Alternatifim Cafe

!_HaLuk Piyess fan club_! { pusat dizisi } =}

Discussion started on Fan Club & Birlikler

HALUK PİYES BİYOGRAFİ

Gerçek Adı: Haluk Pİyes
Doğum Yeri: Almanya
Doğum Tarihi: 30.05.1975

Takma Adı : Almanya'da Luke Piyes olarak tanınıyor
Onu Ünlü Yapan Ne? Pars: Kiraz Operasyonu ile Türk izleyicileri kazandı.
Ailesi: -
Ödüllerinden Bazıları: -
Eğitim: -
Meraklısına...
1970'lerin başında Almanya'ya giden Adanalı bir anne ve Türkmenistanlı bir babanın oğlu.
Almanya'da okurken Edebiyat öğretmeni yeteneğini keşfetti ve onu oyunculuğa sevk etti.
Tiyatro kurslarına devam eden Piyes, hukuk okumaya karar verdi.
Hukuk okurken, bir taraftan da *** ile uğraştı.
New York'taki Actors Studio'da üç aylık bir sinema eğitimi aldı. Türkiye'deki kariyerine ilk kez Barış Pirhasan'ın O da Beni Seviyor filmi ile başladı.

Oynadığı Filmler :

Pars: Kiraz operasyonu (2007) .... Tayfun Karahan
Sahte Prenses (TV-2006)
Eylül" (TV- 2005)
En garde (2004) (as Luk Piyes) ....
Ili Klasse von '99 -
Schule war gestern,
Leben ist jetzt, Die (2003) ....
Gordon Brief des Kosmonauten,
Der (2002) ....
Ruslan
O da Beni Seviyor (2001) .... Hüseyin
Kanak Attack (2000) .... Ertan
Schrei der Liebe, Der (TV-1997)
Mädchenfalle - Der Tod kommt online, Die (TV-1997)

:) :) :D

eweeet arkadaşlaar üyelerimiziii bekliorrm  :)) :))

ÜYELER

*_Shékér kıs_
*Prettyangel
*colinkazım
*Halas
#1 - Eylül 08 2007, 21:13:07
« Son Düzenleme: Ekim 02 2007, 20:40:03 Gönderen: _Shékér kıs_ »

Bi kaç resim

#2 - Eylül 08 2007, 21:16:54
« Son Düzenleme: Eylül 08 2007, 21:19:09 Gönderen: sagorana »

_Bu adama dikkat!

