Alternatifim Cafe

Ped reklamından Oscar'a

Discussion started on Magazin

17 yaşında ped reklamıyla oyunculuğa başlayan Ezgi Asaroğlu şimdi Oscar yolunda...

Oyunculuğa 17 yaşında rol aldığı hijyenik ped reklamıyla başlayan Ezgi Asaroğlu, şimdi Avusturya yapımı "For a Moment Freedom" adlı filmdeki rolü sayesinde Oscar yolunda.

Yeni nesil oyuncular arasında en fazla dikkat çeken isimlerden 22 yaşındaki Ezgi Asaroğlu, lise öğrencisiyken bir kadın pedi reklamında rol alarak oyunculuğa adım attı. istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji bölümü mezunu olan Asaroğlu, reklam filminden sonra Yüksel Aksu tarafından keşfedilerek 'Bir Dilim Aşk' adlı televizyon dizisinde rol aldı. Bu dizi Asaroğlu'nun oyunculuk kariyerine iyi birbaşlangıç yapmasına neden oldu.

YILDIZIN PARLADIĞI AN

Bugüne kadar 7 televizyon dizisi için kamera karşısına geçen Ezgi Asaroğlu, Avusturyalı yapımcı Weit Heiduschka'nın dikâtini çekti. Asaroğlu, Arash T. Riahi'nin yönettiği Avusturya -Fransız ortak yapımı 'For a Moment Freedom' (Bir Anlık özgürlük) adlı filmde ' Jasmin' karakterini canlandırdı. İran'dan Avrupa'ya kaçmak isteyen iki mültecinin Türkiye, Avusturya ve Fransa'da yaşadıklarını konu alan filmde Asaroğlu başrolde yer aldı.

22 ÖDÜLLÜ FİLM

'For a Moment Freedom', geçtiğimiz günlerde Avusturya sinema platformu tarafından 7 Mart 2010'daki 82'nci Oscar ödülleri dağıtımı için 'En iyi Yabancı Film' dalında aday adayı olarak seçildi. Ezgi Asaroğlu, bu sezon kariyerine Türk filmlerini de ekledi. Genç oyuncu hem 2 Ekim'de gösterime girecek olan 'Kampüste Çıplak Ayaklar' adlı filmde, hem de 18 Aralık'ta izleyiciyle buluşacak Acı Aşk'ta rol aldı.
#1 - Eylül 07 2009, 13:43:13
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.