Alternatifim Cafe

Eleştirmenler hem ‘acı’ hem ‘tatlı’

Discussion started on Magazin

GİZEM COŞKUNARDA-MAGAZİN SERVİSİ

Halit Ergenç’in başrolünü oynadığı “Acı Aşk” filminin basın gösterimi önceki gün yapıldı. Sinema eleştirmenleri film hakkında ikiye bölündü

Halit Ergenç, Cansu Dere, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu’nun başrol oynadığı “Acı Aşk” filminini basın gösterimi önceki gün yapıldı. Senaryosunu Onur Ünlü’nün yazdığı, A.Taner Elhan’ın yönettiği filmde “Bir adam üç kadına birden âşık olabilir mi ve bir adam üç kadını birden aldatabilir mi?” sorusunun yanıtı aranıyor.
Filmi sinema eleştirmenleriyle izleyenler arasında başrol oyuncuları Ergenç, Öden ve Asaroğlu da vardı.
Filmde öğrencilerini döven ve uyuşturucu madde kullanan bir karakteri canlandıran Ergenç, filmi izleyen gençlere kötü örnek olup olmayacağı sorusuna, “Bu bir film. Dolayısıyla sorun açacağını zannetmiyorum. Gelenler de bunun bir film olduğunu biliyorlar” diye konuştu.

Yastık mevzuu çok saçma
Filmde Cansu Dere, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu’nun Halit Ergenç ile öpüştüğü ve temas ettiği sahnelerde ve aralarında bir şey bulunmadığını belirten Songül Öden, “Gerçek hayatta olduğu gibi oynadık. Hayat da öyledir ya, arada bir şey yoktur. Bence bu yastık koyma mevzuu çok saçma ve fazla uzatıldı’’ diye konuştu.

Eleştirmenler ne dedi

Atilla Dorsay: Hiç beğenmedim. Çok kötü buldum. Çok cilalı laflar eden bir film ama sonuç olarak bomboş. Oyunculuklar yerlerde. Ergenç’in ilah erkek olarak gösterilmesine kadınların tepkisi ne olur bilemiyorum. Kör karakter ise sanki Yeşilçam melodramlarıyla dalga geçmek için yazılmış. Sanki Ertem Eğilmez’in ‘Arabesk’ filmini izledim.
Esin Küçüktepepınar: Bu filmi övmek istiyorum ama olmuyor maalesef. Türk sineması değişik bir şey yapmaya çalışmış ama olmamış. Arada başarılı çok sahneler var ama genel olarak çok başarılı bulamadım. Senaryo üstünde biraz daha çalışılmalıymış. Oyunculuklar da çok ön plana çıkamamış. Sonuç olarak beğenmedim.
Alper Turgut: Kara mizahtan beslenen bir film olmuş. Umduğumdan daha iyi çıktı. Yönetmenin ilk filmi olduğu için iyi bir başlangıç diyebilirim. Onun dışında film arabesk, absürt ve kara mizahtan oluşuyor. Finali de iyi bağlamışlar. Dere’nin böyle bir iş çıkarabileceğini beklemiyordum. Genel olarak bakarsak filmi beğendim.
Coşkun Çokyiğit: Zaman zaman insanı rahatsız edecek kadar etkileyici. Onur Ünlü senaryosununda aynı çizgide devam ediyor. Kara mizahı çok iyi kullanıyor. Oyuncuları da çok beğendim. Dere’yi ilk defa kör haliyle ve diğer haliyle başarılı buldum. Herkesin izlemesi gereken bir film.

TARAN ofsayta düştü!
Başrol oyuncusu Beren Saat’in göğsünün gözüktüğü görüntüsü fragrama konulduğu için protesto edip galasına katılmadığı “Gecenin Kanatları” filmi, ilk üç günde 106 bin 316 kişi tarafından izlendi.  Listede birinci sırada ise Yılmaz Erdoğan’ın “Neşeli Hayat” filmi yer alıyor. Film, hafta sonu 116 bin 956 seyirci topladı ve gişesini 828 bin 930 rakamına çıkardı. Geçen hafta seyirciyle buluşan  Ali Taran imzalı “No Ofsayt”dı. Yıldırım Memişoğlu’nun ofsayt kuralının kaldırılması için çalışan Ali Tarantula karakterini canlandırdığı film, üç günde sadece 8 bin 166 kişilik gişe yaptı.
#1 - Aralık 15 2009, 18:08:31
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.