Alternatifim Cafe

“Rocker” olmak!

Discussion started on Rock

Uzun zamandır final sınavlarımın stresiyle uğraşıyordum. Bu stresin üzerine benim zaman ve mekan tanımaz tembelliğim de eklenince, bırakın yeni yazılar yazmayı blogumda neler olup bittiğinden bile habersiz kalmıştım. Bu gece kolları sıvadım ve üzerimdeki miskinlik bulutlarından kurtulmak amacıyla birşeyler karalamaya karar verdim.

Koltuğuma oturmuş yazı yazacak bir konu ararken birden bire aklıma bir fikir geldi ve kendime sordum; “Rocker nedir, kime denir ve rocker olmanın belli kıstasları var mıdır?”. Eminim hepimizin kafasında bize öğretilenler dahilinde şekillenen bir rocker portresi vardır. Peki ama rocker olmak önem arzeden bir durum mu? Ben tam anlamıyla bu sorulara cevap arıyor değilim ama yine de bu konu hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Aslında popçu, rockçı, arabeskçi gibi ayrımları pek sağlıklı bulmuyorum. Bunun en önemli sebebi ise bazı temel noktalar haricinde insanların üç aşağı beş yukarı kulaklarına güzel gelen her türlü müziği dinlemesidir. Bu sebeple onları sen şu müziği dinliyorsun, sen bunu dinliyorsun diyerek belli kamplara bölmeye çalışmak bence lüzumsuz bir çaba. Ayrıca belli bir müzik türünü diğerlerine göre daha ağırlıklı olarak dinleyen ve seven kitleler, genel olarak hoşlanmadıkları müzik türlerine ve onları dinleyen insanlara, biraz alaycı bir gözle bakarlar. Bu neredeyse tüm müzik türleri ve onları seven kitleler için geçerlidir. Herkes dinlediği müzik türünü bir şekilde elitize etmeye çalışır ki bu durum sonunda müziği dinlenmenin ve zevkine varmanın önünü geçerek temel amaç halini alır. Ve maalesef bu hususta rockerların (gerçek rockerları tenzih ederim) kanımca dosyaları biraz kabarık. Özellikle her yeni nesil rock müzik dinleyicisi rock müziği tüm müzik türlerinden üstün göstermek gibi sözde bir mücadeleye girişiyor. Ben bu sözde çabanın rock müziği değil de, rock müzik kisvesi altında kendilerini elitize etme maksadıyla yapıldığı düşüncesindeyim. İşte bu sözde mücadele sırasında öyle ipe sapa gelmez ahmaklıklar yapılıyor, öyle anlamsız kavgalar içine giriliyor ki sonuçta “rocker” olmak kavramının içi git gide boşalıyor.

Rocker olmak öncelikle dış görünüşten ayrı ve bağımsız bir konudur. Yani saçını beline kadar uzatıp, vücudunun en mahrem noktalarına varana dek her bir tarafına kan ve vahşet içerikli dövmeler yaptırmak değildir. Ya da yüzüne gözüne Alice Cooper tarzında makyajlar yapıp “Hey bana bakın ben buradayım, beni farkedin.” der gibi, sokaklarda bakırköy kaçkını bir deli misali anlamsız ve gerçekle bağdaşmayan bir bunalım halinde dolaşmak ta değildir. Kendini duvardan duvara vurarak veya bir konser sırasında kalabalığın üstüne atlayarak kafanı gözünü yarmak hiç değildir (bu davranışı sergileyenler, arabeskçilerin kendini jiletlemesini çoğu kez küstahça eleştirir, ben arada bir fark göremiyorum). Tüm bunları gerçekten ruhunun bir parçası olduğu için yapan kimi nadir insanlar da vardır, ancak onların sayısı rocker olduğunu iddia eden kitle içinde çok ama çok azınlıkta kalır diyebilirim. Geriye kalanlar ise kendini ispata kalkışan belli bir kesimin sessiz çığlıkları biçiminde algılanmalıdır diye düşünüyorum.

