Alternatifim Cafe

Usher

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

~~UsHeR~~
Usher Raymond, 14 yaşındayken Atlanta’da katıldığı bir yetenek yarışmasında LA Reid tarafından keşfedildi. LaFace plak şirketi için seçmelere giren Usher, bunun sonucunda plak şirketi ile anlaşma imzalayarak 1994 yılında tanıtım albümü olan “Usher” ile müzik dünyasıyla tanıştı. İlk single’ı “Think of You” ile şöhret kazanan sanatçı, bu single ile altın plağın da sahibi oldu. 1995’te Coca Cola jingle’ı kaydeden genç müzisyen, diğer bir genç şarkıcı Monica ile “Let’s Straighten It Out” şarkısına düet yaptı.

1997 senesinde liseden mezun olduktan sonra, 2. albümü “My Way”i yayınlayan Usher, olgunlaştığını göstermek istercesine, albümde yer alan dokuz şarkının altısının söz yazarlığını kendi üstlendi. Albümün ilk single’ı “You Make Me Wanna”, Usher’ı R&B’nin en gözde sanatçısı yaparken, “You Make Me Wanna”, 11 hafta boyunca R&B listelerinde 1 numarayı bırakmadı ve pop listelerinde 2 numara oldu. “You Make Me Wanna”, “Nice&Slow” ve “My Way” parçaları sanatçıya platin plak kazandırırken, “Nice&Slow”, R&B listelerinde 8 hafta boyunca zirvede bulundu. Aynı parça, pop listelerinde de 1 numara olurken, Usher 1998’de “The Faculty” isimli korku filminde rol aldı ve 1999’da “Light It Up” isimli lise filminde yine sinema perdelerindeydi.

1999’da “Live” isimli konser albümünü yayınlayan Usher, 2001’in sonunda 3. albüm “8701” ile hayranlarına geri döndü. Amerika listelerinde 4 numara olan albümle yine müzik eleştirmenlerinden övgü toplamayı başaran sanatçı, ayrıca albümden çıkan her single ile listelerde başarı yakaladı. 2001 Grammy’lerinden “En İyi Erkek R&B Vokal Performansı” (U Remind Me) ödülüne layık görülen müzisyen, 2002 senesinde yine Grammy’lerden bu sefer “U Don’t Have To Call” parçasıyla aynı ödüle sahip oldu.

2004 senesinde “Confessions” adlı 4. albümünü yayınlayan Usher, albümden çıkan ilk single “Yeah!” ile altı hafta boyunca listelerde 1 numarada kaldı. Albüm de, Amerika ve İngiltere listelerinde 1 numara olurken, albümden çıkan diğer single’lar da listelerde başarı yakaladı.

“Confessions” albümü sonrası MTV Video Müzik Ödülleri’nden “En İyi Erkek Sanatçı” ve “En İyi Albüm” ödülünü evine götüren Usher, 2005 senesinde de Grammy’lerden “En Çağdaş R&B Albümü” (Confessions), “En İyi Rap/R&B Düeti” (Yeah!) ve “En İyi R&B Grup Vokal Performansı” (My Boo) ödüllerine sahip oldu.

2005 senesinde “In The Mix” adlı komedi-suç filminde başrole soyunan Usher, 2006 senesinde ise Broadway müzikali “Chicago”da sahneye çıktı. 2007 senesinde yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanan sanatçı, albümün prodüktörlüğü için the Neptunes, Jermaine Dupri, Jimmy Jam ve Terry Lewis gibi isimlerle biraraya geldi.

