Alternatifim Cafe

Beşiktaş: 0 Manchester United: 1

Discussion started on Beşiktaş

Beşiktaş ile İngiltere'nin Manchester United takımları arasında yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu ilk hafta maçında BJK İnönü Stadı tarihi günlerinden birisini yaşadı.

BJK İnönü Stadı tribünlerinin tamamını dolduran coşkulu taraftarlar, sıkıntılı günler geçiren takımlarına büyük destek verdi.

Maç öncesi futbolculara sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, “Bizler inandık, siz de inanın, bizim için bu maçı alın” diye uzun süre tempo tuttu.

DERBİDEN 4 FARKLI İSİM

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Galatasaray ile yapılan derbi maçın ilk 11'nde yer alan 4 oyuncuyu “Devler Ligi”ndeki ilk sınavda değiştirdi.
Deneyimli teknik adam, dünkü idmanda kulağına top isabet eden Rüştü'nün yerine kalede Hakan'ı oynatırken, İsmail'in yerine İbrahim Üzülmez, Yusuf'un yerine Holosko, Nihat'ın yerine de Nobre'yi tercih etti.

Alman oyuncu Fink'i derbide olduğu gibi yine yedek bırakan Denizli, Şili Milli Takımı'ndan sakat dönen Tello'yu bu kez 18 kişilik kadroya aldı.

Gündüz saatlerinde sürpriz bir kararla kadroya alınmayan Bobo'nun yanısıra, İbrahim Toraman, Erhan, Rıdvan, Onur ve Erkan da maç kadrosunda bulunmuyor.

İLK HEYECAN

Beşiktaş'ta ilk 11'de sahaya çıkan 6 futbolcu, siyah-beyazlı takımda ilk kez “Devler Ligi'nde forma giydi.

Sivok, Tabata, Ekrem, Holosko, Ferrari ve Ernst, Beşiktaş formasıyla Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez sahaya çıktı.

İNGİLİZLER BEŞİKTAŞ TARAFTARLARINA HAYRAN OLDU

Beşiktaş taraftarlarının maç öncesi tribün şovunu İngilizler hayranlıkla izledi.

Basın tribünündeki İngiliz gazeteciler, küçük fotoğraf makineleriyle tribünlerdeki coşkuyu kaydederlerken, tribündeki İngiliz taraftarlar da Beşiktaş taraftarlarının coşkusuna ilgi gösterdiler.

ROONEY'E TEPKİ-

Beşiktaşlı taraftarlar, maç öncesinde İngiliz takımının forvet oyuncusu Wayne Rooney'e büyük tepki gösterdi.

Siyah-beyazlı taraftarlar, Rooney'e, kuraların çekilmesinin ardından İngiliz medyasına Beşiktaş için yaptığı değerlendirmede kullandığı sözler nedeniyle küfür içerikli tezahüratlarıyla tepki verdiler.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

Beşiktaş-Manchester United maçı için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Maçta 1100 polis, 1230 da özel güvenlik olmak üzere toplam 2 bin 330 güvenlik personeli görev yapıyor.

Statta 6'sı polis kamerası olmak üzere toplam 86 kamerayla tespit yapılıyor.

MANCHESTER UNITED, 5 YIL SONRA İSTANBUL'DA

İngilizlerin futbol devi Manchester United, 5 yıl sonra İstanbul'da sahaya çıktı.

Avrupa kupalarında şimdiye dek Türk takımlarıyla 4 kez eşleşen ve toplam 8 maç yapan Manchester United, İstanbul'da en son 2004-2005 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi grup maçında Fenerbahçe'nin karşısına çıktı. 2004 yılında Kadıköy'deki yapılan maçı Fenerbahçe 3-0'lık skorla kazandı.

İNGİLİZ TARAFTARLARA SIKI KORUMA

Karşılaşmayı izlemek için İngiltere'den gelen taraftarlar, Türk polisi tarafından sıkı biçimde korundu.

Maç öncesi otobüslerle toplu olarak stada getirilen İngilizler, olağanüstü güvenlik önlemleri altında kendilerine ayrılan eski açık ve numaralı tribünlerdeki bölüme yerleştirildi.

Bu arada, İngiliz taraftarların tribüne girişi sırasında iki takım taraftarları arasında stat dışında kısa süreli gerginlik yaşandı. İki takım taraftarları da birbirlerinin üzerine pet şişeler atarlarken, güvenlik güçleri araya girerek, gerginliği yatıştırdı.

Karşılaşmayı, çoğunluğu günübirlik İstanbul'a gelen yaklaşık 700 İngiliz taraftar izliyor.

