Alternatifim Cafe

Rock Dünyasından Haberler!

Discussion started on Rock

Manic ile Cerys Matthews

Galli müzisyen Cerys Matthews, gelecek sene Manic Street Preachers ile stüdyoya gireceğini açıkladı.

Yakında “Paper Planes” adlı yeni stüdyo albümünü yayınlayacağını da dile getiren Matthews, 18 Mayıs tarihinde “Journal for Plague Lovers” adlı yeni stüdyo albümünü piyasaya süren Manic Street Preachers’ın albümün turnesini tamamlamasından sonra grupla bir araya gelebileceğini belirtti.
#26 - Haziran 03 2009, 00:11:57
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Jay Bennett Yaşama Veda Etti

1994 – 2001 seneleri arasında Wilco grubunun gitaristi olarak akıllarda kalan Jay Bennett, 24 Mayıs tarihinde 45 yaşındayken yaşama veda etti. Uykusunda ölen Bennett’in ölüm sebebi yapılacak otopsi sonuçlarından sonra belli olacak.

Wilco grubundan ayrıldıktan sonra solo kariyerine yönelen ve dört stüdyo albümü piyasaya süren Jay Bennett, en son yakında çıkarmayı planladığı “Kicking at the Perfumed Air” adlı 5. stüdyo albümü üzerinde çalışıyordu.
#27 - Haziran 03 2009, 00:12:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Yeni Albümün Adı Belli Oldu

2006 tarihli “Black Holes and Revelations” adlı stüdyo albümünden beri sessizliğini koruyan Muse, Ekim ayında yayınlamayı planladığı 5. stüdyo albümünün adını “The Resistance” olarak belirledi. Warner Bros. Records etiketiyle piyasaya sürülecek olan albümün prodüksiyonu ise grup tarafından gerçekleştiriliyor.

Albümün kariyerlerindeki en başarılı orkestra çalışmalarını içereceğini açıklayan Muse, albüm sonrasında Amerika ve Avrupa’daki festivallerde boy gösterecek.
#28 - Haziran 03 2009, 00:13:04
Mercey.

A Fine Frenzy’den Yeni Albüm

2007 tarihli “One Cell In the Sea” adlı ilk stüdyo albümüyle müzik dünyasına giriş yapan A Fine Frenzy ismiyle Alison Sudol, albümüyle Billboard 200 listelerinde 91 numara olmuştu. Sudol, “Born In A Birdcage” adlı 2. stüdyo albümünü 8 Ekim tarihinde yayınlayacağını duyurdu.

Virgin Records etiketiyle çıkacak olan albümden ilk single ise “Blown Away” adlı çalışmaya seçildi.
#29 - Haziran 03 2009, 00:13:26
Mercey.

4. Albüm Yolda

Hugo Ferreira (vokal, klavye), Joe Pessia (gitar), Erik Leonhardt (bas gitar), Marcus Ratzenboeck (keman) ve Richie Monica (davul)’dan oluşan Kentucky’li post-grunge grubu Tantric, “Mind Control” adlı 4. stüdyo albümünü 4 Ağustos tarihinde piyasaya süreceğini duyurdu.

Albümün prodüksiyonunda Creed’den tanıdığımız Brett Hestla ile bir araya gelen Tantric, albüm içerisinde toplam 12 yeni çalışmasına yer verecek.

Albümde yer alan parçalar ise şöyle;

“Mind Control”
“Fall To The Ground”
“Coming Undone”
“Desert Me”
“The Past Is the Past”
“Kick Back”
“Intermerzzo”
“Run Out”
“Walk Away”
“What Are You Waiting For”
“Let's Start”
“Guiding Me”
#30 - Haziran 03 2009, 00:13:54
Mercey.

Babasının İzinde

Müzik dünyasının efsane ismi David Bowie’nin oğlu Duncan Jones, 17 Temmuz tarihinde İngiltere’de gösterime girecek olan “Moon” adlı bilim-kurgu filmiyle adından çok bahsettirecek. Daha önce 2002 senesinde gerçekleştirdiği “Whistle” adlı kısa metrajlı filmle yine bilim-kurgu tarzını deneyen Jones, yeni filminde “Blade Runner” vari bir konsept yakalamaya çalıştığını dile getiriyor.

