Alternatifim Cafe

Her Şarkıcı Sanatçı Mıdır? Yada Size Göre Sanatcı Kimdir?

Discussion started on Müzik Genel

AAAAA ajdarı tek geçerim bu alemde
#26 - Nisan 21 2007, 17:36:25

depresif

Bence her şarkıcı sanatçıdır. Müzik bir sanattır ve bu sanatı -iyi ya da kötü- yapan herkes sanatçıdır.

Ama örneğin Petek Dinçöz kötü bir sanatçıdır.

Eğer sizin dediğiniz geçerli olsaydı sanatta kötü diye birşey olmazdı. Çünkü sanat sayılması için zaten iyi olması gerekirdi. Ama bugün sanat eserlerinin iyi veya kötü olduğu konuşuluyorsa, eleştirisi yapılabiliyorsa söylediklerinizde haksızsınız.

İyi ve kötü kavramları sizin dediğiniz ayrımı yapmak için yeterli bence. :)
#27 - Nisan 21 2007, 17:42:16
« Son Düzenleme: Nisan 21 2007, 17:45:33 Gönderen: depresif »

Ben sana hiç miiiiiiiii katılmıyorum kötü olan birine sanatı diye tabir edersek gerçekten iyi iş yapanlara haksızlık olur ......sanat yetenek gerektirir.........
#28 - Nisan 21 2007, 17:51:28

depresif

Ben sana hiç miiiiiiiii katılmıyorum kötü olan birine sanatı diye tabir edersek gerçekten iyi iş yapanlara haksızlık olur ......sanat yetenek gerektirir.........

İşte sanatını kötü yapanlara kötü sanatçı dersek bence sorun kalmaz.
Sonuçta iyi ve kötü kavramları bu yüzden var. O zaman birine öğrenci demek için de çalışkan olması şartını mı koşmalıyız çalışkanlara haksızlık olmasın diye? :S
Bence sanatçı demeliyiz bütün müzik yapanlara. Tabi bu benim fikrim. Anlatabildimmi bilmem ama. :)
#29 - Nisan 21 2007, 17:59:46

şarkıcı baska sanatcı baska sey bence...her sanatcı sarkıcıdır ama her sarkıcı sanatcı diildir...sanatcı bi emek veren ..sarkıcı sarkı söliendir....süpper rock yapanlar hem sanatcı hem sarkıcıdır... :D
#30 - Nisan 21 2007, 18:14:33
...utanmadan hayat derim bunun adına...

Bence her şarkıcı sanatçıdır. Müzik bir sanattır ve bu sanatı -iyi ya da kötü- yapan herkes sanatçıdır.

Ama örneğin Petek Dinçöz kötü bir sanatçıdır.

Eğer sizin dediğiniz geçerli olsaydı sanatta kötü diye birşey olmazdı. Çünkü sanat sayılması için zaten iyi olması gerekirdi. Ama bugün sanat eserlerinin iyi veya kötü olduğu konuşuluyorsa, eleştirisi yapılabiliyorsa söylediklerinizde haksızsınız.

İyi ve kötü kavramları sizin dediğiniz ayrımı yapmak için yeterli bence. :)
katılmıyorum mzk bi sanattır ama sarkı sölien herkes sanatcı diildir ...örn petek dinçöz sarkıcıdır sanatcı diil....snn görüsünede saygı duyarı...
#31 - Nisan 21 2007, 18:23:40
...utanmadan hayat derim bunun adına...

