Alternatifim Cafe

Rock ruhu ile büyümek ve doğmak

Discussion started on Rock

"Always Hard Rock" Daima Hard Rock

(Rock yapmak istiyorum... )

Rock benim için: hava almak, su içmek, yemek yemek, içki içmek, sigara içmek, harley davidson a binmek, bilgisayar oynamak, aşk, sex gibi bir ihtiyaç; hayatın ta kendisi...

Rock olmadan bir hayat benim için : sesi olmayan bir şarkıcı, gitarı olmayan bir gitarist, kanadı olmayan bir kuş, şarabı olmayan bir sokak şarapçısı, eroini olmayan bir glam müzisyeni , sudan azat edilmiş bir balık gibi bir şey...

Rock benim için bir yol gösterici, karanlıkta kaldığım zaman bana ışık kaynağını veren bir ateş , boş ovada beni taşıyan bir pegasus gibi.

Rock olmadan ben dünya da yalnızım, o benim en iyi ve sadık arkadaşım. O, bana asla ihanet etmez, beni asla tek başıma bırakmaz, bana umut verir, ruh verir, yaşam verir...

Rock olmadan ben bir hiçim, sokağa bırakılan yeni doğmuş bir çocuk gibiyim; çaresiz, aç, susuz, ruhsuz...

Rock benim inancım, onu ruhumun en derin yerine kadar hissediyorum. Ruhum vücudumdan çıkana kadar rock da, kanımda, damarlarımda ve kalbimde olacak.

Eğer bir gün rock ruhunu kaybedersem; çölde gezen bir bedevi olmuşumdur veya ölmüşümdür demektir.

Alıntıdır..

Peki sizin için Rock nedir ?
#1 - Ekim 02 2007, 17:09:23
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

çok abartmış...  :alala
#2 - Ekim 02 2007, 17:11:46

walla rock olmazsa bende sadece metal dinlerim.. (6)
ama ölmem.. :4
#3 - Ekim 02 2007, 21:17:29

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

rock bana huzur veriyor ama herşeyim değil bilmiyorum rock kaliteli ve aşkttan başka şeyleride dile getiriyor bilmiyorum sadece tek bildiğim huzur bulduğum rock olmadan yaşayama diyeme öyle sıkı bir rockerlığımda yok ama seviyorum
#4 - Ekim 02 2007, 22:02:24
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

Bence rock olmassa hayat çok sıkıcı olurdu bu arada sadece son cümleyi okudum :Ç
#5 - Ekim 02 2007, 22:37:16

Tamamen Bi Hayat Tarzı...Ama Abartılcak Derecede Değil...
#6 - Ekim 03 2007, 12:18:03
İmzanız kural dışı.

_DaRkdreams_

Rock ruhu ile büyüdüğümü sanmıyorum amma velakin ergenliğin etkisiyle Rock dinlemeye başladım (6.sınıfın 2. yarısından beri -.- )

Tabeyki önceden *** grupları dinliyordum sonra yavaş yavaş doğruyu yanlışı anlamaya başladım ve kısaca Punk'a kaydı müzik zevkim -.-
Offspring ve AFI gibin gruplarla ..
Daha sonra Alice in Chains ile karşılaştım bundan 1 sene kadar önce (erken bir zaman benim için..) hayatımı kaydıran grup oldu -.-
Layne'i dinlerken kendimi çok garip hissediyorum kendimi buluyorum diyebilirim -.-

Punk da hayat tarzım benim ..
Ama hiçbir zaman Punk'ı kıyafetlerime yansıtmadım
İstemedim ..
Öyle sokaktan 10 mt öteden farkedilen kızlardan/erkeklerden olmak istemedim -.-

Ne diyorum yahu ben
(6)

Kısacağ punk ve grunge
Özellikle Offspring,Bad Religion,Alice in Chains
benim için hayatın anlamıdır -.-
#7 - Ekim 03 2007, 14:58:47

Rock olmadan ben dünya da yalnızım, o benim en iyi ve sadık arkadaşım. O, bana asla ihanet etmez, beni asla tek başıma bırakmaz, bana umut verir, ruh verir, yaşam verir...

Peki sizin için Rock nedir ?

bu kısma katılıyorum.katılmanın ötesinde inanıyor ve yaşıyorum.
#8 - Ekim 03 2007, 19:18:03

Rock yaşam tarzı, felsefe filan değil sadece müzik tarzı .. siz Rock ın kölesi olmayın Rock sizin köleniz olsun ..

Rock olmasaydı müzikden zevk alacağımı sanmıyorum ama rock var ve ben müzik için yaşıyorum .. rock olmasaydı belki müzik için yaşamazdım ama yine yaşardım ..
#9 - Ekim 03 2007, 19:21:42
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

Bence rock olmassa hayat çok sıkıcı olurdu bu arada sadece son cümleyi okudum :Ç

açık sözlülüğünden dolayı seni kutluorum.. :D
bana bak sitede okumadan yorum yazan üyeler vardı sende onlardan birimisin yoksa.. (6)
#10 - Ekim 05 2007, 21:22:24

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

Kim yazmışsa gercekten cok güzel yazmış özellikle bu cümle cok güzel.

Katılıyorum demeden edemeyeceğim.
#11 - Ekim 06 2007, 21:39:48

Yok öyle bi Dünya.!  

fortune

rock benim için vazgeçilmez.mümkün oldugu kadar hayat tarzım.biçok şeyden zevk almıyorum onun kadar.vs vs vs...
ancak bazı ifadelerde abartı olduguna katılıyorum.
#12 - Ekim 06 2007, 22:38:02

rock rock rock!!!
#13 - Ekim 08 2007, 14:58:11
öη¢є тσρяαктıм şιм∂ι αğαç σℓ∂υм  ∂єяуα ∂єηιzℓєя gιвι ∂αℓgαℓαη∂ıм şιм∂ι ∂υяυℓ∂υм  кєη∂ιмι вυz gιвι çσк ѕєят zαηηє∂єя∂ιм мєğєя ηє кσℓαумışıм нємєη єяιуινєя∂ιм!!!
нєя şєу ∂üη gιвι ιηαη gєℓιя gєçєя вιℓємєzѕιη  кıумєтιηι нαуαт вιzι ιçєя!..

rock olmasa özgün müzik dinlerdim sorun deil
#14 - Ekim 08 2007, 15:24:27
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.