İNGİLİZ MEDYASI İZLEMEDE

Beşiktaş ile Manchester United takımları arasındaki Avrupa Şampiyonlar Ligi maçına İngiliz medyası büyük ilgi gösterdi.

BJK İnönü Stadı'ndaki karşılaşmayı 47 İngiliz gazeteci izledi.

Türk medya mensupları da müsabakaya yoğun ilgi gösterirlerken, aşırı ilgi nedeniyle TSYD, birçok akreditasyon başvurusunu geri çevirmek zorunda kaldı.

Maçtan dakikalar;

VE KARŞILAŞMANIN SON DÜDÜĞÜ GELİYOR... BEŞİKTAŞ, İNÖNÜ'DE MANCHESTER UNITED'A 1-0 YENİLİYOR...

90+3. dakika: Tello sağdan ortaladı... Kimse dokunamıyor... Aut...

3 dakikalık uzatma oynanacak...

90. dakika: Vidic sarı kart görüyor...

89. dakika: Owen ceza sahası sol çaprazından yerden vurdu... Yan ağlarda kalıyor...

89. dakika: Ekrem ceza sahası dışından vurdu... Yandan dışarıya gidiyor...

88. dakika: Beşiktaş tüm hatlarıyla yükleniyor...

Wolfsburg - CSKA maçında bir gol daha var... Wolfsburg Grafite'nin attığı golle farkı yeniden 2'ye çıkarttı: 3-1...

84. dakika: Manchester'da Valencia çıkıyor, Park oyunda... Beşiktaş'da da oyuncu değişikliği var... Holosko çıkıyor, Nihat oyunda...

83. dakika: Holosko'yla gole çok yaklaştık... Ceza sahası sağ çaprazından vurdu Slovak oyuncu... Savunma ayak koydu...

81. dakika: Ernst, Manchester ceza sahası içerisine ortalıyor... Ama o bölgede hiçbir Beşiktaşlı yok...

Bu arada Wolfsburg - CSKA maçında da gol var... Rus ekibi 76. dakikada Dzagoev'le farkı 1'e indirdi: 2-1...

79. dakika: Valencia sağ kanattan yerden ortaladı... Hakan'da kalıyor...

77. dakika: Ve top ağlarımızda... Nani ceza sahası sol çaprazından sert vurdu... Hakan'dan dönen topa Scholes altıpas önünde kafayı vurdu ve topu ağlara gönderdi...

75. dakika: Yusuf soldan ortaladı... Arka direkte Nobre kafayı vurdu... Dışarıya gidiyor... Aut...

72. dakika: Nani ceza sahası önünden yerden vurdu... Hakan'da kalıyor...

70. dakika: Valencia sağ kanatta topla buluştu... Ceza sahasına girdi... Sağ çaprazdan sert bir şut... Az farkla yan direğin dibinden dışarıya gidiyor...

69. dakika: Tabata çıkıyor, Tello oyunda...

68. dakika: Savunmamızın arkasına bir orta... Owen koşuyor... Ofsayt bayrağı kalktı...

66. dakika: Nani sol kanatta iki oyuncumuzu geçti... Ortalıyor... Ön direkte Sivok karşıladı...

64. dakika: Rooney saha kenarına geldiğinde oyundan alındığı için tepki gösterdi...

63. dakika: Manchester United'da iki oyuncu değişikliği var... Carrick ve Rooney çıkıyor, Berbatov ve Owen oyunda...

62. dakika: Tribünlerde 'Kartal gol... Gol... Gol...' sesleri...

60. dakika: İbrahim Kaş sarı kart görüyor...

59. dakika: Serdar Özkan çıkıyor, Yusuf oyunda...

58. dakika: Tabata sol kanattan ortaladı... Arka direkte Sivok koştu... Savunma araya giriyor...

56. dakika: Ceza sahası önünden vurdu Tabata... Kaleci Foster'da kalıyor...

54. dakika: Evra soldan ortaladı... Savunmamıza çarpan top dışarıya gidiyor... Korner... Ön direğe doğru gelen top... Ernst kafayla karşılıyor...

53. dakika: Nobre yaptığı faulden sonra sarı kart görüyor...

52. dakika: Nani sol kanatta topla buluştu... İbrahim Kaş'a bir çalım... Sivok kademeye giriyor...

50. dakika: Manchester ceza sahası içerisine bir orta... Nobre penaltı noktasına yakın bir yerden kafayı vurdu... Foster'da kalıyor...

48. dakika: Holosko yaklaşık 35 metreden vurdu... Farklı şekilde üstten dışarıya gitti...

