Alternatifim Cafe

Adrenalin ve heyecan canlı kalmamı sağlıyor

Discussion started on Magazin

Anti-tiKKy

'İkoncan' namıyla anılan Ivana Sert, risk almaktan korkmuyor. Şamdan Plus dergisine konuşan Sert, "Gözü kara bir kadınım, Adrenalin, risk ve heyecan benim canlı kalmamı sağlıyor" dedi

Sırbistan'dan gelip, İstanbul sosyetesinin 'ikoncan'ları arasına giren Ivana Sert, "Risk almayı severim. Sıradan olan hiçbir şey beni etkilemiyor" dedi. Ivana Hanım, Balizza markası için tasarladığı mayolarla iddialı olduğunu belirterek, "Yaratıcılık yönüm ve kabiliyetim çok yüksektir. Hedefim Avrupa'ya açılmak" şeklinde konuştu. Şamdan Plus dergisi için ekstrem su sporları yaparken pozlar veren Ivana Sert, Fuat Çağdaş'ın sorularını da samimiyetle yanıtladı.

YURDAL'LA EVLİLİK RİSKTİ

Realist bir yapım var ama hayal gücüm de gerçekten çok geniştir. Kimsenin düşünemediğini hayal eder, gerçekleştiririm. Özgüvenim birçok insana göre çok daha kuvvetlidir. Ayrıca pratik bir zekaya sahip olduğumu da belirtmek isterim. Küçüklüğümde de bu böyleydi. Hayal edip de yapmadığım hiçbir şey yok. Gece rüyalarımda bile tasarımla uğraşıyorum. Uyanıp gördüklerimi kağıda döküyorum. Gözlerimi kapatıp bir saniye düşünmem, yeni bir modeli kağıda çalışmam için yeterli oluyor. Ben modayı yalnız hayatta değil, rüyalarımda bile yaşıyorum... Moda tasarımı konusunda hiçbir eğitim almadım ancak yaratıcılık yönüm ve kabiliyetim çok yüksek. Hiçbir kıyafeti de mağazadan aldığım gibi giymedim. Mutlaka kendimden bir şeyler ekledim. Kimi zaman bir kemer, kolye bazen de kıyafet üzerinde çeşitli değişiklikler uygularım. Final zamanı ise çok güzel tepkiler alırım.

Sırbistan'dan Türkiye'ye geldiğimde kültür farklılığı ile ilgili riskleri göze aldım. Yurdal Sert ile evlenerek risklerin en büyüğünü göze aldım. Zor bir insan, her şey onu mutlu etmez... Özel olduğunu hissetmesi gerekiyor. Ben Yurdal'a çok aşık olduğum için her riski göze aldım. böyle bir riski göze alan insan, mesleki hayattaki riskleri göze alamaz mı?

Bakmayın gözlerimin bal rengi olduğuna, aslında çok gözü kara bir insanım. Çocukluğumda bile risk almayı çok severdim. Girdiğim her işte en mükemmeli olsun isterim. Başarısız olmak gibi bir kaygım ya da korkum hiç yok. Kendimden çok eminim.

Su kayağı yapmak da risk gibi gelebilir ama tadına vardığınızda hayatta bırakamazsınız. Deniz size baskı yapmaya çalıştıkça siz onu ehlileştirirsiniz. Karşınızdaki büyük güce gem vurmak için ciddi bir efor sarf ederek, doğanın eşsiz gücüne karşı koyarsınız.
#1 - Ağustos 02 2009, 13:07:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.