Alternatifim Cafe

Beşiktaş B Grubu'na düştü

Discussion started on Beşiktaş

Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş B Grubu'na düştü... Temsilcimizin rakipleri şöyle: İngliiz ekibi Manchester United, teknik direktörlüğünü Fenerbahçe'nin eski hocasının yaptığı Zico'nun yaptığı Rus ekibi CSKA Moskova ve Alman ekibi Wolsburg...

Kuraya 3. torbadan katılan Beşiktaş, (B) Grubu'nda İngiltere'nin Manchester United, Rusya'nın CSKA Moskova ve Almanya'nın Wolfsburg takımlarıyla eşleşti.

Final karşılaşması İspanya'nın başkenti Madrid'teki Santiago Barnabeo Stadı'nda, 22 Mayıs 2010'da oynanacak olan Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, gruplardaki ilk maçlar ise 15-16 Eylül tarihlerinde yapılacak.

İŞTE GRUPLAR:

A Grubu
Bayern Münih
Juventus 
Bordeaux
Maccabi Haifa

B Grubu
Manchester United
CSKA Moskova 
BEŞİKTAŞ
Wolfsburg 

C Grubu
Milan
Real Madrid
Marsilya
Zürich

D Grubu
Chelsea
Porto 
Atletico
APOEL Nicosia

E Grubu
Liverpool
Lyon
Fiorentina
Debrecen

F Grubu
Barcelona
Inter
Dinamo Kiev
Rubin

G Grubu
Sevilla
Rangers
Stuttgart
Unirea Urziceni   

H Grubu
Arsenal
AZ Alkmaar
Olympiakos 
Standard Liege

YILIN FUTBOLCUSU: MESSİ

Bu arada Avrupa Şampiyonlar Ligi kuralarının çekimi sırasında, Avrupa'da  2009 yılının en iyi futbolcuları da açıklandı.

Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, Avrupa'da yılın  en iyi forvet oyuncusu ve “yılın futbolcusu” seçildi.

Avrupa'da 2009 yılının en iyi kalecisi Manchester Unıted'in Hollandalı  kalecisi Edwin Van Der Saar seçilirken, en iyi defans oyuncusu ödülü Chelsea'den  John Terry'ye, en iyi orta saha oyuncusu ödülü de Barcelona'dan Xavi Hernandez'e  verildi.
#1 - Ağustos 27 2009, 20:30:09
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
İnşAllah 9 yemezler...
#2 - Ağustos 27 2009, 20:31:58
  :ask düş #

Aaaaaağğhahahaha! Son torbadan wolfsburg geldi lan sdsadsadsad
Yok böyle bi cenabetlik, öldüm burda..  :yaril Uğraşsan ancak bu kadar zor bi gruba düşebilirdin. Herkesin duası 2. torbadan real madrid, 4. torbadansa wlofs'un gelmemesi yönündeydi. ama şimdiki tek teselliniz real madrid'in grupta yer almıyor oluşu ssadasdasdas..
Ya abi nasıl gülmiyeyim ki? Denizli şimdi tırnaklarını yemiyosa adam değilim. Auhauha

işte gruplar:

a grubu

bayern
juventus
bordeaux
maccabi haifa

b grubu

manchester united
cska moskova
beşiktaş
wolfsburg

c grubu

milan
real madrid
marsilya
zürich

d grubu

chelsea
porto
atlético madrid
apoel

e grubu

liverpool
lyon
fiorentina
debrecen

f grubu

barcelona
inter
dinamo kiev
rubin kazan

g grubu

sevilla
rangers
stuttgart
unirea urziceni

h grubu

arsenal
az alkmaar
olympiakos
standart liege

http://www.uefa.com/competitions/ucl/news/kind=1/newsid=878128.html
#3 - Ağustos 27 2009, 20:33:28
« Son Düzenleme: Ağustos 27 2009, 20:34:16 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Stuttgart yerine, G grubuna Beşiktaş düşmüş olsa bi nebze şansı olabilirdi.

Muhtemelen 4-6 puanla tamamlayacaktır.
#4 - Ağustos 27 2009, 20:38:55
Hakk ulaşır. Hakkı bırakmaz, alır.

