Alternatifim Cafe

Kendinize Notlar

Discussion started on Kişisel

....
#451 - Mayıs 18 2020, 05:12:44
« Son Düzenleme: Ağustos 28 2022, 22:45:33 Gönderen: zenciiRii »
bir varmI$
bir yokmu$

KIRIK AYNA
[/color]Kırılıp parçalara bölünmüş bir ayna tahayyül edin. Başta çok talihsiz bir olay gibi geliyor evet. Sonra bu parçaların bir araya getirilip farklı kombinasyonlarını düşünmenizi istiyorum. Arasından sızarak rengarenk ışık uzmesi yaratan güneş ışığını, değişen ve gülünç yeni ayna görüntülerini, hatta kristalleştiğini, hatta ana maddeyi oluşturup seramiğe dönüştüğünü.
   Eskisi gibi olmayacağı aşikardır, ama yeni halinin ne olacağı, onu kıran ellere bağlıdır. Hayat da böyledir. Hayal kırıklıkları, acılar, sevinçler, büyük değişikliklerle doludur. Ama yeni halinin ne olacağı alacağımız derslere ve yaşama sevinci ve umutla yeniden başlamaya, sil baştan kırıkları toplayıp, belki de bir bütün yapmaya; kısacası yeniden şekillendirme işidir.
   Ne demiş Şems " Hayatınızın altüst olmasından korkmayın, ne biliyorsunuz altının üstünden güzel olmadığını." Bence de çok haklı, tekdüze değil, değişkenliğidir hayatı güzel kılan. Seneyi dört mevsimin güzelleştirdiği gibi. Yapbozun parçalarının bütünü oluşturduğu gibi, sentezin bilimin ve teknolojinin temelinde yatması gibi. Bireyin çocuk, genç, yaşlı olarak hayatını tamamlaması gibi, hep değişken ve farklı.
   Her bölümü farklı ve değerli benim için evet, ama geçmişi geride bırakmasaydım, hayatımı yeniden şekillendirmez, bu günkü güzel günlerimin kıymetini bilemezdim. Acılardan, hayal kırıklıklarından hatta trajedilerden korkmayın,; biran önce toparlanıp yeniden başlayın ve eskisinden güzel hale getirin. Aldığınız dersler geleceği daha güzel kılacaktır. Bırakın hayat size yeni süprizler hazırlasın ve hayatınızı renklendirsin. Siyah da bir renktir ve gereklidir. Tıpkı sevinç kadar üzüntü ve acının da yaşama dair olması gibi.
[/size][/color]Saniye Bozlu[/size][/color]Kayıt Tarihi : 30.10.2020 11:05:00
#452 - Ekim 30 2020, 11:43:06

Haftasonu markette 9 kg deterjan indirime girecekmiş aman kaçırmayalım  :4

(Lan millette kendine duygusal not bırakacak ruh halimi kaldı bu memlekette, pahalılıktan herkes aklını kaçırdı  &o  )
#453 - Aralık 26 2022, 14:13:56
« Son Düzenleme: Aralık 26 2022, 14:15:30 Gönderen: dark »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.