Alternatifim Cafe

Deli Fıkraları...

Discussion started on Fıkra

Eve Gönderdim...

Delileri uçağa bindirip, bir şehirden ötekine naklediliyorlardı. Ama o kadar çok gürültü yapiyorlardı ki, sonunda pilot dayanamadı. Uçağı ikinci pilota teslim ederek içeride ne olup bittigini görmek istedi.
Deliler uçakta hep bir ağızdan bağırıp çağırıyorlardı. Baktı, en başta bir deli, ötekilere uymamış, akıllı, uslu oturuyordu.

Pilot:
-Sen neden bağırmıyorsun? diye sordu.

Adam :
- "Ben bunların öğretmeniyim. Onlarda benim öğrencilerim. Şimdi teneffüsteler de onun için ses çıkartmıyorum" diye cevap verdi.

Pilot, çaresiz yerine döndü. Bir süre geçti. Bir an geldi ki sesler büsbütün kesiliverdi.

Pilot:
- "Aman çok güzel!" diye sevindi. "Herhalde kendini öğretmen sanan deli, ötekileri derse almış olsa gerek" diye düşündü.

Ama dakikalar geçiyor, arkadan hiç bir ses seda çıkmıyordu. Pilot biraz daha bekledikten sonra merak etti. Gidip bakmak istedi. Bir de ne görsün! Uçağın kapısı açık ve içeride öğretmenden başka kimsecikler yok! Dehşetle sordu :

-Ögrencilerin nerede?, diye...

Öğretmen:
- "Dersler bitti.Hepsini evlerine gönderdim!"
#26 - Haziran 14 2006, 11:59:06

Işıksız Kalırız

Akıl hastanesinde bir gün delilerden biri koşarak doktorun yanına gelmiş:
"Doktor bey çabuk bizim koğuşa gelin", demiş.
Doktor gitmiş, delilerden bir tanesi kendini ayaklarından tavana asmış öylece duruyor.
Doktor, "ne bu" diye sormuş.
Doktoru çağırmaya giden deli cevaplamış:
"Doktor bey bu zır deli kendisini ampul sanıyor".
Doktor kızmış:
"Olur mu öyle şey hemen indirin onu aşağıya".
Yine aynı deli:
"Doktor bey o zaman da biz ışıksız kalırız".
#27 - Haziran 14 2006, 12:00:13

Müdür

Akıl hastanesine yeni atanan müdür hastaneyi dolaşmaya karar vermiş. dolaşırken hastanesinin dışarıya bakan duvarının dibinde bir grup akıl hastasının tek sıra olup duvardaki bir delikten baktıklarını görmüş. merak içinde yanlarına giderek :
-yahu hepiniz toplanmış burada ne yapıyorsunuz.
-hiçbir şey yapmıyoruz sadece bu delikten dışarı bakıyoruz...
Bunun üzerine müdür hastaları kenara iterek :
-durun birde ben bakayım, demiş ve delikten dışarıya doğru bakmış. birde ne görsün delik kapalı ve hiçbir şey görünmüyor. hiddetle akıl hastalarına dönerek :
-yahu, demiş, ben baktım bu delikten dışarı bir şey görünmüyor peki siz ne görüyorsunuz :
-deliler hep bir ağızdan müdür bey, demiş. biz yıllardan beri bakıyoruz bir şey göremedik siz bir bakışta nasıl göreceksiniz ki.
#28 - Haziran 14 2006, 12:01:53

Mumya

Bir gün Mısır'da bir mumya bulunur ve bunun kaç tarihine ait olduğu öğrenilmek için Amerika, İngiltere ve Türkiye'den uzmanlar istenir. Tabii ki Türkiye'den emniyet görevlileri gider. Neyse İlk Amerikalılar başlarlar. 3-5 saat sonra çıkarlar ve olsa olsa MÖ 1300-1600 senelerine aittir derler. İngilizler girerler.
Bir kaç gün sonra çıkarlar ve olsa olsa MÖ 1300-1420 arasıdır derler. Nihayet sıra Türkiye'den giden emniyet görevlilerine gelir ve içeri girerler.
Girerler girmesine de, aradan 10 gün geçtiği halde hala dışarı çıkmazlar. Nihayet 15. gün saç-sakal karışmış halde çıkarlar ve merakla gözlerinin içine bakan Mısırlı bilginlere tam tamına MÖ 1357 derler. Tabii ki herkes şaşar bu işe ve nasıl olur yahu derler. Bizimkiler gayet ciddi,
- "Biraz zor oldu amma, sonunda dili çözüldü
keratanın...
#29 - Haziran 14 2006, 12:03:06