Sanatçı sanata yıllarını vermiş kişilere ve başarılı olmuş kişilere denir... örn:  Sezen Aksu, Kayahan, Tarkan... daha yıllarını vermiş değerli sanatçılarımız var diğerleri faso fiso
#32 - Nisan 21 2007, 21:07:24

sanatçı üreten kişidir. beste yapan, şiir yazan, resim yapan vb. kişiler sanatçıdır. başkalarının şarkılarını söyleyen kişiler sadece şarkıcıdır..
#33 - Nisan 23 2007, 17:04:54

kesinlikle değildir.ajdar örneğin  yada aysu baceoğlu
#34 - Nisan 25 2007, 23:02:26
Gölgemdeki asaleti farkedince başladı karanlığa hayranlığım...

sanatçı kavramı bi şeyler üretebilen ve üretikleri kayda değer olan ve dalında başarılı olan kimsedir derim ben..
bkz:
Freddie Mercury
Zeki Müren
Sezen Aksu
David Gilmour
#35 - Nisan 25 2007, 23:10:44
imza kural dışı

tabi ki her sarkıcıya sanatçı denilmez.sanatçı olan bi insanın arkasında en azından saygı duyulması,kitlelere ornek olabilmesi,kalıcı eserler vermesi gerekir...

örn;sertab erener,sezen aksu,barış manço....gibiii
#36 - Mayıs 28 2007, 14:52:24
σ вαşкαℓαяıуℓα,мυтℓυ вιя нαуαтı уαѕıσя σℓѕα ∂α,ѕєη уιηє ѕєνgιη∂єη ναzgє¢ємєzѕιη...ιѕтє αѕк вυ...вσѕнνєя...нєρ αуηı мαѕαℓ..''нαуαт νє вєη''ιѕтє нєρѕι вυ кα∂αя....

ii sanatcı vardır kötü sanatcı vardır kötüler iyilerin yücelmesine neden olur misal yeni cıkan mankenden bozma sarkıcılar cok kötü ama aralarında ii yada kötü die ayrım yapılanda var meseela demet akılın ii cıkış yaptı ama asuman krause cok kötü 2 de mankendi
#37 - Mayıs 30 2007, 13:30:01
Oyuncakları bırakıp yüreklerle oynayalı,oyunların adı <AŞK> kaldı 

siz sanatcıyı ne sanıyorsunuz ressamsa sadece gözü sarkıcıysa sadece kulagı olan birer aptalmı sanatcı kendini ne kadar ifade edebiliyorsa o kadar sanatcıdr ve her sarkıcı sanatcı değildir sanatcı olmak içinde bazı kurallar vardır örneğin sanatcı dediğin cem karaca,sezen aksu,ışın karaca gibi adamlardır anlayan anladı... tabi yazdıklarımın bir kısmı picassonun sözüydü (6)
#38 - Haziran 18 2007, 16:09:54

bu işe yıllarını vermiş göz önünde olması gerekmez kaliteli işler yapmış sadece para kazanma amacı taşımayan insanlar sanatçıdır bence
#39 - Haziran 18 2007, 19:15:44

bu işe yıllarını vermiş göz önünde olması gerekmez kaliteli işler yapmış sadece para kazanma amacı taşımayan insanlar sanatçıdır bence

aynen..gerçek bir sanatçı hayatını buna adamıştır..
#40 - Haziran 18 2007, 22:44:39
Hey, you wanna go crazy tonight!
Let me hear you shout and scream

Buda mı kural dışı?

sanatçı dediğin sarkısını duygularıyla okuyan
sarkısında kendi mısraları yer alan
vatan millet için çalışandır
ancak diğer uyduruk kişiler çıkıpta onlara engel olmalıyız arkadaslar
yok kırmızı çok yakısıyormuş
yok ballı lokma tatlısıymış
bunlar sarkı deil yha
#41 - Aralık 09 2008, 12:00:22

Ya hepsini geçtim de, ŞARKICI ne demek ki? Benim bildiğim şarkı söyleyen "ses sanatçısı"dır zaten.
#42 - Aralık 14 2008, 03:47:06

bence değil şarkıcı olanlar dan bi tanesi bence rafet el roman
#43 - Ocak 15 2009, 19:03:30
Dünyanın havası yaramadı bana...Ben soldukça boğdular,ben gürledikçe yağdılar...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.