Alternatifim Cafe

Couceiro: "İstifayı düşünmüyorum.."

Discussion started on Türkiye'de Futbol

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro, ligin ikinci yarısında alınan 2 mağlubiyetin ardından kendisine yönelik tribünlerin tepkisini anlayışla karşıladığını ancak istifayı düşünmediğini söyledi..

Celal Doğan Tesisleri'nde, teknik direktör Couceiro yönetiminde yapılan antrenman, yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Antrenman sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan teknik direktör Jose Couicerio, bir takımda her zaman problemler yaşanabileceğini belirterek, ''Galibiyetlerden ve mağlubiyetlerden sonra oynanan maçlar farklı olur. Ama biz mağlup olduğumuz maçlarda kötü oynamadık. Ancak sonuçta Galatasaray ve Kayserispor'a 1-0 mağlup olduk. Mağlup olduğumuz bu maçlarda da taraftarların bana karşı gösterdikleri tepkiyi anlayışla karşılıyorum. Ama inanın, mağlup olduğumuzda taraftarlar kadar biz de üzülüyoruz'' dedi.

Mağlubiyet sonrası taraftarların tepki göstermesinin normal olduğunu kaydeden Couceiro, ''Benim kimseyle bir sıkıntım yok. Eğer problemin kendim olduğunu hissettiğim anda gereğini yaparım. Ancak şu anda kendimi problem olarak görmüyorum. Bu nedenle de istifa etmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Böyle durumlarda cesaretli olmak gerekiyor. Oyuncularım benim ne düşündüğümü çok iyi biliyorlar. Bu konuda onlarla da görüşebilirsiniz'' şeklinde konuştu.

Jose Couceiro, yarın oynayacakları Beşiktaş maçı hazırlıklarının da son aşamaya geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
''Beşiktaş ile dengeli bir maç oynayacağımızı düşünüyorum. İki ekip açısından da zor bir maç olacak. Bireysel olarak yapılacak hataların sonucu belirleyeceğini düşünüyorum. Ayrıca maçın sonlarında dahi sonuç değişebilir. Beşiktaş ile böylesine zorlu bir maç yapacağız. Beşiktaş son haftalarda formda. Özellikle orta sahada çok iyi işler yapıyorlar. Biz de kendimize olan güvenimizi kaybetmeden, ne olursa olsun galibiyet elde etmek için sahaya çıkacağız.''

Golcü futbolcu Julio Cesar De Souza da, Beşiktaş'ın çok güçlü bir ekip olduğunu belirterek, ''Ancak Beşiktaş maçı da, bugüne kadar oynadığımız ve bundan sonra oynayacağımız tüm maçlar gibi zorlu geçecek. Biz takım olarak her maça aynı psikolojiyle çıkıyoruz. Oynadığımız her maçı kazanmak istiyoruz. Umarım, Beşiktaş maçını da kazanırız'' dedi.

Ligin ilk yarısında Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı gollerinin olduğu hatırlatılan Julio Cesar, ''Beşiktaş'a da gol atmayı çok istiyorum ancak takımın galip gelmesi çok daha önemli. Taraftarlarımızdan bu maçta bizi yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Onların desteğiyle, sahada galip gelmek için elimizden geleni yapacağız. 90 dakika sonunda gülen taraf biz olmak istiyoruz'' diye konuştu.
#1 - Şubat 12 2010, 20:37:20
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.