Rock müzik üzerine yazdığım yazıda da belirttiğim gibi felsefi olarak rock ve rocker kavramı aykırılığı, baş kaldırıyı temsil eder. Bu başkaldırı düzene karşı olan bir savaştır. 68 kuşağıyla birlikte yükselen ve fenomen halini alan rock müzik anlayışının altında yatan temel gaye de bu olmuştur. “Savaşma seviş” sloganları bu başkaldırının bir yansımasıdır. Yani rocker varolan düzenin kötü ve bozuk yanlarına karşı duran, kendisine dikte edilenleri reddeden, biraz bencilce olsa da kendi bireysel özgürlüğünü son noktaya kadar savunan ve bu uğurda bir kavga içine giren kişidir.

Bu söylediklerimin gerçekte var olanla uyuşup uyuşmadığı konusunda itirazları olan kişiler illaki olacaktır. Ancak ben 60′lı yıllardan bu yana rock müziğin altında barındırdığı temel dinamiklerden bahsediyorum. Bir anlamda olanı değil, olması gerektiğini düşündüm olguyu vurgulamak istiyorum. Benim kişisel kanaatim, ne 60′larda ne de günümüzde rock müzik ve rockerlar kendi söylemleri dahilinde hareket etmeyi başaramamışlardır. Onların aslında bozuk düzene karşı bir ayaklanma niteliği taşıyan başkaldırısı temel amacından sapmış, olumlu veya olumsuz, iyi veya kötü ayrımı yapmaksızın varolan tüm kurulu düzenlere karşı sonu gelmez bir savaş halini almıştır. Bana kalırsa hikayenin en acıklı kısmı da bu noktadır.

Günümüzde bu başkaldırıyı, aykırılığı, özgürlüğü ve özgünlüğü, saçını binbir renge boyatıp, suratına bir canavar maskesi geçirerek sokaklarda katır gibi anırmak zanneden ve tüm bu yaptıklarını utanmadan rock müziğin, rockerların üstünlüğünün göstergesi gibi anlamlandıran lafta rock müzik fanları yüzünden rockerlık yerlerde sürünüyor. Umarım bu kepazelik en kısa zamanda sonlanır ve rocker olmak eskisi gibi anlamlı bir hale bürünür.

Son olarak şunları söylemek istiyorum. Rocker olmak bir üstünlük payesine sahip olmak anlamına gelmez. Sizi, diğerlerinden üstün yapmaz veya diğerlerini sizden aşağı bir konuma indirgemez. Bu kavram bana göre sadece dinlediğiniz müziğin ve bu müziğin altında yatan temel felsefi kabullerin takipçisi olduğunuzun göstergesidir. Umarım bu felsefi temellerin gerçek anlamına vakıf olur ve onları doğru şekilde yorumlayabiliriz.

Alıntıdır..

#1 - Eylül 06 2007, 00:25:15
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

_DaRkdreams_

Yazıyı tam olarak okuyamadım :Ç
Çok sıkılırım uzun yazıları okumaktan :Ç
Evet bende Rocker kelimesini kullanıyordum fekat çok sinir olmaya başladım zamanla :Ç
Yok ben rakçıyım sen şuycusun buycusun diye insanları binbir türlü etiketlere sokmak çok saçma
Senin Rocker olman için Rock müziğe  yararlı birşeyler sunman gerekir
Öyle kıcına başına piercing takıp gothic makyajı yapıp yüzüne o sahte karamsarlık ifadesi vermek değildir
Ki nefret ederim bu tiplerden
Taşlayasaım gelir
Cinnet geçiririm tabiri caizse :Ç
Neyse lan sıkıldım yorum morum yeter bu kadar :Ç
#2 - Eylül 06 2007, 00:32:46

MeLaNkOlİk!