Göremem

Doktor, akıl hastasına sorar:
- Bir kulağını kesersem ne olur?
- Canım yanar.
- Ya iki kulağını kesersem?
- O zaman iyi göremem.
- Peki ama niçin?
- Niçini var mı canım? iki kulağımı da keserseniz gözlüğümü nereye takarım?..
#30 - Haziran 14 2006, 12:04:03

Sucuk

Fabrikatör bir adamın işe yaramayan inek gibi bir oğlu varmış. Bir gün oğlunu yanına çağırmış ve
- Oğlum; Bak ben senden hiçbirşey istemiyom ama böyle aylak aylak gezeceğine gel şu makinalardan birinin başında bekle bir durum olunca haber ver, demiş.
Oğluda:
- Tamam baba demiş.
Makinelerde öyle bir sistemde çalışıyolar ki her biri tam otomatik makinenin bir tarafından canlı inek sokuyosun diğer taraftan hazır sucuklar çıkıyo. Çocuk bu makineleri izlerken çok şaşırıyo. Aradan bir zaman geçtikten sonra babası oğlunun yanına geliyo ve
- Oğlum nası işini beğendin mi diye soruyo.
Çocuk:
- Baba bu makineler çok harikada ya baba biz makinenin bir tarafından inek sokuyoz diğer taraftan sucuk çıkıyo. Öyle değil de inek yerine sucuk soksak diğer taraftan canlı inek çıksa yokmu öyle makine baba demiş.
Baba:
- Oğlum o makineden bir ananda var. Bir sucuk soktum senin gibi bir inek çıktı.
#31 - Haziran 14 2006, 12:04:47

Deli adam

Delinin biri mektup yazıyormuş.Bunu görenler
- Kime yazıyorsun
Oda cevap verir:
- Kendime.
- Açta okuyalım.
- Olmaz daha göndermedim.
#32 - Haziran 14 2006, 12:08:55

Sapan

Adamın biri aklını sapanla bozmuş. Nerde bir karış lastik bulsa hemen sapan yapıp evlerin camına taş atıyormuş. Sonun da akıl hastanesine kapatmışlar. Gel zaman git zaman adam birgün başhekimin odasına gitmiş "BEN ARTIK AKILLANDIM. BENİ ÇIKARIN" demiş. Başhekim:
- Peki seni çıkarırsak ne yapacaksın?
- Evleneceğim.
- Evlenince ne yapacaksın?
- Gelini alıp gerdek odasına getireceğim.
- Sonra?
- Önce duvağını sonra gelinliğini çıkaracağım.
Doktor heyecanlanmış:
- Sonra,sonra?
- Sonra sütyenini çıkaracağım
- Eeesonra?
- Sonra kilotunu çıkaracağım
Doktor iyice heyecanlanış artık.
- Anlat, anlat sonra?
- Kilotunun lastiğini çıkarıp sapan yapacağım...

:kop  :kop  :kop  :kop  :kop
#33 - Haziran 14 2006, 12:09:57

Fare mi insan mı?