Sanat dünyasında ‘Zowie Bowie’ olarak tanınan Duncan Jones, “Moon” adlı ilk uzun metrajlı filmine Kevin Spacey, Sam Rockwell ve Kaya Scodelario gibi ünlü isimleri yönetiyor. Filmin prodüktörlük koltuğunda ise Sting’in eşi Trudie Styler ile Stuart Fenegan bulunuyor.
#31 - Haziran 03 2009, 00:14:31
Mercey.

Sweethead’in İlk Albümü Temmuz’da

Queens of the Stone Age’den Troy Van Leeuwen (gitar), Mark Lanegan’ın grubu The Mark Lanegan Band’den Norm Block (davul) ile Eddie Nappi (bas gitar)’nin oluşturduğu Sweethead adlı yeni proje, “The Great Disruptors” adlı ilk stüdyo albümünü 13 Temmuz tarihinde yayınlayacak. Serrina Sims’in vokalleri üstlendiği proje, ismini David Bowie’nin bir b-side parçasından esinlenerek koydu.

Beş parçanın bulunacağı albümde The Kinks’in “Tired of Waiting for You” adlı çalışmasını da baştan yorumlayan Sweethead, ilk performansını ise 3 Temmuz tarihinde Londra’da gerçekleştirecek.

“The Great Disruptors”
“Hardspun”
“Arcane Arcade”
“Traumatized And Dumb”
“Tired of Waiting For You”
#32 - Haziran 03 2009, 00:14:59
Mercey.

David Gray’den Yeni Albüm

2005 senesinde yayınladığı “Life in Slow Motion” adlı stüdyo albümüyle İngiltere listelerinde zirve, Billboard 200 listelerinde ise 16 numara olmayı başaran David Gray, “Draw the Line” adlı yeni stüdyo albümünü 22 Eylül tarihinde hayranlarının beğenisine sunacak. Albümün kayıtlarını Londra’da tamamlayan Gray, ayrıca albüme Annie Lennox ile Jolie Holland’ı konuk sanatçı olarak davet etti.

Albümden ilk single’ı ise “Fugitive” adlı çalışmasına seçen David Gray, albüm sonrasında ise Amerika’da bir turne gerçekleştirecek.
#33 - Haziran 03 2009, 00:16:09
Mercey.

Incubus’dan Derleme Albüm

Alternatif rock müziğin saygın ismi Incubus, “Monuments and Melodies” adlı çift CD’lik derleme albümünü 16 Haziran tarihinde Epic Records etiketiyle piyasaya sürecek. Albümün ilk yüzü içerisinde “Make Yourself”, “Morning View”, “A Crow Left of the Murder...” ve “Light Grenades” albümlerinden çıkan single’lar ile Brendan O’Brien’ın prodüktörlüğünde hazırlanan “Black Heart Inertia” ve “Midnight Swim” adlı iki yeni parçaya yer verilecek.

Derleme albümün ikinci yüzünde ise b-side, soundtrack, alternatif denemeler, hiçbir yerde yayınlanmamış çalışmalar ile Prince’in 1984 tarihli “Let’s Go Crazy” adlı parçasına yapılan baştan yorum bulunacak.

CD 1

“Black Heart Inertia" 
“Drive" 
“Megalomaniac" 
“Anna Molly" 
“Love Hurts" 
“Wish You Were Here" 
“Warning" 
“Stellar" 
“Talk Shows on Mute" 
“Pardon Me" 
“Dig" 
“Oil and Water" 
“Are You In?" 
“Nice to Know You" 
“Midnight Swim" 

CD 2

“Neither of Us Can See" 
“Look Alive" 
“While All the Vultures Feed" 
“Pantomime" 
“Anything" 
“Punch Drunk" 
“Admiration" 
“Martini" 
“A Certain Shade of Green (Acoustic)" 
“Monuments and Melodies" 
“Let's Go Crazy"
#34 - Haziran 03 2009, 00:16:33
Mercey.

Metallica DVD Hazırlığında

Geçtiğimiz sene yayınladığı “Death Magnetic” adlı 9. Stüdyo albümüyle hayranlarından büyük beğeni toplayan Metallica, albümün turnesine 12 Eylül 2008 tarihinde başlamıştı. Grup, yaptığı açıklamayla turne kapsamındaki 4, 6, 7 Haziran’da Meksika’nın Mexico City şehrindeki Foro Sol ve 7 Temmuz’daki Fransa’nın Nimes şehrindeki  antik Roma amfisi Arenes de Nimes’de gerçekleştirilecek olan konserleri kaydedeceğini belirtti.