evett gebere jackson arkadaşa katılıyorum hem zaten rock müzik dinlediği için insanları küçümseyen insanlardan ben de nefret ederimm !
#3 - Eylül 06 2007, 00:43:53

kesinlikle bencede!!!
zaten kimse kimseyi küçümseme hakkına sahip diil bence..sewmeyebilirsin o kdr..
herkesin tarzına saygı duymak gerek..
ayrıca şuna da katılıorum ben rocker ım demek için rock müzige yararlı bişeyler sunmak gerek!
#4 - Eylül 06 2007, 10:41:30

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

hepinize katılıyorum :sizo   :yah
#5 - Eylül 06 2007, 15:17:47
MaDeM uYkU YaRı öLüM gEcEdİr CaNıMa KaStEdEn

Rocker ingilizce bir kelime değil mi ? aranızda ingilizce bilenler elbet vardır .. ingilizce de "-er" takısı bir ismin sonuna gelir ve o ek geldiği zaman o ismi veya eylemi gerçekleştiren kişi anlamı katar kelimeye ..

basketball= basketbol
basketballer= basketbol oynayan kimse

Trash= bildiğiniz üzere metalin bir türü
Trasher= bu müzik türünü çalan söyleyen kişi/kişiler

Rock= bir müzik türü ..
Rocker= o müzik türünü çalan söyleyen biri/birileri ..

bu sitede olup da "ben Rockerım"  diyenlerin %95 i nin ne sesi güzeldir, ne de hayatta eline gitar veya herhangi bir enstürman almamıştır ..

bakın yine söylüyorum siz Rocker değilsiniz .. olamazsınız da .. siz Rock müzik dinleyicisisiniz ..

yani konuyu açan arkadaş da boşuna o kadar kafa yormuşsun .. Rocker denilen şahıslar zaten herkesin bildiği gördüğü tipler .. sahnede milleti coşturan yeri gelince depresyona sokan şahıslar ..

ha Rock müzik dinleyicilerini anlatan bir yazı yazsaydın daha anlamlı olabilirdi belki ..
#7 - Eylül 08 2007, 13:42:52
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

Yazı benim yazım değildir. Alıntı olduğunu da belirtmiştim zaten.

Fakat yazının amacı senin de dediğin gibi oratada " Ben Rocker'ım " diye dolaşan tipler için yazılmıştır.

Ki bu " Rocker " kelimesi herkesin dilindedir.

Bunlara hitaben yazılmış bir yazıdır.

Dediğim gibi yazıyla bir alakam yoktur, alıntıdır.
#8 - Eylül 08 2007, 14:25:59
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

özür dilerim benim hatam .. aslında gördüğüm her şeyi sonuna kadar okurum ama yazının savunuğu şeyin tamamen yanlış olduğun görünce yarısında kesip direk cevap yazma ihtiyacı hissetdiğimden dolayı yazının sonunda ki alıntıdır yazını görmemişim ..

ama bu yazıyı yazan kişinin de o anlattığı kişilerden farkı olduğunu sanmıyorum .. en azından yazı yazarken anlattığı kavramın anlamını öğrenmesi lazımdı .. Rocker ile Rock müzik dinleyicisi arasında çok büyük fark var çünkü ..
#9 - Eylül 08 2007, 19:57:47
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

ya hadi bi git   Gebere Jackson  nedemek ayırmak kotu ulan raple rock bir mi hıyar agası bişi diosan gel rap bolumunun mekanı disse sole bana diss atcaktınız de bekle sana acayip bi diss actam olum bittin sen
#10 - Eylül 08 2007, 21:40:12
duanla doğmadım ki bedduanla öleyim

_DaRkdreams_

ya hadi bi git   Gebere Jackson  nedemek ayırmak kotu ulan raple rock bir mi hıyar agası bişi diosan gel rap bolumunun mekanı disse sole bana diss atcaktınız de bekle sana acayip bi diss actam olum bittin sen

