Alternatifim Cafe

Atamızın Amerikaya Nadir Bilinen Sesleniş Vidyosu

Discussion started on Atatürk Köşesi

http://www.gunesintamicinde.com/ataturk-gibi-bir-devlet-adami/ Bu vidyoyu izleyenler olabilir ya da sitede olabilir ama yeni gördüm.Üstelik ilk defa kameraya konuştuğunu gördüm.Yanındaki adamda zamanın amerikan elçisiymiş.Atamızı taklit ettiği bariz belli oluyor.
#1 - Mayıs 02 2009, 22:33:43

TuRKuaZz

Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler. ;)
#2 - Mayıs 03 2009, 00:05:50

Bilmukabele.
#3 - Mayıs 03 2009, 10:00:13

Siz şimdi bununla gurur mu duyuyorsunuz?
#4 - Aralık 21 2011, 01:43:13
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Bu Videoyu bir kişisel Eğitim konferansında izlettirmişler di . Öncelikle iki yakada birleşen eller yanındaki insanın 1 basamak üstünde olduğunu hissettirmek ki hissediyor Atatürk le aynı konuma gelmek için o adamda aynı şekilde iki eline yakasına götürüyor. ve statüsünü eşitliyor.fakat bu çok fazla sürmüyor Atatürk sağ elini salıp sol eli ile yakasını tutmaya geçince adam karasız kalıp ellerini beline koyuyor büyük bir statü açığı çıkıyor ortaya , devamında adam ellerini arkaya götürünce 1 adım öne geçsede Atatürkün cevabı gecikmiyor. bir elini cebine sokup diğer elini salıyor aradaki statü farkını yükseltip tekrar yanındaki kişinin seviyesine dönüyor. burda Atatürk'ün Vücut dilini ne kadar iyi bildiğini ve yanındakilere hissettirdiginden bahsetmişlerdi.
#5 - Aralık 21 2011, 02:13:43

Daha çok tahtaya çıkarılmış, öğretmeninin önünde şiir okumaya çalışan öğrenci gibi duruyor. Amerikalının duruşu hiç de 1 basamak aşağıda gibi durmuyor aksine en ufak bir yanlış sözünde ensesine tokat patlatacakmış gibi bir görüntü sergilemiş.
Duruşunu geçtim konuşmasını şimdiki başkanlardan birisi yapsa hemen amerikanın adamı olarak yaftalanır..
#6 - Aralık 21 2011, 02:28:23
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Nasıl bakarsan öyle görürsün etc. Ve gördüklerin kuşkusuz inandıklarını ortaya seriyor. Ayrıca bu görüntüyü buraya koymamda ki amaç bakın evvelinde elin amerikalısını nasıl ezmişten öte Atatürk'ü böyle görmeyişimizdendir.
#7 - Aralık 21 2011, 11:22:56

Çok şükür ki artık bakabiliyoruz. Yıllardır gözlerimizi kapattılar, baktırmadılar, sadece dinlettiler, beynimize işlettiler, düşünmemize izin vermediler. Beklenen sona az kaldı..
#8 - Aralık 21 2011, 13:22:42

Direkt kameraya olmasa da, kameralar önündeki resmi bir görüşmesi daha vardır çok az bilinen.

http://www.youtube.com/watch?v=DzNNko2WNPA&feature=share#t=1m16s

yalnız bayağı heyecanlı, ne diyeceğini bilmeyen bi tavrı var şah'ın karşısında. bi kabahat işlemiş de, bunu affettirmek için türlü kelime oyunları yapar gibi. ilk izlenimim böyle tabii.

devamını da izleyin videonun. çok eskilerden görüntüler var. çok ilgimi çekti benim.
#9 - Aralık 21 2011, 16:11:42
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Bu zamana kadar birilerinin dayatmasıyla yolunda yürüyen biri bundan sonra beklediği sona ne kadar az kalabilirse o kadar kalman dileğiyle. Hayır merak ettiğim neymiş o son  : p şeriat mı gelecek yoksa? Gelsin buyursun bizde parmak çok kesildiği zaman acımaz hani.
#10 - Aralık 21 2011, 22:01:15

5816'nın kalkmasını bekleyin. : )

(Şeriat gitmedi ki gelsin. Her Müslüman için şeriat vardır, hiç gitmemiştir. Bir Müslüman'ı dışardan istediğiniz yönetim biçimiyle yönetebilirsiniz ama Müslüman evinde şeriatle yönetir kendini. Şeriat gitmez, bitmez. Kainat yok olmadığı sürece, dünya döndüğü sürece Allah(c.c.)'ın kanunlarını kimse kaldıramaz. Bu kanunlar bir insan tarafından konulmadığı için bir insan tarafından da kaldırılamaz. Buna kimsenin gücü yetmez. Kaldırdığını zannedenler olabilir, kaldırıldığını zannedenler de olabilir ancak bu kanunlar kişi nefes aldığı sürece işlemektedir. Cezası da ahirettedir. )
#11 - Aralık 22 2011, 00:02:05

80 küsür yıldır bu ülkenin yönetim biçimi ortadadır. Sistemde problemler olabilir veya dayatmalar olabilir ki o dayatmaları kişiler üzerinden yürütmek gerekir. He sen bir iran gibi olmamızı düşünüyorsan ve hala ümit ediyorsan etmeye devam et derim. Ayrıca bu yazdıklarından sonra cihat çıkarması bekliyorum senden :  p
#12 - Aralık 22 2011, 11:52:23

88 yıl önce diktatörlük kuruldu daha sonra yarım yamalak bir demokrasiye geçildi. Görüntü demokrasiydi, içerik diktatörlük olarak devam etti. Çünkü seçsen de seçilsen de birilerinin sözünden çıkamazdın. Onları uygulamak zorundaydın. Asıl demokrasiye yeni yeni geçilmeye başlandı. Neyse konumuz bu değil zaten.

