Alternatifim Cafe

Canlı yayında gerilim!

Discussion started on Magazin

Kanal D'de ekrana gelen Disko Kralı programında Okan Bayülgen'in konuğu olan Yeşim Salkım, Bayülgen'in Serdar Ortaç'ın şarkılarının formulü ile çeşitli söylemlerde bulununca Yeşim Salkım duruma müdahale etti.

İkili arasında canlı yayında şu diyaloglar yaşandı:

Yeşim Salkım: Şimdi bak ciddi ciddi, Serdar'la ilgili biraz daha bu kadar ağır konuşmaya devam ederseniz ben hakikaten arkadaşım adına kırılırım ve bu konuşmayı da sevmiyorum. Bunu da kabul etmem.

Okan Bayülgen: Peki çok özür diliyoruz o zaman Serdar'dan.

Yeşim Salkım: Açık açık söyleyim. Bunu da kabul etmem. Çünkü olmayan insanların hakkında herkes arkasından çok rahat, ben de zamanında konuştum ama yeter. Burası eğlenilecek yer olabilir ama herkes biraz saygılı olsun.

Okan Bayülgen: Peki, biz bu formülü Serdar'dan almadık. Özür diliyoruz. Offf Yeşim ya...

Yeşim Salkım: Off deme ya. Sen herkesle eğlenme hakkına sahip olabilirsin de burada ama ben değilim. Ben kendimi böyle bir lüksün içine sokmuyorum.

Okan Bayülgen: Ya deli misin? Ben sana bir şey söyleyim mi, herkes benimle nasıl eğleniyor biliyor musun?

Yeşim Salkım: Yani olabilir. Bu onların sorunu. Hiç öyle değil. Ben de birilerine bakınca içimden kıs kıs gülüyorum. Hatta içimden gülmeyip başka tarafımla gülüyorum. Bunu da aleni şekilde söylemiyorum yani.

Okan Bayülgen: Ben aleni şekilde söylüyorum. Ne güzel işte.

Yeşim Salkım: Ben söylemiyorum, çünkü birazda susmak gerekiyor.

Okan Bayülgen: Hayır, susmak gerekmiyor.

Yeşim Salkım: Yok, o kadar... Sen kendin diyordun bana 'Birazcak sus' diye... Sen program yapıyorsun diye programında rahat rahat söyleyebiliyorsun bazı şeyleri.

(...)

Yeşim Salkım: Sürekli bir Serdar Ortaç'la ilgili burada böyle bir gerilme var. Ben bunu kabul etmiyorum.

Okan Bayülgen: Yahu hiçbir gerilme yok.

Yeşim Salkım: Var ve ben kabul etmiyorum...

(...)

BENİM YANIMDA KONUŞMAYIN

Yeşim Salkım, Serdar Ortaç'tan kendisinin de şarkı aldığını belirtti ve kendisinin yanında Ortaç ile ilgili konuşulmasından rahatsız olduğunu belirtti.

Bayülgen'in Serdar Ortaç'ı savunduğu yönündeki söylemleri üzerine Salkım, "Hayır, savunmakla hiçbir alakası yok. Siz sadece üzerine gitmeye çalışıyorsunuz, ben de diyorum ki bulunduğum yerde bunu konuşmanızı istemiyorum. Bu kadar basit. Herkes kendini konuşsun" diye konuştu.

BAK SANA HAKARET EDİYORUM!

Bayülgen ise, "Ne günlere kaldık. Yeşim Salkım, çatır çatır Serdar Ortaç savunuyor olduk ya" dedi.

Bu sözlere tepki gösteren Yeşim Salkım, Serdar Ortaç'ı 20 sene önce de savunduğunu vurguladı.

İkili arasında daha sonra şu diyaloglar yaşandı:

Okan Bayülgen: Yeşim, hakikaten kendi değerini bil yani. Bak sana hakaret ediyorum, dikkat ediyor musun?