Hoop ağır ol bakalım
Gerizekalı insancım
Ben ne dedim iyi oku bir bakem ?
Ondan sonra yorum yap
Rap ile Rock birdir diye birşey mi dedim ben
Oğlan değilim ben kızım
Bitmem ayrıca
kökümden yenisi çıkar kuzum :dondurma

0-6 yaş grubundansın sanırım :dondurma
Rap dinliyorsan Rap bölümünde takıl
Hadiiii :dondurma
#11 - Eylül 08 2007, 21:42:47
« Son Düzenleme: Eylül 08 2007, 21:45:11 Gönderen: Gebere Jackson »

lan ya rock ya rock diye dolaşanlar.bende 30 cm var.gö....üze soktuğum da 2-3 gün kanar.yane pop kimin,rock kimin,arabesk kimin cevap verin.çünkü rap benim disste bnm işim.rockın anasını s..mişim.rockçının kendisini hadi bakıım bnde zaten raple rock aynı seyler demedim kıt insan gerçisn insanda deilsin de .....
#12 - Eylül 08 2007, 22:00:53

şişştt sen düzgün konuşsana !!  :yanlis ağzına geleni söylemek kolay marifet küfür etmeden sölemek ... :icon
#13 - Eylül 08 2007, 22:07:19
« Son Düzenleme: Eylül 08 2007, 22:11:29 Gönderen: framboqazLı pAsta »

_DaRkdreams_

lan ya rock ya rock diye dolaşanlar.bende 30 cm var.gö....üze soktuğum da 2-3 gün kanar.yane pop kimin,rock kimin,arabesk kimin cevap verin.çünkü rap benim disste bnm işim.rockın anasını s..mişim.rockçının kendisini hadi bakıım bnde zaten raple rock aynı seyler demedim kıt insan gerçisn insanda deilsin de .....
Peki birşey diyeceğim sana
Biz sana bir laf attıkmıda gelip tartışma çıkarmaya çalışıyorsun burda
Rap müziğe saygım var ne dinlerseniz dinleyin
Ama sizdende saygı beklerim
Keza Rap' e bir tek laf bile etmedim ben
Aksini iddia ediyorsan kanıtla
Ayrıca adam akıllı konuş çoluk çocuklar gibi küfür etme ..
#14 - Eylül 08 2007, 22:15:37

zaten rap e bi laf edemessin beyinsiz
#15 - Eylül 08 2007, 22:36:17

Laf edilecek kadar değerli bir şey değil, haklısın.
#16 - Eylül 08 2007, 22:36:59
Mercey.

_DaRkdreams_

Rap b.ktur
Al ettim :D
Asdadasdass
Noldu ne yapacaksın ? :Ç
#17 - Eylül 08 2007, 22:37:43

Ceren naptın ?

Diss yapcak şimdi sana :Ç
#18 - Eylül 08 2007, 22:38:57
Mercey.

_DaRkdreams_

Piss de yapabilir bana :Ç
İstediğini yapsın
Onun diisslerinide okuduydum ben :Ç
2-3 satırdan ibaret
asdasdasdas
#19 - Eylül 08 2007, 22:42:24

diss e gelll (6) ee hadi bekLioruz :Ç
#20 - Eylül 08 2007, 22:51:40

Dur şimdi anca yazar.

Birkaç saat ıkınması lazım. :Ç
#21 - Eylül 08 2007, 22:55:03
Mercey.

yazıyı okudum paylaşım için teşekkürler güzel konu =)

Yok ben rakçıyım sen şuycusun buycusun diye insanları binbir türlü etiketlere sokmak çok saçma

bunada sonuna kadar katılıyorum ne yane ben rock dinliyorum diye rap dinliyemicekmiyim
valla yeri geliyo arabesk de dinliyorum  türkü de dinliyorum ruh halime göre takılıyorum işte :)

bide ne müzik dinliyosan ona göre giiyinceksin.yok böyle bişi arkedaş yeri gelir bol pantolon giyerim yeri gelir mini etek giyerim yeri gelir dar pantolon giyerim kasmasın kimse bu konuda moda müziğe göre işlemiyo =)

burda rap adı altında bişiler yapan arkadaşa:rap dissden,küfürden ibaret değildir.[küfürle cevap verdiğin sürece bu konu bi rapçinin hazin sonu olabilir.]
ama senin istediğin kendine rocker diyen biride çıksın sana cevap versin senle atışsın.