Adamın biri kendini fare zannettiği için akıl hastanesine düşmüş. Tedavisi bittikten sonra doktor sormuş. Simdi sen bir fare misin yoksa insan mi?
Deli :
- Fare olur mu doktor bey ben bir insanim.
Doktor :
- O zaman artık gidebilirsin iyileştin artık.
Deli kapıdan çıkmış ve imdaaaaaat diye bağırarak tekrar içeri girmiş doktor “ne oldu” demiş...
Deli :
- Bir kedi gördüm de ondan korktum.
- Sen hani artık kendini bir fare zannetmiyordun.
- Ben fare olmadığımı biliyorum da kedi nerden bilsin...
#34 - Haziran 14 2006, 12:11:58

Nefes alamıyorum

Yaşamaktan iyice bıkan delilerden biri intihar etmeye karar verir eline bir ip alır ipi önce beline sonra yüksek bir ağaca bağlar, başlar sallanmaya.
Durumu farkeden gardiyan sorar :
-Sen ne yapıyorsun
Deli:
-İntihar ediyorum, der.
Gardiyan :
Hiç öyle intihar edilir mi ipi beline bağlayacağına boğazına bağlasana, der.
Deli:
-Onuda denedim ama o zaman nefes alamıyorum, der.
#35 - Haziran 14 2006, 12:13:28

Deli

Delinin biri tımarhanenin bahçesinde yürürken bakmış başka bir deli ağacın altında oturmuş kahkahalar atıyor. Hemen yanına kosmuş ve sormuş "hey sen niye gülüyorsun öyle?", öbür deli "hiç, ben hep kendi kendime fıkra anlatırım ama bu seferkini hiç duymamıştım".
#36 - Haziran 14 2006, 12:14:19

El Arabası

Delinin biri hastanenin bahçesinde el arabasını ters çevirmiş ve sürmeye uğraşıyormuş.Bunu gören doktor:
- Öyle sürülmez, düzeltsene arabayı.
Deli hemen cevap verir:
- Geçen gün senin dediğin gibi sürdüm akşama kadar kum taşıttırdılar, enayimiyim ben!
#37 - Haziran 14 2006, 12:14:59

Havuz

İki deli hastanenin önündeki havuzun başında oturuyorlarmış
Birisi kalkıp havuza şeker atmış ve:
Havuzdan bir yudum almış sonra tükürmüş. Arkadaşına:
-Havuza şeker kattım ama tatlı olmadı
Arkadaşı :
-Tabi olmaz karıştırmadın da ondan
#38 - Haziran 14 2006, 12:16:15

Otobüs

Doktorlar akıl hastahanesinin duvarına bir otobüs resmi çizmişler.
- "Hadi otobüse binin"
demişler.
Deliler otobüse binmeye başlamışlar. Bir deli binmemiş doktorlar:
- "Neden binmedin?"
diye sormuş:
- "Çok kalabalık taksiyle gidicem"
demiş.
#39 - Haziran 14 2006, 12:17:12

delıler hastanesının duvarına delıler delık acmıs ve devamlı bakıolarmıs.aradan aylar gecmıs butun delıler sırayla bakıolarmıs.doktor cok merak etmıs neye bakıoalr dıye.doktor gıtmıs bakmıs hıc bırsey gorememıs.demıs la delıer burada hıc bısey gozukmuyorkı neden bakıosunuz aylarca.. DELININ BIRI CIKMIS : ele delıye bak bız aylardır bakıoz goremıoz bu bır bakısta gorecek...
#40 - Haziran 18 2006, 00:02:19

güzel sabah sabah neşem yerine geldi sagolun yaa
#41 - Haziran 18 2006, 10:47:51
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

matematikci deli   
matematikcinin biri kafayi usutmus. kendini diferansiyel operatoru zannetigi icin herkesin onune cikip "ben senin turevini aliyorum" diye bagirip korkutuyormus. bunu timarhaneye kapatmislar. Hastanede milleti korkutmaya devam ederken, birgun baska bir deliyi korkutmaya calistiginda diger deli hic tepki vermemis. Bizimki sinirlenip tekrar soylemis: "senin turevini aliyorum!". Obur delide tik yok. Bizimki iyice sinirlenip avazi ciktigi kadar bagirmis: "senin turevini aliyorum!". Diger deli sakin sakin yanit vermis:
- Aaaal, bana komaz. Ben e uzeri x'im.  :nohashas
#42 - Haziran 19 2006, 21:20:54
İmzanız kural dışı.