Ayrıca belirteyim, İran şeriatle yönetilmiyor.. Şeriatle yönetilen tek bir devlet vardı o da Osmanlı idi. Sen beni değil 5816'nın kalkmasını bekle. : )
#13 - Aralık 22 2011, 13:35:41

Sen diktatörlüğün ne olduğunu sanırım kitaplardan biliyorsun. Bir ülkenin olmazsa olmazları vardır. Bunlar ise kısaca kurucuya, bayrağa,toprağa ve millet adı altında toplayabiliriz. Mustafa Kemal Atatürk'e saygı başka bir şey onu ateist diktatör görmek ve göstermek ayrı bir şeydir. Senin demokrasi dediğin sırf farklı düşünüyor diye insanları içeri atmak suçsuzu suçlu göstermek yandaşlara peşkeş çekmek ve ülkenin dinamikleriyle oynamaktır. Bu yani senin dediğin demokrasi öyle mi? Hangisi diktatörce sorarım sana. Ayrıca bu ülkeye medeni olma yolunda getirilen bir çok yenilik sana göre diktatörlükse sen bu tarz bir yönetilmeye mahkumsun demektir. Babadan dededen duyma laflarla bir yere varılmaz.
#14 - Aralık 22 2011, 13:51:34

Hayır aksine siz cumhuriyeti ve atatürk'ü sadece kitaplardan biliyorsunuz, MEB kitaplarından.. Bu arada konuyu da hemen şimdiki hükümete getirmişsiniz, eğer gerçekten bu hükümetin böyle yaptığını düşünüyorsanız ve bundan şikayetçiyseniz, işte sizin bu söylediklerinizi 1923'ten sonra aynen kamâl*, kamâl öldükten sonra da İsmet İnönü yapmıştır. İşte bu sizin demokrasiniz oluyor (tabi eğer gerçekten böyle olduğunu düşünüyorsanız) neden rahatsız oluyorsunuz ki? Siz demediniz mi şimdi "medeni olma yolunda bir çok yenilik getirmek için yapıldı hepsi" diye? Belki bu hükümet de bir çok yenilik getiriyordur? Belki de bir şeylerin değişme vakti gelmiştir artık?..

*Mustafa Kemal Atatürk değil, Kamâl atatürk.
#15 - Aralık 22 2011, 14:50:34
« Son Düzenleme: Aralık 22 2011, 14:54:43 Gönderen: etc. »

O zaman ki ülkenin durumu ile şimdi ki ülkenin durumu arasında dağlar kadar fark var. Konuyu oraya getirmemin sebebi sizin hükümeti savunur biçimde yazmandanızda ötürüydü. Kaldı ki savunuyorsunuzda. Yani bu konuda subjektif bir tavır sergilediğiniz apaçık. Bir tarafta ülkenin düşmanlar tarafından alıkoyulmasını engellemek için yapılan gayeler diğer tarafta ise eleştirilmekten nefret eden bir hükümetin tavırları. Doğruyu yanlışı ayırt edecek kadar gözünüzün açık olduğunu biliyorum lakin siz sadece bakıyorsunuz görmüyorsunuz. O yıllar ile bu yıllar arasında medeniyet kavramı oldukça farklıdır burası kesin. Kılık kıyafet kanunu nerede sırf yanlı yazılar yazmıyor diye veya sadece eleştirdiği için hapse atılan öğrenciler nerede. Evet bu yenilik belkide hükümet için ama iyiye yönelik değil. Kanımca Mustafa Kemal Atatürk'ü eleştirmek için o seviyede olmak gerekir. Nedenini nasılından öte niçin'i düşünmek gerekir.
#16 - Aralık 22 2011, 15:48:18

artık kemalizmin hiçbir ilerici kesime doğrudan bir zararı yok. güçlerini kaybedeli çok zaman oluyor. sadece dalga geçilen ve geçmişteki birçok suçundan dolayı hesaplaşılması gereken, ancak şu anda ikinci veya daha geri planda olan önemsiz, zayıf bir şey. destekçileri de artık taşak oğlanı oldular iyice. ciddiye alınacak bir kalemleri dahi yok. o yüzden ben artık bıraktım kemalizmle uğraşmayı. benim derdim başka. ilerici kesimler artık 5816'yla değil, iktidarın islamcı politikaları doğrultusunda binbir türlü bahaneyle zulme, baskıya, işkenceye uğruyor. sadece kck ve hopa yeni bir örnek olarak gösterilebilir. müslümanlar dün ezilirken -tarihte her zaman görüldüğü üzere- bugün ağırlığını yaşamın tüm alanlarına yaymış bir şekilde, halkla, öğrenciyle uğraşıyor, insanların ölülerini dahi anmalarına müsaade etmiyorlar. -çok değil, dünün gazete haberlerine bakarsanız bulursunuz bir şeyler-

"beklenen son"a giden yolda uğraşmanız gereken zayıf kemalistler değil. beklenen sonu nah görürsünüz yani.
#17 - Aralık 25 2011, 02:32:46

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.