sen bence bu konuyu bidaha oku ve kendine bişiler çıkarmaaya bak. :öff

#22 - Eylül 08 2007, 23:08:24
O'nu Buldum..Seni Buldum...Tıpkı Bi Ben Gibi =)

--MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRİNİ YİYOR--

Kokuşmuş Ruh LeşLerinize,Ruh Eşimle Isırık Attım!

buraya diss yazılmıo mekanı disss e gelin bana diss atılcakmış deyin
anladınız mı???
#23 - Eylül 09 2007, 11:16:24

_DaRkdreams_

Burası Rock metal dinleyenlerin olduğu bir bölüm
senin ne işin var burda
Git ne halt edersen et
Bu bölüme uğrama
Laf atan yokkide horozlanmışsın hemen
Zaten banlanacaksın yakında süresiz
Git allahını seversen..
#24 - Eylül 09 2007, 11:39:25

banlanmaktan korksaydık boyle seyler yapmazdık sizde yemio ya hemen banlamaya goturuyosunuz işi
#25 - Eylül 09 2007, 14:03:10

_DaRkdreams_

Yahu salak mısın sen
Ne diye uğraşayım ben seninle
Sana garezim falan yok
Git başkalarıyla uğraş
Çattık ya (6)
Bütün manyaklarda beni bulur zaten
Çekiyorum glb hepsini mıknatıs gibin :Ç
#26 - Eylül 09 2007, 14:06:53

banlanmaktan korksaydık boyle seyler yapmazdık sizde yemio ya hemen banlamaya goturuyosunuz işi

yuh bea 4farklı kişi banlanmaya götürmüş işi hepsinin mi garezi var  :hönk
ayrıca o kullandığın iğrenc şeyi marifet sanıp farklı topiclerde yazmanda senin kaliteni ortaya koyuyo. :haydut
#27 - Eylül 09 2007, 14:12:16

manyak sensin olum senn aklında balık aklıymıs la orda yukarda ne yazıo gormuon  galiba snnn gibi fiseklerle işim yokk hadi cnm yaylan....
#28 - Eylül 09 2007, 14:24:55

Öpüyoruz seni burdan kocaman serseri şeysi. :hımm
#29 - Eylül 09 2007, 14:27:45
Mercey.

_DaRkdreams_

Oğlan değilim kızım bu 1 :Ç
Sen sanırım yukarıdaki yazılanları tam olarak kavrayamadın bu 2 :Ç
Sana yönelik hiçbir şey yazmadım ki yazamamda seni tanımıyorum bu 3 :Ç
Seni tanımama karşın ne diye üstüne alındın yazdıklarımı ( ki hiçbirşey yazmadım) bu 4 :Ç
Madem rap dinliyorsun bu bölümde ne işin var bu 5
Hadi güzelim yaylan buda 6 ..
#30 - Eylül 09 2007, 14:31:00

si...mden aşa kasımpaşa
al benimkini azına fazla yalama
boşalırım azına sonra
fazla alma azına
kusarsın sonra
o kusmuk ları s.k ananın bi tarafına
YEAH!!!!!!!!!!!!!!
YAYLAN HADE BAKEM AMA SEN ŞİMDİ BANLARSIN ELİNDEN GELEN TEK BUDUR SENİN
#31 - Eylül 09 2007, 14:38:07

_DaRkdreams_

(6)
Evet bir e.z.i.k.t.e.n dissler okumaktasınız (6)
Ah be yavrucuğum diss dediğin 2 satır olmaz bilmiyor musun sen
Salak rap manyağı seni (6)
Ben üstüme alınmam merak etme yazdıklarını (6)
Anca gülerim sana
Çünkü değersiz biri bana küfür etse ne diye üzerime alınayımki
Kaç yaşındasın hakkat sen
10 felan varmı (6)
Acınası seni (6)
#32 - Eylül 09 2007, 14:41:09

Hade gülüm yandan yandan, biz korkmayız ondan bundan.

