Alternatifim Cafe

Budist bilim adamı Türkiye'de Müslüman oldu

Discussion started on Diğer Dünya Dinleri

Budist bilim adamı Müslüman oldu

Hindistan'ın doğup büyüyen 33 yaşındaki Budist bilim adamı Singh, Türkiye'de şehadet getirerek Müslüman oldu.

Budist Shailendra Singh (33), üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans için Malezya'ya gitti. Burada Müslümanlardan etkilenerek İslam'ı araştırmaya başlayan Singh, doktora eğitiminin ardından Türkiye'ye geldi.

Hacettepe Üniversitesinde eğitimini sürdüren Singh, Diyanet İşleri Başkanlığının yanındaki Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ni ziyaret etti. Caminin manevi havasından etkilenen Singh, İslam'ı seçti.

"Allah'a uzak olduğumu fark ettim"

Singh, Müslüman olduğu için kendisini dışlayan Budist annesiyle küstüklerini belirtti.

Malezya'daki Arap arkadaşlarından etkilendiğini anlatan Singh, "Onların ibadetlerini görünce hayatımda bazı şeylerin eksik olduğunu anladım. Allah'a uzak olduğumu fark ettim. Araştırmalara başladım. İnternetten birçok vaazı dinledim" dedi.

Türkiye'ye geldikten sonra da araştırmalarının sürdüğünü ifade eden Singh, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nin manevi havasından etkilendiğini ve orada karar vererek Müslüman olduğunu dile getirdi.

"Hz. Ali'den çok etkilendim"

Yeni ismini de Hz. Ali'den etkilendiği için seçtiğini bildiren Singh, "Onu da araştırmış, hayatına ilişkin bilgi sahibi olmuştum. Onun hayatında kendime yönelik güç buldum" diye konuştu.

Singh, 10 yıl boyunca içindeki manevi boşluğu doldurmak için araştırmalar yaptığını, şimdilerde ise bu boşluğu Kur'an-ı Kerim meali okuyarak giderdiğini kaydetti.

Kaynak: Uluslararası Kur'an-ı Kerim Haber Ajansı
#1 - Mart 26 2015, 13:31:08

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.