Alternatifim Cafe

Pilli Bebek

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Cem Kısmet - Vokal &

Elektro Gitar 29/03/1969 dan 1990'a kadar Trabzon'da yaşadım. Tabi Karadeniz'in nimetlerinden yararlanarak; dağcılık, balıkçılık, avcılık, fotoğrafçılık ve tabi ki erken yaşta başlayan müzisyenlik yıllarından sonra (Bu arada gereksiz birkaç üniversite deneyimimde oldu) müzik için Ankara'ya geldim (1990) Burayı pek sevemesem de Türkiye'nin müzisyen potansiyelinin büyük bir çoğunluğunun buradan geçtiğimi bildiğim için cazip geldi. Daha sonraları da Ankara dinleyicisiyle aramda bir bağ oluştu ve başka bir yere gitmek istemedim. Hayatım boyunca şehir yaşamı bana hep sıkıcı gelmiştir. Karşıdan karşıya geçmek için bile dakikalarca beklemek süreler halinde hareket etmek sanırım bana göre değil. Gece hayatından hoşlanmamama rağmen, geceleri sahneye çıkmak ayrı bir handikap tabi. Neyse ki sahneye çıkıp elime gitarı aldığımda, yanımdaki Cudi ve Gürcan'ı görünce düzeliyorum çünkü Pilli Bebek olarak çalmaktan keyif alıyorum (10 yıldır). Pilli Bebek'le 50 civarı şehirde ve sayısını hatırlamadığım kadar kasabada, köyde sanırım 1500 e yakın konser ve bar programı yaptık. Bazen parçaların çalınış şekillerini sahnedeyken o anda değiştiririz. Herhalde birbirimize bayağı alıştık. Önümüzdeki 4 yıldan sonra şehirde yaşamayı pek düşünmüyorum. Hatta buna yönelik hazırlıklarımızı da ailece yavaş yavaş yapıyoruz. Muhtemelen sakin bir Akdeniz kasabasında bir sanat kampı kuracağız. Tabi ki burada yine dağa çıkabilecek, balığa gidebilecek, küçük bir ahşap atölyesi kurup antikaları tamir edebilecek, fotoğraf çekebilecek, sevdiklerime daha çok vakit ayırabilecek, müziği ve Pilli Bebek'i de ihmal etmeden yaşayabileceğim. Bu arada; halen Ankara da profesyonel bir kayıt stüdyosunda aranjörlük de yapıyorum. Önümdeki 4 yılı da bu işe ve konserlere, bar programlarına ve elbette Pilli Bebek ile birlikte yeni albümlere ayırdım. Halen hazırlıklarını sürdürmekte olduğumuz yeni albümü de işler yolunda giderse yaz başında piyasaya süreriz. Cudi Genç - Bas Gitar 95 yılında , üniversite okuyup büyük adam olma amacıyla Antalya'dan kalkıp Ankara'ya göç etmiş , ancak bir türk filmi klasiği olan "kötü yola düşme"engeline takılıp müzisyen olmaya karar vermiştir.Ankara'da yaşayan hemen her müzisyen gibi , kızılay'ın sakarya mevkiini mesken tutmuş , birbiriyle alakasız bir çok tarzda(türk halk müziği,amerikan halk müziği,geleneksel flemenk elit sınıf müziği,vb...) icra etmeye çabalamış , ancak aradığını bir türlü bulamamış , bulduğuna da ısınamamıştır.Küçük yaşlarda punk rock ve türevlerini dinleyerek müzikle tanışmış olduğundan kaynaklı mıdır bilinmez , yıllarca içindeki canavarı bastırarak ilerlediği müzik yolunda , karşısına PİLLİBEBEK çıkana kadar coşkusunu saklı tutmuştur. Cem Kısmet ve Gürcan Konanç'ın balığa gittikleri serin bir pazar sabahı , dere kenarındaki sazlıklardan bas gitar teli yapmaya çalışırken rastladıkları Cudi Genç , nefes almaya devam ettiği müddetçe , müzisyenliği ve hayatı üretmeye gösterdiği hassasiyeti yitirmemeye and içmiş bir insan evladıdır... Dinledikleri: İncubus , Linkin Park , Limp Bizkit , System of a Down , Anathema , Rammstein , Cafe dél Mar Series , 3Doors Down , Skunk Anansie , Eminem , Fat Boy Slim , Radiohead , New Model Army , Dido... Gürcan Konanç - Bateri 20.10.1966 tarihinde Samsun'da dünyaya geldim. İlköğretimimi Ankara Kavaklıdere ilkokulunda, orta ve lise öğrenimimi Ankara Mimar Kemal Lisesinde gördüm. Yüksek öğrenimimi ise Ankara Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünde bitirdim. Müziğe orta öğrenim sırasında davul çalarak başladım. Hemen sonrasında Ankara'da ki bazı rock/blues klüplerinde ve barlarında profesyonel olarak çalmaya başladım. O yıllarda tüm kazancımı yurtdışından metod ve kitaplar getirtmeye harcıyordum. Müzik, o yıllarda tüm konsantrasyonumun yoğunlaştığı tek alandı. Sonraları profesyonel çalışmalarımın ağırlığı arttı. Ankara içinde hemen hemen tüm müzisyenlerle, farklı tarzlarda çalmalarım oldu. İyi kötü birçok bar ve klüpte, ayrıca otellerde ve konserlerde çaldım. 3 Şubat 1997 yılında Pilli Bebek grubunun kadrosuna dahil oldum. Grubumuz ilk albümümüz sonrasında üç kişiden oluşan nihai kadrosuna kavuştu. Halen Pilli Bebek'le geçmişle bağını koparmadan, yenilikçiliğinden de ödün vermeden ileriye dönük bir müzikal perspektifle müziğimizi yapmaya devam ediyoruz. Pilli Bebek ağırlıkta olmak üzere, grup dışında da kendimi geliştirmek amaçlı çeşitli, farklı müziksel çalışmalar da yapıyorum. Hayatımın büyük bölümü müziğe ve müziğimi geliştirmek için araştırma ve çalışmalara endeksli ancak müzik dışında da tüm sanatsal aktivite ve çabalara da kayıtsız kalmamaya çalışıyorum. Bunların dışında insana ve yaşama dair herşeyden zevk almaya çalışıyorum...
#1 - Temmuz 05 2006, 16:46:18

süper bi grup  :nohashas
#2 - Temmuz 05 2006, 20:59:21

Biraz KoNUşsak Sonra Babbabşubabbab

tatlicadi

tanımiyimmm :muhah :muhah
#3 - Temmuz 07 2006, 12:27:05

arsenik

Ölümüm elinizden olsun. İçime sıcıp geçiyor Cem ses tonuyla.
#4 - Kasım 02 2010, 11:16:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.