Ya da

Ortada kuyu var yandan geç ( genelde top oynarken topa söylenir bu şarkı )
#33 - Eylül 09 2007, 14:41:45
Mercey.

_DaRkdreams_

Birde sonuna YEAH yazmış
Gaza geldi galiba bücürük (6)
#34 - Eylül 09 2007, 14:45:08

İlginç Bi Yaklaşım...!Hmmmm :alala
#35 - Eylül 09 2007, 14:51:23
İmzanız kural dışı.

Allahım ya küfür etmeyi adamlık sanıyor bi iki kendini bilmez
Ama yanılıyosun evlat
Erkekliğin şeyinde olmasın sadece
Gerçekten adam ol   :)
Ayrıca iyi güldürdün be burda milleti   (6)
Kızlar Muhattap olmayın kendini bişe sanmasın  :artis
#36 - Eylül 09 2007, 15:26:43
« Son Düzenleme: Eylül 09 2007, 15:27:22 Gönderen: вαℓıк тєηℓi ρiяαηα »
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

dissin adını kirlettin beaa
kimden öğrendin bu lafları
#37 - Eylül 09 2007, 15:27:30
« Son Düzenleme: Eylül 09 2007, 15:28:02 Gönderen: CuRCu »

CuRCu yanlış alıntı yaptın sanırım :Ç
#38 - Eylül 09 2007, 15:28:47
Mercey.

abi kimsenin bunlara bulastııı yok ama nedense orda burda,kendi bölümlerinde laf atıp duruolar...
bence bazı rapcilerin anlaşılmaz sözleri die bi konu açalım biz.. :D
#39 - Eylül 09 2007, 15:32:08

alıntı yapmıcaktım aslında tıkladım sayfayaa oraa kaçtı :Ç

bu arada çekirdekle çok güzel gidiyo diss dedin bi yığın küfürden oluşan şey :yah

abi kimsenin bunlara bulastııı yok ama nedense orda burda,kendi bölümlerinde laf atıp duruolar...
bence bazı rapcilerin anlaşılmaz sözleri die bi konu açalım biz.. :D

buna rapci demek gerçekden rap yapan,rape gönül vermiş şahsiyetlere hakaret  :nohashas
#40 - Eylül 09 2007, 15:33:24
« Son Düzenleme: Eylül 09 2007, 15:35:47 Gönderen: CuRCu »

vay vay bn gittim neler olmuş vay anasını :Ç bu rapçi vasıfını taşıyan yada kndini rapçi sanan arkadş  sana sesleniorum sadece komiksin  bak bi önceki sayfadada demiştim sana marifet küfür etmeden ağzına geleni söylemek yavrum... hadi selametLe (6)
#41 - Eylül 09 2007, 16:04:40

işin özü rockerlık felsefesini benimsemekte yatar.tabuları yıkmayı bilen,haksızlığa karşı koyan,hakkını savunan,kolaya kaçmayan hileye başvurmaayan,özgürlükçü... rocker olmanın felsefesine ulaşmış demektir.hatta hayatında hiç rock müzik dinlememiş olsa bile..
#42 - Eylül 09 2007, 18:43:36
don't touch me if you are a human=|alley cats|

faitHleSs

işin özü rockerlık felsefesini benimsemekte yatar.tabuları yıkmayı bilen,haksızlığa karşı koyan,hakkını savunan,kolaya kaçmayan hileye başvurmaayan,özgürlükçü... rocker olmanın felsefesine ulaşmış demektir.hatta hayatında hiç rock müzik dinlememiş olsa bile..