***ör, hukukçu, aktör: HALUK PİYES Hikayesi olan ve bunu anlatmayı bilen, donanımlı bir adam Haluk Piyes. 31 yaşındaki oyuncu, Almanya'da hukuk eğitimi almış, *** şampiyonu olmuş ve aktörlükte karar kılmış. Türkiye'de 'yakışıklı dizi jönü' olarak tanınsa da önümüzdeki günlerde derinliği, birikimi ve kendi çekeceği sinema filmiyle konuşturacağı kesin!
    Türkiye'nin değil de Almanya'nın 'ünlü'sü bir aktörle karşı karşıyayım: Haluk Piyes, ya da Almanya'daki adıyla Luk Piyes... Şu anda Türkiye'de Sahte Prenses adlı bir dizide oynuyor ve kışın çekeceği kendi filmi için harıl harıl çalışıyor. Dizisi ve çekeceği filmin mekanı, İstanbul'un tarihi semtlerinden biri olan Zeyrek'te. Biz de fotoğraf çekimimiz için Zeyrekhane'de buluştuk. Molla Zeyrek Camii'ni gezdik, onun duvarlarını da fon olarak seçtik. Sokakta oynayan çocukların hepsi onu tanıdılar. Bizi çekimde hiç yalnız bırakmadılar.
    Biz de sohbetimize Haluk Piyes'in çocukluğuyla başladık. Nasıl bir çocukluktu sizinkisi? dediğimde "Boynumuzda anahtarları olan çocuklardık. Ailemiz sokaklardı" deyiverdi. Etkilendim... "Annemle büyüdüm. Annem klasik bir gurbetçi temizlikçi kadın. İki ablam var. Annem, bize bakabilmek için pek fazla bizimle olamadı. Bir ablam güney Almanya'ya okumaya gitti, diğeri 18 yaşında evlendi. O yüzden boynumda anahtarlı çocuktum. Boynumuzda anahtar, bir litre süt, birkaç yumurtayla gün geçiyordu. 5-6 yaşlarında hayatım böyleydi." Baba neredeydi, diye sorduğumda "O bizi terk etmişti. Sonradan tanıştık" cevabını veriyor, hemen çocukluk günlerine geri dönüyor: "Aile, en çok görüştüğünüz insanlardır. Sokakta, okula beraber gittiğim çocuklardı benim ailem. Benim normalim buydu. Çünkü mahallede yaşayanların çoğu Türk işçi çocuklarıydı ve hepsinde bir sorun vardı. Gettomsu bir durum vardı. Çünkü çok entegre olamamıştı aileler Almanya ile. Bu büyük bir sorun" dedikten sonra hiç unutmadığı okula başladığı günü anlatıyor: "6 yaşında bulduğum bir okul çantasıyla otobüs şoförüne okul nerede diye sordum. Buldum okulu. Başladım okumaya, ama böyle bir ortamda tepkili ve çelişkili büyüyorsunuz. Ben de konuşmadım okulda. Çünkü haksızlığa uğradığımı hissettim. O günden beri de haksızlığa hiç gelemem; en büyük problemim o. Montessori yöntemiyle karma sınıflarda eğitim alıyorduk. Sınıf öğretmenimiz yanlış bir şey söyledi: 'Siz Türksünüz ya, zaten dezavantajlısınız, biz sizin eksikliklerinize göz yumacağız.' Buna karşılık cevabını bildiğim sorulara bile cevap vermedim. Beni engelliler sınıfına koymaya karar verdiler! O sırada şu anda ünlülerin psikoloğu olan İpek Tlabar Hanım Almanya'ya gelmiş ancak psikolog olarak ruhsat alamamış, ona Türkçe öğretmenlik teklif etmişler. Benim gibi çocuklar için 'Onlar özürlü değildir... Konuşacaklardır!' diyerek bizimle çalışmaya başladı. O yüzden Türkçem fena değildir. " diye açıklıyor.

_Doğma büyüme Köln'lü

Okuldan sonra döndüğü mahallesinde sert bir dil ve farklı kurallarla karşılaşmış Piyes. "Evin dışı Almanya, farklı kültür, dil, bir baskı var. Orada doğsanız da kimse size pasaport vermiyor, benimsemek çok zor. Ama okullarda, devlet dairelerinde herkes sizden orayı benimsemenizi, hiç Türkçe konuşmamanızı bekliyor. Orada doğmakla bir suç işlemediniz oysa! Ne Türkiye ne Almanya tarafından bir yardım görmüyorsunuz. Kendi kimliğinizi arıyorsunuz. Kimliğiniz o şehir ya da mahalle oluyor. Ben doğma büyüme Köln'lüyüm. Oranın taşını toprağını bilirim. Senede bir kez Türkiye'ye, annemin memleketi Çukurova'ya Tarsus'un bir köyüne geliriz. Acar Türkmenleri'ndeniz. Böyle bir Türkiye kokusu vardı hep burnumda. Annem köyden gelmesine rağmen resim yapar, sanat müziği dinler, söyler ve dini açıdan da çok açık fikirlidir"diyor.
Okul yıllarında Katolik derslerine giriyormuş Piyes. Sonra İpek Hanım'la din dersi başlamış. Kürklü kıyafetleri, uzun tırnaklarıyla Kelime-i Şehadet getirmiş, şaşırmışlar. "Almanya'daki Türkler daha tutucular, tesettürlüler. Modern Müslüman bir Türk kadın görünce mutlu olduk. Bakeloryamı Yahudi bir okulda bitirdim. O da sonra Amerika'da işime yaradı. Bu eğitimler beni kötü yoldan uzak tuttu" diyerek memnuniyetini dile getiriyor. Kötü yolla ne demek istediğini anlamaya çalışıyorum, "Alkol, uyuşturucu" diyor. "Sadece bir ara çetebaşı oldum. Başım çok belaya girmeye başlayınca anneyi üzmemem lazım dedim. O aralar *** şampiyonu da olmuştum. Ama hiç kötüye kullanmadım."
Aşırı bir kontrol mekanizması ve mükemmellik fark ediliyor Haluk Piyes'in hayatında. Hiç mi hata yapmaz bu adam, dedirtecek kadar! Kendisi de bu tespitimi kabul ediyor. "Çok fazla kontrollüydüm. Dağıtayım istedim, ama olmadı. Hala da dağıtabilmiş değilim" diyor gülerek. ...