46. dakika: İkinci yarıya Beşiktaşımız başladı... Kalemizde büyük bir tehlike yaşadık... Soldan gelen bir orta... Ferrari sektirdi... Evra çevirdi... Carrick altıpasın önünde dokundu... Hakan'da kalıyor...

VE İLK YARININ SON DÜDÜĞÜ GELİYOR... BEŞİKTAŞ 0-0 MANCHESTER UNITED...

45. dakika: 1 dakikalık uzatma oynanacak...

44. dakika: Serdar ceza sahası dışından sert vurdu... Üstten dışarıya gidiyor...

40. dakika: Manchester yarı sahamızın sağındann serbest vuruş kullanacak... Nani doğrudan kaleye vurdu... Üstten dışarıya gidiyor...

37. dakika: Kalemizde büyük tehlike... Valencia sağdan ortaladı... Carrick penaltı noktasına yakın bir yerde, boş pozisyonda vuramadı... Şanslı olduğumuz bir dakikaydı...

35. dakika: Serdar Özkan sağ kanatta topla buluştu... Ayağının dışıyla ortaladı... Kimse dokunamadı... Aut...

32. dakika: Sağ taraftan köşe vuruşu kazandık... Ön direğe doğru bir orta... Kafayla uzaklaştırdılar...

30. dakika: İlk yarım saati geride bırakıyoruz... Henüz gol yok...

27. dakika: Serdar Özkan ceza sahası dışından sert vurdu... Savunmaya çarpan top... Az farkla üstten dışarıya gitti... Korner... Serdar Özkan kullandı atışı... Savunma vuruyor kafayı... Bir korner daha... Yine Serdar ortaladı... Savunma karşılıyor bir kez daha... Yine köşe vuruşu kullanacağız... Serdar ön direğe doğru ortaladı... Manchester defansı uzaklaştırıyor...

26. dakika: Yine sol kanattan geldiler... Altıpas üzerine bir orta... Valencia dokundu... Kaleyi bulmuyor...

25. dakika: Manchester United sol kanattan geldi... Evra ön direğe ortaladı... Carrick dokundu... Aut...

23. dakika: Valencia ceza sahası sağ çaprazında... Karşısında İbrahim Üzülmez var... Bir orta... Hakan elinden kaçırdı... İbrahim Kaş kafayla uzaklaştırmak istiyor... Hakan'da kaldı...

20. dakika: Beşiktaş sol taraftan köşe vuruşu kazandı... Paslaşarak kullandık... Penaltı noktası üzerine bir orta... Karambol yaşanıyor... Seken topu savunma uzaklaştırdı...

17. dakika: Topla oynama yüzdelerinde Manchester United'ın yüzde 63'e yüzde 37'lik bir üstünlüğü var...

14. dakika: Manchester sol taraftan köşe vuruş kullanacak... Ön direğe doğru gelen top... Bir vuruş... Hakan son anda parmaklarının ucuyla çıkarttı...

12. dakika: Carrick yaklaşık 25 metreden çok sert vurdu... Hakan iyi uzandı...

11. dakika: Beşiktaş ceza sahası içerisine uzun bir orta... Ferrari kafayla karşıladı...

10. dakika: İnönü'de ilk 10 dakikayı geride bırakıyoruz ve golsüz eşitlik var...

8. dakika: Nani sağ kanatta topla buluştu... Karşısında İbrahim Üzülmez var... Geçti onu... Ferrari geldi ve topu taca attı...

6. dakika: Rooney'e faul yapan Sivok sarı kart görüyor...

5. dakika: İbrahim Kaş ile Nany'e uyarı geliyor maçın hakeminden...

4. dakika: Rooney ceza sahası dışından yerden vurdu... Yandan dışarıya gidiyor...

3. dakika: Sivok, Rooney'e faul yapıyor...

2. dakika: Rakip sahada pozisyon arıyoruz...

1. dakika: Maça Manchester United başladı...
#1 - Eylül 15 2009, 22:32:47
« Son Düzenleme: Eylül 15 2009, 23:38:21 Gönderen: 'Jezebel »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Haydi Beşiktaş'mm...
#2 - Eylül 15 2009, 22:37:21

Beşiktaş ilk yarı da kötü oynamadı. Biraz zorlasaydı gol atabilirdi.
#3 - Eylül 15 2009, 22:38:51
  :ask düş #

Çarşı coştu sanki. Tribünlere koşasım, hepsine sarılasım var. Ciddiyim. Öyle coşku doldu içim.
#4 - Eylül 15 2009, 23:18:04
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Atmış bidene Manc.
#5 - Eylül 15 2009, 23:31:05
  :ask düş #

