Alternatifim Cafe

Romantik Komedi (Aşk Tadında)

Discussion started on Sinema

aysenur

YAPIMCI : MURAT TOKAT

YAPIM ŞİRKETİ : BOYUT FİLM

SENARYO : ASLI ZENGİN, CEREN ASLAN

YÖNETMEN : KETCHE

DAĞITIM ŞİR. : PİNEMA

GÖRÜNTÜ YÖN. : JAMES GUCCİARDO

GENEL KOOR. : CEREN ASLAN

SANAT YÖN. : ZEYNEP KOLOĞLU

SÜRE : 100 DK.

TÜRÜ : ROMANTİK KOMEDİ

VİZYON TARİHİ : 12 ŞUBAT 2010

OYUNCULAR : CEMAL HÜNAL, ENGİN ALTAN DÜZYATAN, GÜRGEN ÖZ, SEDEF AVCI, SİNEM KOBAL, BURCU KARA, KUBİLAY PEMBEKLİOĞLU, MERT YAVUZCAN

KONUK OYUNCULAR: JANSET, BEGÜM KÜTÜK

Özlenen eski Türk filmlerinin tadında ama, Hollywood yapımlarını aratmayacak kalitede çok etkileyici bir film olan ROMANTİK KOMEDİ’nin afişi de en az film kadar iddialı oldu.

Holywood’un ünlü tasarımcısı Emrah Yücel’in çalıştığı afiş, sinema salonlarını süslemeye başladı bile. Yakında fragmanı da sinemalarda gösterilmeye başlayacak olan film dev oyuncu kadrosu kadar, prodüksiyon zenginliği ve görüntüleriyle de göz dolduracak. En az konusu kadar konuşulacak olan filmin müziği ve tekniği de filmi daha da iddialı hale getirecek.

Yapımcılığını Murat Tokat’ın üstlendiği, Cemal Hünal, Engin Altan Düzyatan, Gürgen Öz, Sedef Avcı, Sinem Kobal, Burcu Kara, Begüm Kütük, Kubilay Pembeklioğlu, Mert Yavuzcan ve Janset’ın rol aldığı Romantik Komedi’nin senaryosunu Ceren Aslan ve Aslı Zengin yazdı. Ketche’nin yönetmen koltuğunda oturduğu, Türkiye’de ilk kez Amerikan romantik komedi filmi tadında çekilen filmde işinin uzmanları karakterlere uygun olarakü, saç ve makyaj stillerini önceden çalıştı.

Arkadaşlığın ve aşkın hayattaki yerini vurgulayan, hayata ve aşka dair umut dağıtacak olan Romantik Komedi’yi izleyen her kadın ve erkek, sinema salonundan mutlu bir şekilde ayrılacak.

Metropollerde yaşayan kadın ve erkek ilişkileri hakkında eğlenceli ve samimi bir anlatım diline sahip olan film, 5 Şubat 2010’da sinema seyircisiyle beyazperdede buluşacak.

KONU:

Esra, Didem ve Zeynep çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirinden farklı hayatlar sürdüren farklı karakterlere sahip üç kişidir. Sessiz sakin olan Esra, deli dolu olan Didem ve dominant karaktere sahip olan Zeynep..

Bu üç arkadaştan istikrarlı olarak ilişkisini sürdürebilmiş olan Zeynep'in düğünü hem Esra'nın hem de Didem'in hayatında değişik süprizlere neden olacaktır. İstemediği bir işte yıllardır çalışan Esra bir cesaret örneği göstererek, hayatını değiştirmeye karar verir. Bunun için ilk adımı atar ve işinden istifa eder, kötü giden ilişkisini sona erdirir.

Uzun iş aramalarından sonra zar zor iş bulduğu reklam ajansına çalışmaya başlayana Esra'yı bir sürpriz bekliyordur.

Ajansın kreatif direktörü Mert ile Esra yakınlaşırken, erkeklere karşı yanlış strateji uyguladığını düşünen Didem'de Mert'in arkadaşı aktör Cem Sezgin'den etkilenir ve onu elde etmek için okuduğu bir kitaptan taktikler uygulamaya başlar. Kızların aşk hayatlarında yaptıklarını tasvip etmeyen Zeynep de evliliğinde sorunlar yaşar. Bu üç kızın aldıkları kararlar hayatlarını sürpriz şekilde değiştirecektir.

Fragman için; http://www.romantikkomedi.com/
#1 - Şubat 06 2010, 17:09:55

güzeldi bence.ya da filmden hiçbir beklentim olmadan gittiğim için böyle düşünüyorum.
#2 - Temmuz 06 2010, 23:14:17

modern zamanlarda ask dipdudududududu

Beğenmemiştim ben hiç. -__-
#3 - Temmuz 07 2010, 09:51:51
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Görseldeki abimiz gibi “hunharca” gülmeye hazırsanız, en yeni filmleri de içeren listemize başlıyoruz! İşte karşınızda tüm zamanların en iyi komedi filmleri; https://paratic.com/komedi-filmleri/
#4 - Temmuz 13 2020, 15:35:47

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.