Bu konserlere katılacak hayranlarının kameradan korkmamalarını ve en vahşi yüzlerini yansıtmalarını isteyen Metallica, DVD’yi büyük bir olasılıkla senenin sonunda piyasaya sürecek. 
#35 - Haziran 03 2009, 00:16:57
Mercey.

The 69 Eyes Anlaşma Sağladı

Finli gothik rock müziğinin başarılı temsilcisi The 69 Eyes, önemli heavy metal gruplarını bünyesinde barındıran Nuclear Blast Records ile albüm anlaşmasına vardı. Yeni albümün 28 Ağustos tarihinde piyasaya olacağıı belirten grup, şirketle anlaşmaya varılmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

"The 69 Eyes 90'lardan beri müzik dünyasında çok yol katetti. Bizimle anlaşmak isteyen birçok önemli plak şirketiyle görüştük." diyen The 69 Eyes üyeleri, "Nuclear Blast Records'un piyasada duruşu, bizim bu şirketi seçmemizim en büyük sebebi oldu."
#36 - Haziran 03 2009, 00:17:14
Mercey.

Yeni Albüm Seneye

The Streets ismiyle müzik kariyerine devam eden ve geçtiğimiz sene yayınladığı “Everything Is Borrowed” adlı 4. stüdyo albümüyle Billboard 200 listelerinde 154, İngiltere listelerinde ise 7. Sıraya yerleşen Mike Skinner, bu albümün devamı niteliğindeki 5. stüdyo albümünün gelecek senenin Şubat ayında hazır olacağını belirtti.

Albüm için oldukça çalıştığını dile getiren Mike Skinner, bu albümün aynı zamanda The Streets ismi altında yayınlayacağı son albüm olacağını da sözlerine ekledi. 
#37 - Haziran 03 2009, 00:17:33
Mercey.

Jamie T’den EP

2007 senesinde yayınladığı “Panic Prevention” adlı ilk stüdyo albümüyle müzik dünyasına giriş yapan İngiliz indie rock sanatçısı Jamie T, bu senenin sonunda piyasaya sürmeyi planladığı “Kings and Queens” adlı 2. stüdyo albümü öncesinde müzikseverlere “Sticks ‘N’ Stones” adlı EP ile ulaşacak.

29 Haziran tarihinde çıkacak olan “Sticks ‘N’ Stones” EP’sinin içerisinde dört çalışmasına yer verecek olan Jamie T, 2006 senesinde de “Betty and the Selfish Sons” adlı EP ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştı.
#38 - Haziran 03 2009, 00:17:54
Mercey.

Yoko Ono Durmuyor

The Beatles’ın efsanevi üyesi John Lennon’ın eşi Yoko Ono, Lennon ile yayınladığı albümlerin dışında solo albümleriyle de dikkatleri üzerine çekmişti. 1933 doğumlu Ono, en son stüdyo albümü “Blueprint for a Sunrise”ı 2001 senesinde müzikseverlerin beğenisine sunmuştu.

Şu günlerde oğlu Sean Lennon , Cornelius ve Cibo Matto grubundan Yuka Honda’nın konuk sanatçı olarak katılacağı “My Head And The Sky” adlı yeni stüdyo albümünün son şekli üzerinde çalışan Yoko Ono, albümü Eylül ayı içerisinde yayınlamayı planlıyor. Bir diğer yandan Ono, 9 Haziran tarihinde de “Don’t Stop Me!” adlı dört şarkılık bir EP ile albümün tanıtımını yapmak istiyor.
#39 - Haziran 03 2009, 00:18:13
Mercey.

Sigur Ros Stüdyoda

Geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü “Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust” adlı son stüdyo albümüyle hayranlarından büyük beğeni toplayan İzlandalı grup Sigur Ros, şu an yoğun bir biçimde yeni stüdyo albümünün kayıtları üzerinde çalışıyor. Albümün kayıtlarını İzlanda’dadaki Sundlaugin Stüdyoları’nda gerçekleştiren grup, albümün bir önceki albüme göre daha atmosferik tınılar taşıyacağını belirtiyor.

Yeni albümü 2010 senesinde yayınlamayı planlayan Sigur Ros, ayrıca albüm içerisinde daha önceki albümlerde hiç rastlanmayan bazı tarzları denediklerini de sözlerine ekliyor.   
#40 - Haziran 03 2009, 00:18:35
Mercey.

