Alternatifim Cafe

Ye Dua Et Sev / Eat Pray Love

Discussion started on Sinema

Yapım:2010 ~ ABD
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen:Ryan Murphy
Oyuncular:Julia Roberts, James Franco, Javier Bardem, Billy Crudup, Richard Jenkins, Viola Davis, Tuva Novotny, Luca Argentero, Arlene Tur, Christine Hakim, Lidia Biondi, Ali Khan, Jennifer Salt, Elena Arvigo, James Schram, Joe Lipari, Stephanie Danielson
Senaryo:Ryan Murphy, Jennifer Salt
Senaryo (Kitap):Elizabeth Gilbert
Yapımcı:Brad Pitt, Julia Roberts, Jeremy Kleiner, Tabrez Noorani, Dede Gardner, Stan Wlodkowski
Görüntü Yönetmeni:Robert Richardson
Müzik: Dario Marianelli

Senaryosu Ryan Murphy'ye ait olan ve yazar Elizabeth Gilbert'ın kendi hayat deneyiminden yola çıkarak yazdığı Eat, Pray, Love kitabından uyarlanan filmde Julia Roberts, ABD'nin bu popüler yazarını canlandıracak. Roberts'a filmde, The Visitors ile Oscar'a aday olan Richard Jenkins eşlik edecek. Film, hayatta herşeye sahip olan ama bir türlü tam bir mutluluğa erişemeyen Elizabeth'in acılı bir boşanma ve depresyonun ardından kendini keşfetme sürecini anlatıyor.hikayesini anlatıyor.
#1 - Kasım 02 2010, 13:21:39
Ben Hayatı Terazimde Tarttım
Arazimde Güneşe Yüzümü Dönüp Yattım
Oysa Güneşi Bile Söndürdü Üzüntüler
Neyse Boşver Deyip Arkalarına Bakmadan Yürüdüler...!

Kitabını ya da filmini nerde görsem aklıma Umut Sarıkaya'nın karikatürü geliyor;

- Ye dua et seve gidiyoruz (böyle bir şeydi)
+ İftara mı gidiyoz.
#2 - Kasım 04 2010, 22:48:41
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

İzledim ve keyif aldım. Sizi alıp götürebilecek filmlerden birisi daha... Etkileyici idi.
#3 - Kasım 06 2010, 01:07:03
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

Uçakta mecburiyetten izlediğim film diyebilirim.
#4 - Ocak 27 2011, 20:56:41

çok güzel bir film. bu filmi izlediğimden beri geceleri doğru düzgün uyuyamaz oldum. beni çok derinden etkiledi hayatımı değiştirdi. iyi ki varsın ryan murphy. sana da ancak böyle bir film yakışırdı zaten... şaka lan film b*k gibi. ryan murphyninde mnakoyim..
#5 - Temmuz 13 2011, 01:45:15
« Son Düzenleme: Temmuz 13 2011, 01:51:34 Gönderen: Lykomedos »
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.