sapan   
adamın biri aklını sapanla bozmuş. nerde bir karış lastik bulsa hemen sapan yapıp evlerin camına taş atıyormuş. sonun daakıl hastanesine kapatmışlar. gel zaman git zaman adam birgün başhekimin odasına
gitmiş"BEN ARTIK AKILLANDIM. BENİ ÇIKARIN"demiş.başhekim.
-peki seni çıkarırsak neyapacaksın?
-evleneceğim.
-evlenince ne yapacaksın?
-gelini alıp gerdek odasına getireceğim.
_sonra?
-önce duvağını sonra gelinliğini çıkaracağım.
doktor heyecanlanmış:
-sonra,sonra?
-sonra sütyenini çıkaracağım
-eeesonra?
-sonra kilotunu çıkaracağım
doktor iyice heyecanlanış artık
-anlat ,anlat sonra?
-kilotunun lastiğini çıkarıp sapan yapacağım...  muhaha
#43 - Haziran 19 2006, 21:39:12
İmzanız kural dışı.

napolyon   
Napolyon akıl hastanesini ziyarete gider.Delinin biri yanına gelir.
-Babalık sende kimsin . der
-Ben napolyonum.
-Üzülme bendede böyle başlamıştı.  :kop
#44 - Haziran 19 2006, 21:40:34
İmzanız kural dışı.

seni aramaya   
iki deli oturuyordu birisi aniden ayaga kalktı ve yurumeye basladi.oturan deli sordu:
-nereye?
-seni aramaya
-iyi cabuk gel ben seni burda bekliyorum.
#45 - Haziran 19 2006, 21:41:44
İmzanız kural dışı.

sinema bileti   

adamın biri sinemaya gitmiş. gişeden bilet almış ve içeri girmiş.tekraralmış tekrar tekrarderkeniki üç defa bilet almış gişedeki adam dayanamayıp sormuş ya adam bu kaçıncı biletin demiş.
o da demiş ki
- içerde bir deli var biletimi durmadan yırtıyor.
#46 - Haziran 19 2006, 21:42:50
İmzanız kural dışı.

Peygamber   

Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu iddia eder ve tabiki arkadaşıda ona inanmaz."Oğlum" der "Kafayı yedikte bu kadarda değil".Daha sonra diğer bir arkadaşının yanına gider ve derki "hasan peygamber olduğunu iddia ediyor".Bunun üzerine diğer arkadaş "Yalan, çünkü böyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum".  :muhah
#47 - Haziran 19 2006, 21:50:20
İmzanız kural dışı.

Bir kedi daha   

Akıl hastanesinden kaçan iki deli, karşıdan gelen bekçiyi görünce iri gövdeli bir çınarın arkasına saklandılar.Bekçi,onların ayak seslerini işitmişti.Sordu:
- Kim o?
ıçlerinden biri kedi gibi miyavladı.
Bu başarılı miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp gidiyordu ki,delilerin ayakları altındaki yapraklar hışırdadı.Bekçi geri dönüp yine seslendi:
- Kim var orada?
ıkinci deli cevap verdi:
- Bir kedi daha.

#48 - Haziran 19 2006, 21:52:18
İmzanız kural dışı.

14   
Delinin biri yolun kenarindaki uçurumda durmuş aşağıya bakarak "13, 13, 13...." diye soyleniyormuş. Oradan gecen biri, delinin ne yaptigini merak etmis, yanaşarak " ne yapı...." diyemeden deli onu birden uçurumdan asağıya atıvermiş ve devam etmiş "14, 14, 14......"  :sizo
#49 - Haziran 19 2006, 21:53:18
İmzanız kural dışı.

Akil hastanesinden iki deliyi salivereceklermis. Doktorlar kendi aralarinda
"Sunlara son bir test yapalim da gorelim akillari baslarina gelmis mi."demisler.
Bunun uzerine iki deliyi bir masa basina cagirmislar. Masanin uzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin, bir kavanoz dolusu da canli hamambocegi dokmusler ve
"Buyrun beyler, yiyiniz." demisler.
Delirlerden bir tanesi hemen zeytinlere saldirmis, otekisi araya girmis,
"Once kacanlari yiyelim, oburleri nasil olsa duruyor!"   :kop
#50 - Haziran 19 2006, 21:54:43
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.