Yeşim Salkım: Şu anda kendi değerimle de arkadaşlarımın müzik yapan meslektaşlarımın değeri ile ilgili konuşmuyorum burada. Benim bulunduğum ortamda başkaları ile ilgii konuşulmasından hoşlanmıyorum. Bu benim evimde de geçerlidir, televizyonda da geçerlidir.
Buna o kadar alıştınız ki, o kadar hoşunuza gidiyor ki..

AĞZINA AYAR ÇEKMEN GEREKİYOR

Okan Bayülgen: Neye alıştık? Dedikodu mu yapıyoruz. Sen beni dedikodu yapmakla suçluyorsun.

Yeşim Salkım: Aleni şekilde programında bulunmayan insanlarla ilgili konuşuyorsun. Senin de ağzına bir ayar çekmen gerekiyor.

Okan Bayülgen: Tamam, bir şey söylemeyeceğim. O zaman bu formatları, bu tip programları kaldırmak lazım. Kaldıralım, sen kimin hakkında konuşulacaksa oraya git onu savun. Bunları kaldıralım.

Yeşim Salkım: Ben birini savunmak için buraya çıkmadım. Ben şarkımı söylemek için buraya çıktım.

Okan Bayülgen: Ben birisi ile ilgili dedikodu yapıyormuşum gibi konuşuyorsun. Ben dedikodu yapmıyorum.

Yeşim Salkım: Hayatım dedikodu yapıyorsun demedim. Burada olmayan bir insan hakkında sürekli konuşmak doğru değil.

Okan Bayülgen: Burada olmayan bir insan meselesi değil. O zaman siyasette konuşamayız. Mesela her konuşmaya başbakanın gelmesi lazım. Siyaset programı yaptığın zaman.

Yeşim Salkım: Konuşmak başka bir şey ama yaptığı müziği ti'ye alıp, alay etmek ayrı bir şey. Aleni şekilde dalga geçiyorsunuz, bu kadar basit.

Okan Bayülgen: Aleni bir şekilde dalga geçmeye de hakkım var, dalga da geçebilirim. Henüz geçmemiştim daha.

Yeşim Salkım: Nasıl böyle bir şeyi kendinde hak buluyorsun?

Okan Bayülgen: Tabii kendimde hak buluyorum. Bir sürü insanın yaptığı müzikle ilgili dalga geçme hakkım var ve dalga geçiyorum ya...

YEŞİM SALKIM STÜDYODAN AYRILDI

Bu atışmanın ardından reklam arası verildi ve aradan sonra Yeşim Salkım'ın stüdyoda olmadığı dikkatleri çekti.

(Televizyongazetesi)
#1 - Kasım 22 2009, 17:44:56
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bi ara Aylin Aslımla da atıştı bu Yeşim karısı.
#2 - Kasım 22 2009, 18:35:46
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Motley

Bence Yeşim haklıydı, Okan'da herkesle alay ediyor canım...
#3 - Kasım 22 2009, 18:46:26

Okan'ın g.t havalarda zaten. Paso milleti azarlıyor,bu da onu itici kılıyor bence.
Aylin Aslım çok tatlıydı. *.*
#4 - Kasım 22 2009, 19:00:49

Aha Okan şimdi gircek dedim bi ara. :Ç
#5 - Kasım 22 2009, 19:03:18
Zifir.