Kısaca Rock müzik dinLemeden rocker oLunur diyosun yani ???
#43 - Eylül 09 2007, 18:52:45

_DaRkdreams_

Katılmıuyorum arkadaşın dediğine
Hala benim deyimimle "yırtık" olan yaşlı teyzeler var
Haksızlığa karşı kim gelebilirki zaten ?
Cazgır çirkef olarak tabir ettiğimiz kadınlar gördüm tvlerde izledim
Onlar rocker mı oluyorlar yani
Onlar Rock kelimesini bile duymuşlarsa affola yani (6)
#44 - Eylül 09 2007, 18:54:58

faitHleSs

Az bekLe kızım tartışma ortamı yaratmaya çaLışıyodum .. :Ç

Kızın dedikLeri çok saçma ben bi sorgulıyım üstüne gidiyim istedim ama sen oLaya açıkLama getirdin direk .. (6)
#45 - Eylül 09 2007, 18:58:31

_DaRkdreams_

Napayım lan :Ç
Dayanamam ben öyle :D
Çirkef miyim neyim (6)
#46 - Eylül 09 2007, 19:01:10

faitHleSs

Benimde dayandığımdan deiLde işte maksat eğLence :Ç

BuaraLar çok çirkef gördüm seni Ceren rockÇı oLdun gaLiba sen :Ç (6)
#47 - Eylül 09 2007, 19:07:48

_DaRkdreams_

Hee yakında punkçıda olcem :Ç
ama önce bi yerleri yakmak lazım :ehem
#48 - Eylül 09 2007, 19:15:05

faitHleSs

Roma uygundur sana .. (6)
Yetmezse bizim evide yakabiLirsin :Ç
#49 - Eylül 09 2007, 19:22:16

_DaRkdreams_

Önce kendi evimden başlıcam :ehem
Ondan sonra kayarız ( o manada değil ) sizin eve :ehem
#50 - Eylül 09 2007, 19:23:09

faitHleSs

(6)

BekLeriz (6)
#51 - Eylül 09 2007, 19:24:36

hadi yaa bu kdr kolaydı yanee :D
#52 - Eylül 09 2007, 20:28:15

rocker olmak bir arabann üstüne cıkıp pantolunu indirmek deil..
rock müzigin damarlarında gezdigini hissetmektir..
rocker olmak headbang yapmak deil..
rock müzigi duyup ritimini anlayıp ona ayak uydurmaktır..
rocker olmak pogo yapmak deill...
rock müzigi dinleyip icindeki bütün herseyin costugunu hissetmektir..
tabi bu sonu deil olan seyleride yapın yawww..
haaa bu arada millete göre rocker olmak artık tualete işemek kadar kolay..
#53 - Eylül 12 2007, 18:52:41
« Son Düzenleme: Eylül 12 2007, 18:54:32 Gönderen: SlayerOfHell »

bu üsteeki şey ne şimdi :kop
#54 - Eylül 12 2007, 18:56:54

_DaRkdreams_

rocker olmak bir arabann üstüne cıkıp pantolunu indirmek deil..
rock müzigin damarlarında gezdigini hissetmektir..
rocker olmak headbang yapmak deil..
rock müzigi duyup ritimini anlayıp ona ayak uydurmaktır..
rocker olmak pogo yapmak deill...
rock müzigi dinleyip icindeki bütün herseyin costugunu hissetmektir..
tabi bu sonu deil olan seyleride yapın yawww..
haaa bu arada millete göre rocker olmak artık tualete işemek kadar kolay..
Rocker olmak bunları yapmak değil Rock müziğe yararlı birşeyler sunmaktır
Mesela Freddie Mercury abimiz en GIRAL Rocker'dı(r)
#55 - Eylül 12 2007, 18:58:51

faitHleSs

''Rocker''Lık ; buaraLar herkesin oLduğu saçma sapan b*ktan bişeydir ..  (6)
#56 - Eylül 12 2007, 19:00:13

yaw walla bişu zamanlarda bazıları rockerım dediğinde rock dinlemekten utanıyorum :ohmygod  mesela kıraç dinliyo mor ve ötesi dinliyo sonra metalciyim die  çıkıyolar metal diyince bende hemen sormaya başlıyom şu sende varmı bu sende varmı diye adam lordiyi tanımıoy bea  :Ç
#57 - Eylül 27 2007, 22:34:40

