Alternatifim Cafe

Melekler ve Şeytanlar >>> Dan Brown

Discussion started on Kitap

...guilty...

İsviçre’deki Nükleer Araştırma Merkezi’nin (CERN) başarılı fizikçilerinden Leonardo Vetra cinayete kurban gitmiştir. Vetra’nın tek gözü oyulmuş ve göğsü “Illuminati” sembolüyle dağlanmıştır. Ancak CERN’in tek kaybı Vetra değildir. Ünlü fizikçinin son derece tehlikeli buluşu “Karşı madde”de çalınmıştır.

Cinayeti büyük bir özenle gizleyen CERN’in direktörü, Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon’u İsviçre’ye çağırır. Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati’nin böyle bir cinayete karışmış olduğunu öğrenince çok şaşırır. Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi’nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten Illuminati’nin böyle bir cinayeti işlemiş olması imkansızdır. Üstelik Illuminati, yüz yıllardır faaliyet göstermemektedir.

Dr. Vetra’nın kızı Vittoria korkunç gerçekle birlikte, vakumlu bir kutunun içinde saklanan ölümcül dozdaki karşı maddenin de çalışmış olduğunu gördüğünde şok geçirir. Karşı madde, pilleri altı saat içinde şarj edilmezse patlayacaktır. Yeni papa seçimi başlamak üzereyken İsviçreli muhafızlar karşı madde kutusunun Vatikan Kenti’nde yerin altına gizlendiğini öğrenirler. Bu arada kente de işler oldukça karışmış durumdadır. Dört papa adayı esrarengiz bir şekilde kaybolmuştur. Bu büyük olay Vittoria ve Langdon’un da Vatikan’a girmelerini engeller. Ancak Vittoria ve Langdon en üst düzey yetkiliye ulaşmayı başarırlar. Karşı madde için yapılan toplantı esnasında kardinalleri rehin alan terörist telefon eder ve Illuminati’nin buluşma yerlerini gösteren gizemli işaretlerden söz eder.

Vittoria ve Langdon, Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa, Illuminati’nin 400 yıllık izini sürerek cinayetleri önlemeye çalışacaklardır.

Kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar...
#1 - Nisan 06 2007, 13:19:46
« Son Düzenleme: Eylül 14 2007, 23:49:08 Gönderen: ...muamma... »

Kesinlikle bende tawsiye ederim.Çok iyi kitap
#2 - Nisan 06 2007, 13:30:19
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

hımm güzele benziyor  teşkler tavsiye için...
#3 - Nisan 06 2007, 23:29:19
Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

...guilty...

rica ederim.

Ayrı bi güzel yanı kitabı okurken tam işte bu bu adammış ortalığı karıştıran diye düşünüyosun birden herşey tersine dönüyo ve sonunda hiç ummadığınız kişilerin tarikatla ilgili olması acayip şaşırtıyo. Kesinlikle harika bi kurgu...

Kitabı okuduktan sonra herkese şüpheli gözlerle bakmaya başladım :)
#4 - Nisan 07 2007, 11:17:32

kitap züper ya..bnce dan brown ın en güzel kitabı... elinizden bırakamazsınız bi başlasanız okumaya
#5 - Nisan 08 2007, 19:19:09
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

bencede dan brownın en güsel kitabı hem sürükleyici hemde baya etkiliyor insanı
#6 - Mayıs 09 2007, 15:07:27

çok güzel olduğunu duydum okuycaktım ama inglzcesinden yoruldum hala okuyabilirim bende war
#7 - Mayıs 19 2007, 19:30:25
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

çok güzel kitap gerçekten... tam macera romanı....
#8 - Mayıs 26 2007, 20:30:09
We all learn to make mistakes.

gerçekten en iyi romanı da vinci'den bile daha güzel diyebilirim  :okey
#9 - Mayıs 30 2007, 20:23:04
:ewet I'm MuSLıM DoN'T PaNıC :yaril

eet dan brown un en güzel romanı olduğu hakkında hemen herkes hemfikir sanırım. (6)
kitap müthiş sonuda güzel. bir ara fena takmıştım bu anagramlara acaip ilgimi çekmişti kitapta.