#1 - Eylül 01 2007, 21:04:21
« Son Düzenleme: Eylül 02 2007, 18:02:19 Gönderen: feat »
İmza Kural Dışı

bu herif mükemmel bişi yaff şarkıları dansı kendi perfect :nohashas
#2 - Eylül 08 2007, 00:10:23
İmzanız kural dışı.

usher erkek çocuk ıstıyomus bılıyonus mu :S
#3 - Eylül 20 2007, 21:08:14

dünyanın en iyi dansçılarından biri bence...  şarkıları da çok hareketli...we güzel...  :parti
#4 - Eylül 22 2007, 18:39:10

yeah ve burn sarkılarını begenıyorum ben
#5 - Eylül 24 2007, 18:54:33

bende :D
#6 - Aralık 13 2007, 14:29:18
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

gercı guzelde dans edıyo yanı :D begenmemek elde degıl ama chris brown rakıp olabılır
#7 - Aralık 14 2007, 19:19:53

gercı guzelde dans edıyo yanı :D begenmemek elde degıl ama chris brown rakıp olabılır

kesinlikle katılıyorum.. chris braun aşkım benim zaten :D
#8 - Aralık 15 2007, 00:16:18
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

kesinlikle katılıyorum.. chris braun aşkım benim zaten :D

:D :D :D  bndee

#9 - Ocak 05 2008, 00:31:24
İmza Kural Dışı

Bunun sarkilarina pek isinamadim ben.. Chris Brown veya T.I. daha iyi bence..

bence öle deme usher çok ödül alan bı sanatçı ve çok ıyıde dansçı ;) sarkılarına ısınamamıs olabılırsın aöa chrisin usher gıbı olmsası için çok çalısması lazım
#10 - Ocak 06 2008, 18:00:45

Tapılası Bir Baba: Usher
Usher ve oğlu Usher Raymon V ilk kez birlikte bir dergi için poz verdiler.

Usher, Kasım ayında doğan oğlu Usher Raymon V'yi basından bir sır gibi sakladı. Ancak artık ortaya çıkma zamanı... İkili Ağustos ayında çıkacak olan Essence dergisinin özel konuğu oldu. Baba olmanın nasıl bir duygu olduğu hakkında Essence'e çok özel bir röportaj veren Usher şunları söyledi:  “Oğlum bana tapacak. Her defasında bana bakıp 'evet, ben de babam gibi olmak istiyorum' diyecek."

#11 - Temmuz 12 2008, 22:06:18

Beyonce nin Naughty Girl Klibinde Oyunuyon Adam Usher Demi?
#12 - Temmuz 12 2008, 22:12:26

#15 - Temmuz 13 2008, 14:17:54
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Ne Kadar Tatlıymış  :sizo
#17 - Ağustos 31 2008, 19:22:13

Chris in Yerini Kimse Tutamaz :Ç
#19 - Ağustos 31 2008, 20:16:04

bebek çok şeker .. maşallah :dondurma

usher'ın yeah,caught up şarkılarına ve U harfi olan kolyesine hastayım..

ve küçükken nedense Beyonceyle çok yakıstırırdım bunu :sizo

:dondurma

bence hala beyonceyle yakısıyrlar ya
#20 - Eylül 01 2008, 10:52:58

R&B yıldızı Usher, eşi Tameka Foster'ın bir bebek beklediğini açıkladı. İkinci kez baba olacağı için çok mutlu olan Usher, "30 yaşımda yeniden baba olacağım için gururluyum.

Yaşlanmadan baba olmak en büyük isteğimdi" şeklinde konuştu. Geçtiğimiz yıl kasım ayında Usher Raymond adında bir oğulları dünyaya gelen çift, 2007'nin ağustos ayında evlenmişti.
#21 - Eylül 12 2008, 11:44:10

bebek çok şeker .. maşallah :dondurma

usher'ın yeah,caught up şarkılarına ve U harfi olan kolyesine hastayım..

ve küçükken nedense Beyonceyle çok yakıstırırdım bunu :sizo

:dondurma

ALLAH BAĞIŞLASIN xD
#22 - Ocak 31 2009, 21:22:30
İmzanız kural dışı.

Burn 'e bayılıyorum. . ;)
#23 - Mayıs 22 2009, 21:49:44
(=

Ah bu Usher yok mu... Her şarkısı ayrı bir güzel. Sesi de öyle. Hakkını veriyor yaptığı işin. :))
#24 - Ağustos 13 2009, 21:29:09
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.