Alternatifim Cafe

Emrah Ablak

Discussion started on Yazarlar - Çizerler

sessiz yalnızlık

Emrah Ablak Türk karikatürist. Lombak ve Penguen mizah dergilerinde karikatürleri yayımlanmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümü mezunudur. Lombak'ta TÜBİTAK isimli çizgi hikayeleri yayımlanmaktadır.

Ekim 2006'dan beri Fermuar dergisinde çizmektedir. 2008 Ocak'tan itibaren Uykusuz'a geçmiştir.

#1 - Mart 09 2009, 14:31:04

Any_one

Jamalla önceden taht kuramadığı gönüllere de taht kurmaya başlamış çizer bu. uykusuzun son sayısında çizdiği bir karikatürle çoğumuzun bir inek olduğunu keşfetmeme sebep olmuştur.
şöyle efendim aslında bunu uykusuz fan sayfalarından istemek lazım ama şimdilik yazıyla idare edelim.

Mööö. 
inek o gün çok durgundu.

Mööö! 
sonra birden sinirlendi.

Mööö! 
ardından kaygılarının yersiz olduğunu anlayınca sevindi.

Möö... 
yine de için için şüpheleri oluyordu...

Mööö...
ama bu onun umrunda değildi...

gülen bir inek ve mutlu son. 

ha bir de sabah beni büyük bir şoka uğrattı, şimdi ben bu adamın fotoğraflarını görüp "uykusuzun en çirkin karikatüristi Emrah olmalı" diye düşünürken sabah karşılaştığım fotoğrafıyla hâlâ çıkamadığım bir şoka uğradım. siz de şok olun. ah gençlik.

#2 - Ağustos 25 2010, 16:04:11

ben hala şaşırıyorum onun ablak olduğuna keşke hep böyle kalsaymış  (6)
#3 - Ağustos 25 2010, 17:52:18
Montla Sıç!

Emrah Ablak ın tarzını seviyorum, çok farklı ince espriler seçip çiziyor..çok ince düşünüyor, gördüğü her olaydan bir sonuç çıkarıyor ve bunu müthiş aktarıyor ufacık bir kare olsa bile.
#4 - Ekim 21 2010, 00:14:45
He-man in abisi Çetin.

JAMAL / bir sevgi faresi.

Yerim.
#5 - Ekim 28 2010, 15:43:28
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.