.Mesela serdarı sevmem dinlemem ama aynı şekilde kenan doğulunun iki parcasını cok beğenirim.

Ama sizin dediğiniz gibi popla rock asla yanyana düşünülemez.Rock kaliteli ve sevyeli bi müziktir.Gösteriş budalası pop klipleriyle bi karışım asla düşünemiorum
#28 - Eylül 13 2006, 16:09:30

olgun insan her tarzı dinler. kendini metalci arabeskçi bilmem neci diye kalıplara sokmak hala bazı şeylerin etkisinden kurtulamayan etiketçi özenti ruhlu insanlara yakışan birşeydir.
#29 - Eylül 13 2006, 20:36:19

ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

olgun insan her tarzı dinler. kendini metalci arabeskçi bilmem neci diye kalıplara sokmak hala bazı şeylerin etkisinden kurtulamayan etiketçi özenti ruhlu insanlara yakışan birşeydir.
spiritsoldier NOkTayı KoYdun
 :öff
#30 - Eylül 13 2006, 20:38:24
''Cehennem, başkalarıdır. ''

doru her tarz dinlenmeli ama bazıları ağır basar :icon
#31 - Eylül 13 2006, 20:45:02

tabiki ağır basacak,çünkü herkesin kendini yakın gördüğü,beğendiği bir tarz var. ama bu diğer tarzlara *** atmak zorunda olduğu anlamına asla gelmez.sonuçta her tarz emek verilerek yapılmakta,tabiki bazı saçmalıkları bunun dışında tutuyorum.
#32 - Eylül 13 2006, 20:48:00

ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

tabiki ağır basacak,çünkü herkesin kendini yakın gördüğü,beğendiği bir tarz var. ama bu diğer tarzlara b*k atmak zorunda olduğu anlamına asla gelmez.sonuçta her tarz emek verilerek yapılmakta,tabiki bazı saçmalıkları bunun dışında tutuyorum.

katılıyorm.  :öff
#33 - Eylül 14 2006, 00:03:56
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

evet ya rockçılara gerçekten türkü yakışıyo...

valla ben rock - hiphop dinlerim ama türküde dinlerim  :D
#34 - Eylül 14 2006, 09:17:30

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

kesinlikle katılıyorum.. ilahiye yapılan coverlar bile süper oluyor.. ama pop un genel içeriği ''terkettin beni öl geber özledim seni geri gel '' olduğu için ne yaparsanız yapın o ruhu veremiyor size..
#35 - Ağustos 10 2007, 12:21:21

yaa ben rockerım ama aşık veyseldir mahzuni şeriftip tüm türkülerini ezbere biliom babam saolsun ama türkülerden neffret ediyommm (babam saolsun) ve bence rock yine rock olarak kalsın derim(babam saolsun türkülerden nefret ettirdi abi yaaa pff evin bi odasında gürültü kopuyo -rock-__ama diğer odada... uff hatırlamak istemiomm)
#36 - Ağustos 10 2007, 17:15:20
I wiLL find something more
Smeone I am made for
Shame on u babyy
    _____fOR€V€R YOURSS_____

_DaRkdreams_

Özümüzü bilmek lazım  :haydut
Türküde dinlerim punk rock ta
 (6)
#37 - Ağustos 10 2007, 17:39:17

dandiqpatates_35

Özümüzü bilmek lazım  :haydut
Türküde dinlerim punk rock ta
 (6)

işte bu sayın forumcuLar :Ç
#38 - Ağustos 10 2007, 17:42:26

FRKinHERE

rocker adam türkü dinlemez... Neysen osun fazlası deil...
#39 - Ağustos 10 2007, 17:49:34

_DaRkdreams_

Al sana halis mulis özenti örneği...

Sen kendi özünü bilmiyorsan sana diyecek sözüm yok
#40 - Ağustos 10 2007, 17:52:14

FRKinHERE

özentinin yada özümün köklerinin nerden geldiğini ne ben ne başkası senden öğrencek deil...

ben rock dinlemekten hoşlanıorum... eğer sen hoşlanmıosan nie rockla ilgili bi topic de geziniosun o da ayrı bi soru :)
#41 - Ağustos 10 2007, 18:00:54

_DaRkdreams_

Bak canım benim...

İnsan önce kendi özünü bilmeliki ondan sonra başka müzikleri dinlemeye başlasın..Sen özünü reddediyorsun burda...İlla ben rockçıyım rock müzik dinlerim!Rock dinlemek zorundayım diyorsan sana özenti derler..Şimdi olduğu gibi :Ç Ben Punk Rock dinlerim istediğim topic dede dolaşırım :Ç  Rap olsun Arabesk olsun ne farkedecek :Ç

Sen özünü bilmiyorsan seve seve öğretirim..Nihaha
(Gülme efekti şeytani olanından)
#42 - Ağustos 10 2007, 18:04:00

FRKinHERE

yani sen şimdi şunu söylüosun ne güsel olursa onu dinlerim bi tarafta deilim... Yani bertarafsın... Eee bu durumda senin bana cevap vermene gerek yokki ben msjı rock taraftarlarına attım :)
#43 - Ağustos 10 2007, 18:09:30

_DaRkdreams_

Rockçı şucu buycu diye birşey yoktur ki..Görende senin hiç pop şarkı bilmediğini ya da müziğe rockla başladığını sanar (bkz: ninni rock)...İstediğim zaman çok pis arabesk çok pis türkü dinlerim...Ama Rock müzik ağır basar..Ama diğer dinlediklerimide inkar edemem ve etmem de...Sende inkar etme bence..Batırma kendini boşuna (6)
#44 - Ağustos 10 2007, 18:14:27

miccheck

yani sen şimdi şunu söylüosun ne güsel olursa onu dinlerim bi tarafta deilim... Yani bertarafsın... Eee bu durumda senin bana cevap vermene gerek yokki ben msjı rock taraftarlarına attım :)

Ah işte bu önyargılar yok mu bizi  bitiren. Bi insan türkü dinliyorsa bu onun rockçı diil midir? Eğer kast ettiğin buysa çok yanlış düşünüyosun bence. Düşüncelerin çok saçma.
#45 - Ağustos 10 2007, 18:16:10

dandiqpatates_35

Ah işte bu önyargılar yok mu bizi  bitiren. Bi insan türkü dinliyorsa bu onun rockçı diil midir? Eğer kast ettiğin buysa çok yanlış düşünüyosun bence. Düşüncelerin çok saçma.

:okey
#46 - Ağustos 10 2007, 18:23:42

_DaRkdreams_

Özgür bi atlama konuya be
Ben konuşuyordum :Ç
#47 - Ağustos 10 2007, 18:25:12

miccheck

Sebib bi b.k becerceğin yoktu. :Ç
#48 - Ağustos 10 2007, 18:27:10

lan şimdi ben bağlama da çaldım türküde dinledim konsere de çıktım ayrıyeten gitaristim ve kral bi gnr ve hard rock fan ıyım yakıştırdın mı?
#49 - Ağustos 10 2007, 18:29:51
imza kural dışı

_DaRkdreams_

Züe Özgür :Ç
#50 - Ağustos 10 2007, 18:30:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.