aLıntı!
#3 - Eylül 10 2007, 01:25:43
« Son Düzenleme: Eylül 10 2007, 01:27:38 Gönderen: sagorana »

eweet arkadaşlar üye olmak için bana sölemnz yeteer ..  :))
#5 - Eylül 10 2007, 02:03:52

eleman cok yakısıklı :D kenan ımırzalıoglunun tahtına oturabılcek kapasıtede ve yetenekte ;)
#6 - Eylül 10 2007, 23:09:34
UNUTMA KURSUN HER GULUMSEDIGINDE BIR KALP AGLATIR!

çook yakışıklı inş. başarılı projelerde yeer alırda bizi gülüşünden mahrum bırakmaz
#9 - Eylül 11 2007, 12:07:50
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

Ben olabilrim
#11 - Eylül 13 2007, 23:43:56
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

teşekkürler
#13 - Eylül 14 2007, 00:19:27
Ve

o zmn bnde reimlerimi aktariim yalnız aramızda kalsın am bn bu fotolara baktıkça adama aşkım depreşio  :ask
#14 - Eylül 19 2007, 21:42:27
Ve

:ask
#15 - Eylül 19 2007, 21:44:25
Ve

hadi bende üye olabilr miyim

bari üç kişi olalım hiç erkek de yok ztn
#16 - Eylül 22 2007, 20:04:05
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

hadi bende üye olabilr miyim

bari üç kişi olalım hiç erkek de yok ztn

aartık sende 3. üyemzssn hoşglldn aramısaa :)) :))
#17 - Eylül 22 2007, 20:22:00

vauv süpersiniz yaa.haluk piyesin oyunculuğu süperrrrrrrrrrrrrrrrrr.hayatımda öle rol yapan adam görmedim.adam gibi adam hem.onu izlerken hiç dizi izliyomuşum gibime gelmio.sanki sokakta birinin kavgası yada hayatından birşeyi izliom gibi gelio.muhteşem bi oyunculuğu var.ayrıca yeni dizisini hiçç kaçırmıom.

bu resimlerde diziden.bu arada dizisi cuma günleri gösterilio.tekrarlarıda çarşamba.dizisinin web adresi:www.pusat.tv.com
#18 - Eylül 22 2007, 20:26:47
**ѕαтмα∂ιк ∂σѕтυмυzυ, ßιℓ∂ιк нαѕмıмızı..кαραтмα∂ιк єѕкιℓєя∂єη кαℓмış уαяαмızı. αкıтıяız кαя∂єѕ υqяυηα кαηıмızı..ßιℓѕιηℓєя кι : кяαℓℓαя öℓмє∂єη ßıяαкмαz тα¢ıηı...

bunlarda dierleri
#19 - Eylül 22 2007, 20:30:19
**ѕαтмα∂ιк ∂σѕтυмυzυ, ßιℓ∂ιк нαѕмıмızı..кαραтмα∂ιк єѕкιℓєя∂єη кαℓмış уαяαмızı. αкıтıяız кαя∂єѕ υqяυηα кαηıмızı..ßιℓѕιηℓєя кι : кяαℓℓαя öℓмє∂єη ßıяαкмαz тα¢ıηı...

teşekkürler :)
#20 - Eylül 22 2007, 20:41:43
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

bende üyeliiiikk
#21 - Eylül 30 2007, 14:57:35
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.