Gökbige

Yazık oldu.. Keşke Beşiktaş alsaydı İstanbul'da. Çarşı yine son dakikaya kadar formundaydı, sağlık olsun.
#6 - Eylül 15 2009, 23:46:22

Pof, :/
#7 - Eylül 15 2009, 23:53:05

Fark beklerken dirençli mücadele onurlu yenilgi.şans melekleri bizi istemedi.
#8 - Eylül 15 2009, 23:55:01
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Yenileceğimizi biliyordum çoktan hazırlıklıydim bu duruma zira ben çok daha fazla fark bekliyordum güzel bir mücadele oldu hiç olmazsa, sağlık olsun diyorum. Yenildik diye Besiktastan soğuyacak halimiz yok öleseye kadar Siyah Beyaz !
#9 - Eylül 15 2009, 23:58:24
« Son Düzenleme: Eylül 15 2009, 23:58:43 Gönderen: asdfghjklşi. »

Yenileceğimizi biliyordum çoktan hazırlıklıydim bu duruma zira ben çok daha fazla fark bekliyordum güzel bir mücadele oldu hiç olmazsa, sağlık olsun diyorum. Yenildik diye Besiktastan soğuyacak halimiz yok öleseye kadar Siyah Beyaz !

yenmesini çok istedim . denizli kadar üzüldüm . tabata vurdu gol dedim nobre kafa vurdu goll diye bağırdım.
maç sonunda ellerimiz gene kafamızın arasında saçlarımızı yoluyoruz.
#10 - Eylül 16 2009, 00:04:27
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Denizli herşeyden çok istiyordu bu maçı almayi, istiyordu fakat BoBo 'yu neden oynatmadi aklima takılanda bu zaten.
#11 - Eylül 16 2009, 00:05:40

Yok abi yusuf'un Tabata'nin felan bu takımda işi harbiden yok Serdar özkan'a helal Olsun cook güzel Oynadi Ferrari de aynen öle yazik Oldu beşiktaşimiza burdan hic degilse 1 puan almaliydik
#12 - Eylül 16 2009, 00:28:29
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Güzel maçtı ama işte..  :öff :öff
#13 - Eylül 16 2009, 00:29:15
Özlemişim buraları =)

Beşiktaş ın şanssızlığına üzüldüm ama Mustafa Denizli sahanın en iyi adamı Serdar Özkan ı neden çıkarttı onu anlamadım, Tabatayı çıkarıp Yusufu onun yerine alması gerekiyordu...Beşiktaş bu oyunu her maça yansıtırsa o gruptan çıkar diye düşünüyorum.
#14 - Eylül 16 2009, 00:45:54
He-man in abisi Çetin.

Yeni!
.
#15 - Eylül 16 2009, 03:34:36
« Son Düzenleme: Eylül 17 2009, 04:15:22 Gönderen: goblin »
'

vaLLa yha çOk iStiOdum kazanmaLarını.
o yuSuf yOk mu deLi etti ßeni:@
serdar gayet iidi.nie Çıkardı tuhaf:s

o taraftar var yaaa heLaL oLSun.1numara vaLLa.
Ne diyorsun Türkçe konuş.
#16 - Eylül 16 2009, 03:37:14
He-man in abisi Çetin.

Eray ağzımdan aldin, demin İrem'e diyordum içim bulandi resmen, yok böyle bir saçmalık böyle bir yazı stili olamaz buna ne tarz denir nede başka birşey.
#17 - Eylül 16 2009, 03:38:28
« Son Düzenleme: Eylül 16 2009, 03:56:49 Gönderen: asdfghjklşi. »

yusuf yerine nihat alinmali holosko kalmaliydi sahada helede Serdar özkan kesnlkle kalmali.. idi Bobo neden kadroda yokdu oda bir düşünce aslında.. ama iyi yolda beşiktaşimiz bu gruptan cikabilecek gücümüz var..
#18 - Eylül 16 2009, 03:41:44
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Harbi goblin galiba :D  Uruk-hai falan euhehue
#19 - Eylül 16 2009, 03:43:59
Özlemişim buraları =)

Yeni!
harbi abartmışım  :Ç
tmm neyseki sildim bulanma kusma olmasın

yusuf a sinir oldum.kazanmalarını istiodum.serdar iyiydi.nie çıktı.tuhaf.taraftar 1 numara''
demeye çalışıodum.
#20 - Eylül 17 2009, 03:44:12
« Son Düzenleme: Eylül 17 2009, 04:17:34 Gönderen: goblin »
'

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.