Alternatifim Cafe

Başıbozuk

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Başıbozuk 2002 yılında İzmir'de kuruldu.İlk zamanlar Vokal ve ritm gitar da Tibet Çakar ,solo ve ritm gitarlarda Cüneyt Aykulteli den oluşan kadroyla çalışmalarını yürüten grup 2003 yılında Bas gitar'da Cemal Kayaoğlu,Davul'da Onur Yıldırım'ın gruba dahil olmasıyla çalışmalarını hızlandırdı.Beste çalışmalarına yoğunlaşan grup 2004 yılında "Kimsecikler" isimli şarkılarının kaydını tamamlayıp amatör bir klip çekti.2005 yılında "karanlıkta,ben yaptım,şimdi git,yak ışıkları,bizden geçti" isimli şarkıların ilk amatör kayıtlarını yaptılar.2006 yılında "Yak Işıkları" isimli bestesiyle "Nokia Supersound 2006 " ya katılan grup ilk 40 a kaldı.Ayrıca 2006 da klavye ve saksafon 'da Ozan Çoruk'un gruba dahil olmasıyla grubun kadrosu şuanki halini aldı.Grubun kadrosunun tamamlanmasının ardından grup daha fazla dinleyiciye ulaşmak amacıyla İzmir de çeşitli barlarda sahne çalışmalarına başladı.Sahne çalışmalarının yanında beste çalışmalarını da devam ettiren grup son zamanlarda albüm çalışmalarıyla ilgilenmektedir.

Cüneyt Aykulteli (Solo ve ritim gitarlar)

1984 te İzmir'de doğdu.1998 yılında müziğe başladı.2002 yılına kadar türk müziği eğitimi aldı.2002 yılında elektro gitar çalmaya başladı.Özel bir şirkette tonmayster olarak görev yaptı.2006 yılında Ant Balcı 'nın solo projesi olan "RİVER" da 9 nolu sarkı olan "No More Young" ta solo çaldı.Başıbozuk ile yoluna devam etmektedir.

Tibet Çakar (vokal-ritim gitar)

1984 yılında doğdu.2000 yılında gitar çalmaya başladı.2001 yılında Cüneyt ile beraber çalışmaya başladı.2003 yılında sanart ta "Ricardo Mayo" dan klasik gitar dersi aldı. Ayrıca sanart ta şan dersi aldı.

Onur Yıldırım (davul)

1985 te İzmir'de doğdu.2000 yılında davul çalmaya başladı.Çeşitli gruplarda çalışmalarını sürdürdükten sonra 2003 yılında Başıbozuk'a dahil oldu.

Cemal Kayaoğlu (bas gitar)

1986 İzmir'de doğdu. 2001 de bas gitar çalmaya başladı. Çeşitli gruplarda bass gitar çaldıktan sonra 2003 te Başıbozuk'a dahil oldu. Celal Bayar Üniversitesi tarih bölümü 3 sınıf öğrencisidir.

Ozan Çoruk (klavye-saksofon)

1985 İzmir doğumlu.Lise yıllarında gitar çalmaya başladı.Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Müzikoloji bölümünde okuyan ozan 2004 yılında saksafon çalmaya başladı.2006 yılı başlarında Gruba dahil olan Ozan grupta saksofon ve klavye çalmaktadır.

#1 - Kasım 11 2011, 12:08:44
« Son Düzenleme: Kasım 11 2011, 12:11:40 Gönderen: 0293 »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.