Dave Gahan İyileşiyor

14 Mayıs tarihinde İstanbul’da sahne alacak olan, ancak Dave Gahan’ın sağlık problemleri yüzünden İstanbul ve daha birçok konserini iptal etmek zorunda kalan Depeche Mode, bir süre daha hayranlarıyla buluşamayacak. Gahan’ın idrar kesesinde bir tümörle karşılaştıklarını açıklayan doktorlar, tümörün başarıyla alındığını ve sanatçının şu an dinlemeye çekildiğini belirttiler.

8 Haziran tarihinde Almanya’nın Leipzig şehrinde Avrupa turnesine kaldığı yerden devam edecek olan Depeche Mode, İstanbul konseri de dahil iptal edilen dokuz konser ile ilgili açıklamayı gelecek hafta gerçekleştirileceğini açıkladı. DM hayranlarının yapması gereken tek şey, biletlerini saklamaları. 
#41 - Haziran 03 2009, 00:18:57
Mercey.

Fairuz Derin Bulut ile "Acı Gerçekler"

Doublemoon etiketiyle 9 Ocak tarihinde yayınladığı "Arabesk" adlı stüdyo albümüyle rock tınılarını arabesk müzik ile başarılı bir şekilde harmanlayan Fairuz Derin Bulut, albümde bulunan "Acı Gerçekler" adlı çalışmasına Eser Erzurum'un yönetmenliğinde bir video klip gerçekleştirdi. Grup, klipte performans görüntülerine de yer verdi.

"Acı Gerçekler" Video klibini seyretmek istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.
#42 - Haziran 03 2009, 00:19:28
Mercey.

Efsaneler Bir Arada

Müzik dünyasının iki deneyimli grubu Chicago ile Earth, Wind & Fire, yakında ortak bir albüme imza atabilmek için stüdyoya girecekler. 5 Haziran tarihinde Atlanta’da sahne alacak olan iki grup, bu konser sonrasında devam edecek ortak turne projesinden sonra albüm çalışmalarına başlayacaklar.

Bu ortak albüm için şimdiden Chicago, Earth, Wind & Fire’ın 1979 tarihli “Can’t Let Go”  adlı çalışmasını baştan yorumlarken, Earth, Wind & Fire ise Chicago’nun 1974 tarihli “Wishing You Were Here” adlı şarkısını baştan yorumlayarak kaydetti.
#43 - Haziran 03 2009, 00:19:57
Mercey.

Yeni Albüme Az Kaldı

Grunge akımının efsanevi grubu Pearl Jam, “Backspacer” adlı 9. stüdyo albümünü 22 Eylül tarihinde piyasaya sürecek. Brendan O’Brien’ın prodüktörlüğünü üstlendiği albümün Amerika’daki satışı ise Target adlı pazarlama şirketi tarafından desteklenecek.

Daha önce AC/DC, The Eagles, Christina Aguilera ve Guns ‘n Roses’ın albümlerinin satış stratejisi için seçtiği Target Pazarlama Şirketi, AC/DC ve The Eagles’a büyük başarı getirtirken, Christina Aguilera ve Guns n’ Roses’a büyük hüsran yaşatmıştı. 
#44 - Haziran 03 2009, 00:20:22
Mercey.

Josh Groban’dan Müzikal

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında Londra’da Tim Rice, Benn Anderson ve Bjorn Ulvaeus ile “Chess” adlı müzikalde sahne alan Josh Groban, performansın CD ve DVD versiyonlarının 16 Haziran tarihinde yayınlanacağını duyurdu.

Reprise Records etiketiyle çıkacak olan “Chess In Concert” adlı albüm, çift CD’den oluşacak.
#45 - Haziran 03 2009, 00:20:44
Mercey.

Ian Astbury’den Yeni Proje

En son stüdyo albümü “Born Into This”i 2007 senesinde yayınlayan The Cult grubunun başarılı vokalisti Ian Astbury, ‘The Soft Revolt’ adlı akustik proje ile hayranlarının karşısına çıkacak. Projenin The Cult’ın sonu demek olmadığını özellikle vurgulayan Astbury, proje ile sadece çalmaktan zevk aldıkları parçaları müzikseverlere ileteceklerini belirtti.

12 Haziran tarihinde New York’da sahne alacak olan The Soft Revolt, repertuarında The Doors, Led Zeppelin, Patti Smith, David Bowie, The Television ve The Cult gibi isimlerin çalışmalarını bulunduruyor.
#46 - Haziran 03 2009, 00:21:00
Mercey.

