Alternatifim Cafe

çArşı'nın unutulmaz pankartları..

Discussion started on Beşiktaş

Her zaman farklı güçlü kararlı ve korkusuz oldular. Doğru bildikleri tek şey Beşiktaş'ın çıkarları oldu. Kara kartalların tersine olan her durumda tavırlarını net bir şekilde ortaya koydular

Muhalefetse muhalefet, savaşsa savaş.Yeter ki Kartal'a ters bir bakış atılmasın, hareket yapılmasın.Çünkü çarşı her zaman orada oldu.

"Alen sahaya, üçlü çektir stada" temposu kapalı tribün'ün ortasından bütün inönü'ye yayılıyor.Eller havada, coşku had safhada. Kapalının ortasını mesken tutan ve her zaman Beşiktaş'ına tezahürat yapan Çarşı bu kez Alen'e yöneltiyor bağırışlarını...

Onun sahaya inmesini, 35 bin taraftarın doldurdugu inönü tribunlerini komuta etmesini ve istanbul'un "Beşiktaş" çığlıklarıyla yıkılmasını istiyorlar ve Alen sahaya iniyor..

"Çarşı grubu kişilere ait değildir.Bir ruhtur Çarşı, her Beşiktaşlının ıslanmamayı düşündüğü anda altına girebileceği bir şemsiyedir" sözleri Alen Markaryan'ın Çarşı tarifi.

dolmabahçe'de tezahürat kapalı'da başlar, ardından diğer taraflara yayılır.Alen, Optik, Selim, Ayhan, Yılmaz, Ali gibi grubun önde gelenlerinin yönlendirmesiyle çarşı her zaman Beşiktaş'ın ardındaki en büyük itici güç olmuştur

Takımlarıyla öylesine bütünleşiyorlarki Beşiktaş'ın seyircisiz oynamak zorunda kaldığı Bursa maçında her zaman bulundukları yere bir pankart koyup yokluklarını hissettirmiyorlar : "RUHUNUZ YETER"

Ve bugün Çarşı artık yok...Çarşı herşeye karşı en son kendine de karşı..Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı" kendini feshetti..

Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Çarşı grubu için yapılan "Asi Ruh" belgeselinin galasında konuşan, ÇARŞI grubunun lideri Alen Markaryan, Çarşı'nın kendini feshettiğini ve artık Çarşı diye bir grup olmadığını açıkladı.

Markaryan, Çarşı'nın Beşiktaş Kulübü'nün önüne geçtiği eleştirilerinden yakındı.

Alen Markaryan'ın veda niteliğindeki yazısı, forzabesiktas.com adlı taraftar sitesinde yayınlandı. ÇARŞI Grubu adına duygu yüklü bir yazı yazan Alen Markaryan'ın satırları şöyle..

#1 - Mayıs 28 2008, 21:32:25
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

tek tek fotolara baktım carsı gercektn onunde egılesı buyuk bı taraftar grubu.
desıbel rekorları aklımızdan sılınmeyecek.
#2 - Mayıs 28 2008, 21:39:48
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

BEN BİR BEŞİKTAŞLKI OLARAK ÇARŞI GRUBU İLE GURUR DUYUYORUM EVET ARTIK CARSI YOK AMA SONUÇTA ÇARŞI GRUBU BİZİM AVUPA DA HERŞEKİLDE DESİBELDE DE DAHİL ANILACAK Bİ GRUB BİZİ ŞEREFLENDİREN BİR GRUP BU YÜZDEN BJK TAKIMINI TUTMAKTAN ONUR DUYUYORUM.....
#3 - Haziran 09 2008, 19:58:31
~~~~_Ńë MutLu tÜяküM Di¥ëñë_~~~~

ядР_Эмяё_♪♪

çArşı bizimdir bizim kAlAcAk    (kapanmasın) :=)
#4 - Haziran 10 2008, 12:34:40
~~SEVDİM SENİ BİR KERE BAŞKASINI SEVEMEM~~

BEN BİR BEŞİKTAŞLKI OLARAK ÇARŞI GRUBU İLE GURUR DUYUYORUM EVET ARTIK CARSI YOK AMA SONUÇTA ÇARŞI GRUBU BİZİM AVUPA DA HERŞEKİLDE DESİBELDE DE DAHİL ANILACAK Bİ GRUB BİZİ ŞEREFLENDİREN BİR GRUP BU YÜZDEN BJK TAKIMINI TUTMAKTAN ONUR DUYUYORUM.....

evet bencede
kapanmış dahi olsa..
ÇARŞI'nın yaptıkları şeyler küçümsenecek şeyler değil,
bence taraftar ruhu dediğimiz şeyi ilk önce
ÇARŞI da görüyo herkes.
#5 - Haziran 14 2008, 16:46:21

gerçektn ben çarşıyı lvrpl ma.çnda kırdıkları desibel rekorundan dolayı tebrik etmek isiorum biraz geç oldu sanki ama :p:D
#6 - Temmuz 04 2008, 23:51:43

Çarşı Türkiye nin en büyük ve en asi taraftar grubuydu yazık oldu ...  :öff
#7 - Temmuz 09 2008, 18:29:13
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Bir topluluk olarak artık yok ama ruh olarak sonsuza kadar yaşayacak Çarşı.
#8 - Temmuz 18 2008, 14:45:20
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

umutlandırıp utandırmayın güzeldi
bizim dershanenin karşı ki duvarın da Çarşı okula karşı yazıyordu :D :D
#9 - Ağustos 12 2008, 18:29:10
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Mazi oldu artık. Takdir ettiğim bi taraftar grubuydu..
#10 - Eylül 24 2008, 17:16:47
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

yAkariz bu Gezegeni,
çArşı
#11 - Ekim 22 2008, 17:56:30

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

gerçektn ben çarşıyı lvrpl ma.çnda kırdıkları desibel rekorundan dolayı tebrik etmek isiorum biraz geç oldu sanki ama :p:D

Liverpool maçında değildi rekor. Fb maçındaydı, Tezahüratta "Kartal Gol,gol,gol"' idi.
#12 - Kasım 11 2008, 21:02:58
« Son Düzenleme: Kasım 11 2008, 21:04:19 Gönderen: Asi Ruh »

Burası Beşiktaş Alayına Gider Uğraşma Bizimle Kötü Olur Fener
Bu hayat Dediğin Elbet bir gün biter azrailin biziz kötü olur fener
Ç@RŞI dan başka büyük grup varrrmııdıırr??
#13 - Şubat 09 2009, 18:54:53
Şimdi olmaz muck muck..
Sonra olur çoluk çocuk..

:Ç

*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*

____00000_______000____00____00___
___00___00_______00____00___00 ___
___00__00________00____00__00 ____
___00000_________00____0000 ______
___00___00___00__00____0000 ______
___00__00____00__00____00__000 ___
___00000_____00000_____00____00___

*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*
#14 - Nisan 27 2009, 15:27:18

bağımlılığınızı biliyoruz ama holiganlığa hayır!
#15 - Kasım 08 2009, 14:30:54
Vööö...

Çarşı çok farklıydı. Sırf onun için Beşiktaş'ı tutanları hatırlıyorum. Yaptığı çoğu şeye destek vermişimdir, bir ruh olarak her zaman var olduğunu da bilmekteyiz.
#16 - Kasım 08 2009, 14:35:58
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.