_DaRkdreams_

Lordi çok mu iyi bi grup sanki
asdasdasdadd kop kop ..
#58 - Eylül 27 2007, 22:56:46

led zeppelin dinlemktir ki zep dinlemeyen biri için bu sıfatı kullanmak günahtır
#59 - Eylül 27 2007, 23:07:32
imza kural dışı

yaqhh rocker  olmak çok kolay değil bence 
sana rockçı derler ama rocker bence zaman ister
ha bazıları rocker ım deip ortalarda siyah siyah boyalı her saniye hafa sallayıp durmak diil ya
yani rockçılar karamsar olmak zorunda diil ha eğer (bazılarına göre)öylese kardeş ben rockçı olmuorum
ay hem pisikoloji okumak istiyorum hemde karamsar olcam ölemi ,fakülteden atarlar beni valla
ayrıca herkesin düşüncelerine saygı duymak gerekir bence hiçkimse başkasının dinlediği müzikle yargılayamaz onu(hiç bir müziği kastetmedim(yenimde rapçı zaten sölersem laf ona da gide)kastetmemde)yni ben hoşlandığım çocuk farlı müzik dinlio die çıkmıcakmıyım böle sınırlar kısıtlamalar saçma bence (yaş 14)
#61 - Eylül 28 2007, 14:19:20

rock tarzı metal tarzı rap tarzı die bişi çıkmış (giyim)
ben metal dinliorum(ki dinliyorum da) ama rap giyiniyorum (ki giyiniyorum)
aaaaaa bak olmadı şimdi o zmn ben hemen ya dinlediim müzii ya da giyim tarzımı deiştiriim aaa ben bunu nasıl gözden kaçırdım ya tüh tüh tüh.........

arkadaşlar rock bir giyim tarzı diil
yaşam tarzıdır......şaka şaka

isteyen istedii gibi yaşasın kim karışır.........18 den küçük olduum içüüünn<anne-baba-abi-abi-abi>
#62 - Eylül 28 2007, 14:49:39

ya birileri cevap yazsın kendimi  bizim kantinde daha hiç satılmamış olan dışlanmış can kraker gibi hissediyorum
#63 - Eylül 28 2007, 14:52:11

cerendi dimi  ya seivndim seni yakaladııma çok ii yorum yapmışın sabır sabır diesim geldi ama maalesef o zmnlar daha üye diildim nese eski kötü anılar geride kalsın(zaten çok ii de sabretmişsin)

ha birde ya birisi benim düşüncelerimde katılıp katılmadıını da bildirebilirmi?????ağlıcam şimdi
#64 - Eylül 28 2007, 15:07:33

bu da değişik bi versiyon, doğal.
#65 - Eylül 28 2007, 15:08:49
Mercey.

_DaRkdreams_

Konuyu okumamış bazıları galiba
Rocker olunulmaz diyor beste v.s yapmadıkça ..
Adam hala ben rockçıyım diyor ..
Çok ilginçsiniz valla ..

Teşekkür ederim çok pis yorum yaparım
Gaza getiriyorsunuz yahu beni ..
#66 - Eylül 28 2007, 15:14:15

kimse rocker değiL rock dinLio :P

bence herkes kafasına göre takıLsın... :Ç
#67 - Eylül 28 2007, 16:09:12

kimse rocker değiL rock dinLio :P

bence herkes kafasına göre takıLsın... :Ç
tamamen katılıorum
#68 - Eylül 28 2007, 23:07:33

istediğin rock müziği özgürce dinlemek...kafana göre....
 ::yea
#69 - Eylül 28 2007, 23:46:42

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.