Alternatifim Cafe

Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

Discussion started on Atatürk Köşesi

Atatürk’ümüze neden sadece bir gün üzülüyoruz ki?(Bazı kesimin ağladığından bile şüpheliyim) Neden onun yokluğuna sadece bir gün ağlıyoruz ki? Her gün kafamızı taşa vurup, O’nun gibi bir insanın yolunda gitmediğimize yanmıyoruz ki?

O, bu yurdu bize emanet etmedi mi? Biz de gidip A.B.D ve İsrail’e vermedik mi? Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, bize “Türk; övün, çalış, güven” dedi. Ama biz, Türk düşmanlarını ödüle sevk ederek, medya bombası yaparak övündük. Evet, çalıştık ama ülkemizi ileri seviyeye çıkaracak şeylere değil. Gittik hortumculuğa çalıştık, gittik vergi kaçakçılığına çalıştık, gittik tecavüzlere çalıştık, gittik yalakalığa çalıştık. Evet, güvendik, Türk halkının yönetimine güvendik. Onlar da gitti A.B.D ye güvendi. Senin sözlerini böyle yorumladık Atam. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, zamanında hiçbir ülkeden borç almayarak tüm yurdu kalkındırdı. Ama O öldükten sonra, borç batağına batmaya başladık. Şimdi ise borçlarımızı ödemek için gereken parayı yüz yıl darphanede bassak yetmez. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, olmayan şeyleri kabullenmemizi söylemişti. Biz ise yakından kabulleneceğiz gibi. Olmayan bir soykırımı kabulleneceğiz. Onların yardakçıları olan bir grup tın tın grup olan Systeam Of a Down grubunun tüm kasetlerini biz aldık. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, her şeyden önce eğitim dedi. Biz gençlerimizi tüm kötü alışkanlıklara eğittik. Eğitim sistemi rezaletini tüm dünyaya gösterdik. Tüm genç ve istekli beyinleri de yedik bitirdik bu sistemle. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, zamanında tüm dünyayı dizlerinin önüne serdi. Biz ise şimdi ciğeri beş para etmez ülkelerin ayaklarını yalıyoruz. Her gün daha da batıyoruz. AB diyerekten bizi avutuyorlar. Biz AB’ye girince AB diye bir grup kalmaz. O grubun üstüne on tane yeni pakt gelir. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, varını, yoğunu Türk halkına adadı. Biz ise varımızı, yoğumuzu maddi unsurlarımıza adadık. Hangi birimiz düzenli olarak Atamıza kalkıp bu topraklarımızı bize verdiği için dua etti mi? Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

O, “ne mutlu Türküm diyene” dedi. Biz ülke olarak topluca haykıramadık. Bölündük içimizde, güvendik başka millete, ağlıyoruz halimize. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah

Atam umarım bu dediklerimizi duymazsın, işitmezsin, görmezsin. Sen hala ülkemizi senin zamanındaki gibi çalışkan, zeki, çevik bil. Her şey senin bıraktığın gibi gidiyor bil. Atam kemiklerin sızlamaz inşallah.

#1 - Aralık 26 2006, 18:46:51
....................................................................................

Evet bunların bazıları doğru olabilir ama bu kadar karamsar bir tablo çizmeye gerek yok kanımca..Atatürk de olsa onun ardından hergün dövünüp ağlamamız yerine harekete geçmemizi isterdi sanırım. Onun için toplumda gördüğümüz aksaklıkları düzeltmek için uğraşabiliriz bence. Hiç değilse herkes evinde birşeyleri değiştirebilse bunun bile faydası olurdu.
#2 - Aralık 26 2006, 18:53:07

sorunda orda başlıyo zaten cnm hiçkimse üstüne düşen görevi yapmıyor

ayrıca bu paragrafı ebn ayz<madım sadece bi edebiyat sitesinde gördüm ve buraya yansıttım yanlış olmasın yane :)
#3 - Aralık 26 2006, 19:05:23
....................................................................................

anlıyorum alıntı ama ben de yazı için konuştum zaten..sana birşey demedim yani  :)
#4 - Aralık 26 2006, 19:07:28

eslem

Atam umarım bu dediklerimizi duymazsın, işitmezsin, görmezsin

rahat ol ne seni duyabilir o ne işitebilir ne de gidişinden sonra olanlardan haberi var
ölünün kemiklerinin sızlaması diye bişey de yoktur ayrıca (:
içimiz ferah olsun diye söylüyorum
#5 - Ocak 14 2007, 17:40:42

Senin anLadgn bu mu simdi bu yazdan..! zaten mecazi anLamda dio orda..Allam yawhu.. :yaril :yaril
#6 - Ocak 14 2007, 18:07:24
imza kural dışı

eslem

sana cevap verecek kadar alçalmış olsaydım o gülücükleri sana yedirecek bi laf yerdin benden ufaklık
sen mecazın ne demek olduğunu bilmiyorken ben o yazıyı anlayacak kapasiteyi aşmıştım
senin gibi cahil cühela kesimle uğraşacak kadar bile vaktim yok inan
sana o gün senle dalga geçtiler lafları seçerek yaz demiştim ya emin ol şu an senin yorumunu senin tabirinle sizden biri bile okusa güler..
anlatabildim mi
umarım boyundan büyük işlere burnunu sokmadan evvel az buçuk kitap okur ufkunu genişletirsin
senin kadar terbiye özürlü olmadığım için gülücük kullanmıyorum
#7 - Ocak 14 2007, 22:00:01

:)
#8 - Ocak 14 2007, 22:35:18
« Son Düzenleme: Ocak 14 2007, 22:50:14 Gönderen: burcu_ksk35.5 »
imza kural dışı

eslem

:)
komiklikte sınır tanımıyosun kada (:
kaç defa değiştirdin msjını
hazımsızlık mı yapıyo gün aşırı değiştiriyosun
#9 - Ocak 15 2007, 18:40:33

.. Evet biraz abartılmış olsa da, doğruluk payı olan bi yazı...

#10 - Ocak 19 2007, 19:13:14
Kör kuyuların dibinde Yusuf'tum,
Kerbela çölünde Hüseyin.
Zindanlarda Cem Sultan,
Sehpalarda Pir Sultan.
Ve Madımak'ta otuzyedi can...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.