İlk Albüm Yeniden

Sex Pistols’dan Paul Cook, Def Leppard’dan Phil Collen ve Girl grubundan Simon Laffy’nin 2004 senesinde oluşturduğu Man-Raze, geçtiğimiz sene yayınladığı “Surreal” adlı ilk stüdyo albümünü 9 Haziran tarihinde özel baskısıyla yeniden piyasaya sürecek.

Albümün özel baskısının içerisinde beş yayınlanmamış kayda yer verecek olan Man-Raze, yakın zaman içerisinde de Amerika’da bir turne gerçekleştirecek.

Özel baskıya eklenen parçalar ise şöyle;

“You’re So Wrong”
“Low” (Live in Burbank 08)
“Turn It Up” (Deep Dub)
“Runnin’ Me Up” (Instrumental Dub)
“Can’t Find My Own Way” (Live Acoustic)
#47 - Haziran 14 2009, 00:50:28
Mercey.

“Terra Incognita” Şarkı Listesi Hazır

Juliette and The Licks adlı ilk müzik grubuyla müzik dünyasının kapılarını açan ve ülkemizde de iki kez sahne alarak büyük bir hayran kitlesi kazanan ünlü aktris Juliette Lewis, yeni oluşturduğu The New Romantiques adlı grubuyla yayınlayacağı “Terra Incognita” adlı yeni stüdyo albümünün şarkı listesini açıkladı.

18 Temmuz Cumartesi günü Rock’N Coke Festivali’nde ana sahnede yeniden Türk hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan Juliette Lewis, The End Records etiketiyle çıkaracağı “Terra Incognita” albümünü 1 Eylül tarihinde piyasaya sürecek. The Mars Volta’dan tanıdığımız Omar Rodriguez-Lopez’in prodüktörlüğünde Meksika veBrooklyn’de kayıtları tamamlanan albümde toplam 12 şarkı bulunacak.

“Romeo”
“All is for God”
“Ghosts”
“Fantasy Bar”
“Hard Lovin’ Woman”
“Terra Incognita”
“Uh Huh”
“Female Persecution”
“Junkyard Heart”
“Intro”
“Noche Sin Fin”
“Suicide Dive Bombers”
#48 - Haziran 14 2009, 00:51:23
Mercey.

Arctic Monkeys ile 3. Kez

İlk iki stüdyo albümü “Whatever People Say I Am, That's What I'm Not” (2006) ve “Favourite Worst Nightmare” (2007) ile İngiltere listelerinde zirve, Billboard 200 listelerinde ise ilk 25 sıra içerisine girmeyi başaran Arctic Monkeys, 24 Ağustos tarihinde yayınlamayı planladığı daha adı henüz belli olmayan 3. stüdyo albümünün şarkı listesini açıkladı.

James Ford ile Queens of the Stone Age’in beyni Josh Homme’nin prodüktörlük koltuğunda bulunduğu albümde toplam 10 yeni bestesine yer verecek olan Arctic Monkeys, albümden ilk single’ı ise ya “Cornerstone”a ya da “Secret Door” adlı çalışmasına seçti.

"My Propeller"
"Crying Lightning"
"Dangerous Animals"
"Secret Door"
"Potion Approaching"
"Fire And The Thud"
"Cornerstone"
"Dance Little Liar"
"Pretty Visitors"
"The Jeweller's Hands"
#49 - Haziran 14 2009, 00:51:57
Mercey.

3. Billy Talent

Kanadalı rock grubu Billy Talent, 14 Temmuz tarihinde piyasaya süreceği “Billy Talent III” adlı 4. stüdyo albümü ile müzikseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Atlantic Records etiketiyle çıkacak olan albümün prodüksiyonunu ise Brendan O’Brien üstlendi.

Yeni albüm içerisinde 12 yeni bestesine yer veren topluluk, albümden şu ana kadar “Turn Your Back” ve “Rusted from the Rain” adlı parçalarını single olarak yayınladı.

“Devil on My Shoulder”
“Rusted from the Rain”
“Saint Veronika”
“Tears Into Wine”
“White Sparrows”
“Pocketful of Dreams”
“The Dead Can't Testify”
“Diamond on a Landmine”
“Turn Your Back”
“Sudden Movements”
“Definition of Destiny”
“Bloody Nails and Broken Hearts”
#50 - Haziran 14 2009, 00:52:19
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.