Anti-tiKKy

Okan'a taparım, alışamadı kimse bir türlü ona..
#6 - Kasım 22 2009, 19:19:49

okan bayülgen bence çizmeyi aşmış..zamanında bu şekilde televizyonlarda kavga edenlere demedik komadık lafı bırakmıyordu.yaptığı yanlış çünkü yaptığı şeye ihtiyacı yok.yeşim salkım da orda aslında çoğunluğun isteyipde söyleyemediğini yapmış çok taktir ettim.ne olursa olsun serdar ortaç bir SANATÇIdır neden çünkü üretiyor abi..adam yazıyor.hanginiz serdarın şarkılarını ulan aç şunu bir daha dinleyelim demediniz..serdar ortaç sezen aksu gibi bir beste fabrikası..neden taşlıyoruz..neden iyi bir şeyler yapıldığında övüp tebrik etmiyoruz da kötü bir şey yapıldığında (ki kötü bir şey yok amaç sadece rencide etmek kötülemek dalga geçmek) yerin dibine sokuyoruz.kaldı ki o programda bir sürü serdar ortaç hayranı var.neden onlar konserlerde serdaaaarr die g.tlerini yırtıp biri arkasından atınca susup dinliyorlar.okan bayülgene dikkat edin programına telefonla katılan insanlara bile yaptığı muamele içler acısı.sürekli birilerini rencide etsin dalga geçsin falan..böyle televizyon programcılığı olmaz.zaten bir televizyon programı da öyle olmaz..gitsin biraz beyaz seyretsin de ADAM görsün..adamın yaptığı esprilerden bile saygı akıyor.kendisini arayan seyircilerin yüzüne telefon kapatmak falan bunlar çirkin şeyler..arto gibi kendini pohpohlayanı sever aksi laf edeni orda kırıp döküp yallah eder.okan bayülgen kesinlikle reklamlara dublaj yapmalı..o gitsin pınar beyazın kuklasını seslendirsin.zaten tipinden de bir cacık olmaz.bakın ne güzel alay ediyorum..Okan Bayülgen: Aleni bir şekilde dalga geçmeye de hakkım var, dalga da geçebilirim. Henüz geçmemiştim daha o zaman al sana ADALET   ;)
#7 - Kasım 25 2009, 16:10:52

Okan'ın tarzı bu artık. Doğru, yanlış, ama adamın tarzı bu. Sataşır, laf atar, dalga geçer..
#8 - Kasım 25 2009, 16:25:55
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

okan bayülgen bence çizmeyi aşmış..zamanında bu şekilde televizyonlarda kavga edenlere demedik komadık lafı bırakmıyordu.yaptığı yanlış çünkü yaptığı şeye ihtiyacı yok.yeşim salkım da orda aslında çoğunluğun isteyipde söyleyemediğini yapmış çok taktir ettim.ne olursa olsun serdar ortaç bir SANATÇIdır neden çünkü üretiyor abi..adam yazıyor.hanginiz serdarın şarkılarını ulan aç şunu bir daha dinleyelim demediniz..serdar ortaç sezen aksu gibi bir beste fabrikası..neden taşlıyoruz..neden iyi bir şeyler yapıldığında övüp tebrik etmiyoruz da kötü bir şey yapıldığında (ki kötü bir şey yok amaç sadece rencide etmek kötülemek dalga geçmek) yerin dibine sokuyoruz.kaldı ki o programda bir sürü serdar ortaç hayranı var.neden onlar konserlerde serdaaaarr die g.tlerini yırtıp biri arkasından atınca susup dinliyorlar.okan bayülgene dikkat edin programına telefonla katılan insanlara bile yaptığı muamele içler acısı.sürekli birilerini rencide etsin dalga geçsin falan..böyle televizyon programcılığı olmaz.zaten bir televizyon programı da öyle olmaz..gitsin biraz beyaz seyretsin de ADAM görsün..adamın yaptığı esprilerden bile saygı akıyor.kendisini arayan seyircilerin yüzüne telefon kapatmak falan bunlar çirkin şeyler..arto gibi kendini pohpohlayanı sever aksi laf edeni orda kırıp döküp yallah eder.okan bayülgen kesinlikle reklamlara dublaj yapmalı..o gitsin pınar beyazın kuklasını seslendirsin.zaten tipinden de bir cacık olmaz.bakın ne güzel alay ediyorum..Okan Bayülgen: Aleni bir şekilde dalga geçmeye de hakkım var, dalga da geçebilirim. Henüz geçmemiştim daha o zaman al sana ADALET   ;)
bencede çok doğru söylemişsin ağzına sağlık serdar ıma laf yok!!!!!!!!!!!
#9 - Ocak 27 2011, 16:47:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.