#10 - Temmuz 12 2007, 16:05:02

evet bencede en güzel kitabı melekler ve şeytanlar çok sürükleyiciydi  ve sonuda çok mors edici :D
#11 - Temmuz 12 2007, 23:41:30
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

ben suanda okuyorum cok heycalı elımden bırakamıyorum gece 4 te yatıyorum uyku duzenımı bosdu bu kıtap:D
#12 - Ağustos 10 2007, 14:56:08
İncitiyor olmam incindiğim anlamına gelmez.

dn bitirdim kıtabı cok gzeldi bir anda herşey tersine dönüyo hıç ummadığın kişiler bi yerlerden fırlıyolar cok sürükleyici bi kitap kesinlikle tavsiye ediyorum
bu arada dan brownı da tebrik etmemek olmaz bi insan zekasını nasıl bu kadr güzel kullanabilir şaşıorum cidden
anagramlar şifreler çok güzel böle tersten bakınca da aynı olmaları flan
neyse çok övdüm
herkese tvsiye ediyorum
#13 - Eylül 14 2007, 15:01:27

hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi  :)) şiddetle tavsiye ederim  :sizo
#14 - Eylül 14 2007, 18:22:04
GsL[/b]

MektebiM MektebiM BeniM HerşeyiiimMmMmm  :ask

>>>>>144<<<<<

serzenişte

Güzel kitap.. Dan Brown nın  en güzel kitabı bence...
#15 - Eylül 25 2007, 18:43:33

mükemmel bir kitap tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim
#16 - Kasım 27 2007, 01:16:26

Çok güzel bi kitap..Herkese tavsiye ederim..Şuana kdr okuduğum en harika kitaplardan bitanesi..
#17 - Kasım 27 2007, 11:48:57

özdünüz merk ettim okuyacamm
#18 - Aralık 06 2007, 15:21:25

ben 1 haftada bitirmiştim muhteşem bi kitap dan brownun en iyi 2 kitabından biri diğeri ise Da vinci şifresi ;)
#19 - Aralık 06 2007, 15:37:23
İnSaN VaR OlDuKçA EvRENdEkİ DüZeN DeĞiŞmEz

Sınıfta bir hatun okuyor bu kitabı yıllardır, bitiremedi.. Hayır o değil, okuyacağım varsa dahi o denli soğudum ki bu kitaptan kapağını görünce tüylerim isyana teşvik ediyor.
Cam kenarındaki uzun saçlı kız- adını da bilmiyorum- n'olur bitir şu kitabı artık, ileri ki zamanlarda bende kalıcı hasar bırakacaksın yoksa. Lanet, bitir dedim şu kitabı .. =/
#20 - Nisan 30 2008, 17:55:06

Punk- O -Rama

İsviçre’deki Nükleer Araştırma Merkezi ("""""CERN""""")

Asalete bak.Kesinlikle okumalıyım.Gerçi birsürü kitap aldım okunmayı bekleyen.Onları okuyayım ondan sonra :p
#21 - Nisan 30 2008, 18:09:00

bir gecede bitirdim kesnlikle okunması gereken bi roman.. sürükleyici ve heycn verici merak uyandırıyor...
#22 - Haziran 03 2008, 12:58:03
ѕαу αşкα...υмυ∂α кα∂αя... çıкмαzѕαм тєкяαя уυм..!!

barbie9138

Vatikan'a gitmiş kadar oldum. Hem bilgilendirici hem  de sürükleyici . Sırf sonunu  öğrnemek için okumaya değer bir kitap.Fakat bazı şeyler çok saçma geldi bana. Mesela;Robert o yükseklikten düşüyor da nasıl ölmemeyi becerebiliyor. Hadi bir mucize oldu diyelim,ceketinin cebindeki kamera nasıl sağlam kalabiliyor?
#23 - Haziran 21 2008, 18:09:48

işte ilahi güç deniyo onada :D biraz abartılar daha heycanlı kılıyo aslnda
#24 - Temmuz 11 2008, 14:42:26
ѕαу αşкα...υмυ∂α кα∂αя... çıкмαzѕαм тєкяαя уυм..!!

barbie9138

Cıks,ben ikna olmam kardeşim.

O kadar atmasyonla ben de yazarım.
Sallayacaksa masal yazsın. (6)

Meyveli ağacı taşlarlarmış,benimki de o hesap. :Ç

#25 - Temmuz 13 2008, 23:27:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.