Alternatifim Cafe

Oylama sona erdi

Discussion started on Beşiktaş

Gecikmeli olarak başlayan Siyah-beyazlıların tarihi kongresinde oy verme işlemi sona erdi. 7596 üye Demirören-Aksu yarışında oyunu kullandı.

20 sandıkta oyların kullanıldığı Beşiktaş'ta 1. sandıkta Yıldırım Demirören 232 oy alırken, Murat Aksu 154 oyda kaldı. Diğer sandıklar sayılıyor...

Beşiktaş Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy verme işlemi sona ererken, sandıklardaki oyların sayımına da başlandı.

BJK Cola Turka Arena'da gerçekleştirilen genel kurulda oy verme işleminin bitmesinin ardından, oy kullanılan 20 sandık teker teker gözlemciler eşliğinde salondaki sahneye alındı. Daha sonra Kongre Divan Başkanlığı ve iki adayın gözlemcileri eşliğinde oyların sayımına geçildi.

Bu arada Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan, toplam 7600 üyenin sicil kartı alarak oy kullanmaya geldiğini açıkladı. Siyah-beyazlı kulübün oy kullanma hakkı olan 12 bin 800 üyesi bulunuyordu. Böylece kongreye katılım oranı yüzde 59.37 oldu.

BİRLİKTE TEZAHÜRAT YAPTILAR

Salonda bulunan Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'nun destekçileri, sandıkların açılmasını beklerken birlikte Beşiktaş tezahüratları yaptı.

Pota arkası bölümde bulunan bir grup kongre üyesinin önderliğinde karşı tribünlerde oturan Aksu ve Demirören taraftarları birlikte tezahüratlarda bulundu.

Gündemde olmasına rağmen başkan adayları oy verme işlemi öncesi konuşma yapmazken, kongre divan başkanlığına da Uluç Gürkan seçildi. Başkan adayları Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'nun oy verme işleminin bir an önce başlaması için konuşmalarını yapmadıkları bildirildi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, 33. başkanı seçmek için biraraya geldiklerini belirterek, ''Kongremizin Beşiktaş'ın büyüklüğüne yakışır tarzda geçeceğinden hiç şüphem yoktur. Bu duygular içerisinde yeni seçilecek başkanımızın kulübümüze, spor camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' diye konuştu.

BAŞKAN ADAYLARININ ÜYELERE İLGİSİ SÜRÜYOR
Sandık başlarında uzun kuyruklar oluşurken, salon dışında da çok sayıda üyenin sırada beklediği görüldü.

Toplantının ilk saatlerinden itibaren kapı önünde yönetim kurulu listesindeki isimlerle üyeleri karşılayan iki başkan adayı Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'nun yakın markajı sürüyor. İki başkan adayı da kapıda üyeleri karşılamaya devam ederken, her üyeyle tek tek tokalaşarak ilgilerini gösterdiler.

Bu arada büyük rekabetin yaşandığı kongreye medyanın da yoğun ilgisi oldu. Çok sayıda televizyon kanalı seçimli genel kurul toplantısını canlı olarak verdi.

Sizce Beşiktaş'ın yeni başkanı kim olmalı?

MURAT AKSU İLE YILDIRIM DEMİRÖREN'E BABALARI DA DESTEK VERDİ
Beşiktaş Kulübü'nde olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sürerken, birbirlerine rakip olan Murat Aksu ile Yıldırım Demirören'e babaları da destek verdi.

BJK Cola Turka Arena'da gerçekleştirilen kongrede, Murat Aksu'nun babası Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören de salona gelerek oylarını kullandılar. Abdülkadir Aksu, oyunu 5 numaralı sandıkta kullanırken, Erdoğan Demirören ise 1 numaralı sandıkta oyunu verdi.

Oy verme işlemi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Abdülkadir Aksu, ''Beşiktaş camiamıza bu seçim hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Havayı iyi gördüğünü kaydeden Aksu, oğlu Murat Aksu ile görüşme şansı bulup bulmadığı sorusuna, ''Sadece girerken elini sıktım. O elimi öptü. Ben de onu yanaklarından öptüm. Allah herkesin evladını bağışlasın. Benim oğlum da kendi mesleği bakımından iyi yetişmiş biri. Hem de kulüp yöneticiliği konusunda geçmişte bu işlerle ilgilenmiş bir genç'' diye yanıtladı.

Beşiktaş Kulübü'nün en çok üyesi olan kulüplerden biri olduğunu kaydeden Abdülkadir Aksu, başkan adayları konusunda ise ''Biri evladım, biri yeğenim. Yıldırım Demirören yıllardır bana 'Amca' der'' dedi.

Aksu, seçime siyaset karıştığı yönündeki eleştiriler üzerine ise ''Hiç ilgisi yok. Siyaset ayrı bir kulvar, spor ayrı bir kulvar. Biz hiçbir zaman sporla siyasetin bulaşmasından yana değiliz'' diye konuştu.

DEMİRÖREN: ''İKİ EVLADIM YARIŞIYOR''
Murat Aksu'nun rakibi Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören ise iki evladının yarıştığını söyledi.

Demirören, Beşiktaş'ın birlik ve beraberlikle ayakta durmaya ihtiyacı olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

''İnşallah bundan sonra olur. Kim kazanırsa hayırlı olsun. Beşiktaş camiasına düşen görev bundan sonra kim kazanırsa kazansın onun arkasında birlik ve beraberlikle durmasıdır. Beşiktaş'ın büyük idealleri var. Stat gibi, Avrupa gibi idealleri var. Bunu gerçekleştirmek için devamlı bir yönetime ve profesyonelleşmeye ihtiyaç vardır. Ki o da olacak. Aile olarak bize düşen her zaman Beşiktaş'ın yanında olmaktır.''

Bu arada, saat 16.00 itibariyle oy kullanmak için kaydını yaptıran üye sayısının 7 bin 249 olduğu açıklandı.

Öte yandan kulübün eski başkanlarından Serdar Bilgili de oyunu 4 numaralı sandıkta kullandı.

BORÇ 212 MİLYON LİRA
Genel kurula, aidatlarını yatıran 12 bin 800 üye katılacak. Oy verme işlemi 17.00'de sona erecek. Üyeler toplam 20 sandıkta oy kullanacak. Bu arada dün yapılan mali ve idari genel kurul toplantısı oldukça hararetli geçti. Beşiktaş'ın net borcunun 149 milyon 570 bin 528 lira olduğu, ayrıca kulüp başkanı Demirören'e de 62.9 milyon lira borç bulunduğu; böylece toplam borcun 212 milyon 470 bin 528 liraya ulaştığı açıklandı.

450 KİŞİ İBRA ETMEDİ
Beşiktaş'ın Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kurulu idari ve mali açılardan ayrı ayrı ibra edildi. İbra oynalamasına yaklaşık 1100 kişi katılırken, 450 üye yönetimi ibra etmedi. 156 üye de yönetimi ibra etmediklerini belgeledi. Kongrede Aksu'yu destekleyenlerin salonun sağında, Demirören'i destekleyenlerin ise solunda oturması dikkat çekti.
#1 - Ocak 31 2010, 19:28:39
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.