Böyle bir şans sadece Beşiktaş'ı bulabilirdi zaten. Hayırlısı olsun yine de, çıkmadık candan ümit kesilmez hem. Bir umut var içimizde nihayetinde.
#5 - Ağustos 27 2009, 20:44:15
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Keşke Real Madrid takımı Beşiktaşla eşleşmesini isterdim . İstanbuldaki maça izlemeye gidecektim .
Neyse başarılar Beşiktaş'a ..
#6 - Ağustos 28 2009, 04:41:25
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

ben bu grupdan acıkcasi ümitliyim neden Ümitliyim  hem Wolsburg hem Cska beşiktaşımızdan cook cook üstün takımlar degil hatta üstün bile sayilmaz bence  cska'nın tek  artısı başlarinda türkiyeyi taniyan zico'nun olmasi ama onun dişinda fazla birşey yok bence  ve ilk maç oda kötü oldu ama genede bu grupdan cıkacagimiza Eminim.. yada Ümitliyim diyebilirim. tekrar beşiktaşımıza başarilar dilerim..
#7 - Ağustos 28 2009, 14:54:26
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Cska çok kötü maçlar çıkartıyordu. Vagner Love'unda gitmesiyle daha da kötü oynamaya başladılar. Zico istifa edecekti, yönetim çaresizlikten "Bari sezon sonuna kadar bekle" demeyi yeğliyor. Wolfsburg'a gelince çok kolay gol yiyen bir takım. Çok kolayda gol atan bi takım ama Beşiktaş'a o kadar kolay gol atamaz. ManU'ya gelincede İnönüde çok büyük baskı görürler. Deplasmanda ise Beşiktaş 4-2-2-2 taktiğini uygularsa ManU gol bile atamaz. Bizim gruptan çıkmamız için Denizlinin iyi analiz edip doğru taktikle çıkması yeterlidir.

+ Wolfsburg kurasına 'kopan' arkadaşa söylüyorum. Debrejen bizim için daha kötü bir kura olurdu. Nedeni ise çok basit. Açık oynamayan, disiplinli ve sağlam bir takım. Wolfsburg ise açık oynayan, atak düşünen ve her maçta kazanmak isteyen bir takım. Beşiktaş kurtların zaafından yararlanıp, nakavt edebilir. Tabi dediğim gibi iş Denizli'de ve oyuncularda biter. Ben umutluyum, bu gruptan çıkarız. Ha birde son yıllarda Beşiktaş Uefa olsun ŞamLigi olsun hep şanssız kuralar çekiyor. Anlamış değilim. Üstelik fikstür kurasıda çok şanssız. Neyse tüm takımlarımıza başarılar.
#8 - Eylül 03 2009, 20:32:38
« Son Düzenleme: Eylül 03 2009, 20:39:24 Gönderen: Asi Ruh »

Disiplinden bahsediyorsak eğer, ilk başa wolfsburg, ondan sonrasınaysa manu'yu koymak gerekir. Herkes bilir ki Alman futbolu dünyanın en disiplinli futboludur. Şimdilerde Alman milli takımının ilk 5'te yer almasının başlıca nedenide bu, disiplin aşığı olmaları. Yani diyeceğim o ki, Wolfsburg'un kolay gol yiyor olması onların panik yapıp dağılacağı manasına gelmiyor. aksine gol yedikten sonra avantajlı konuma geçen nadir takımlardandır çünkü karşı taraf gol yeme stresini o futbol karşısında fazlaca hisettirir. Debrejen ile şimdiki wolfsburg'u karşılaştırmak büyük bir çılgınlıktır bana göre hatta onların daha iyi oldğunu söylemek. daha önce de dediğim gibi, beşiktaş'ın tek avantajı ikinci torbadan real madrid'in çıkmamış olması. ve tabi manu'da c. ronaldo gibi bir futbolcunun eksiği. ama bu demek olmuuyor ki man güçsüz, kolay yenilen bir takım. aksine halen dünyanın en iyi futbolunu sergilemekte -barça'dan sonra tabi-

Pollyanna olmaya gerek yok. Ben beşiktaş'ın oynadığı- heleki son zamanlarda iyice abarttığı- defansif ağırlıklı futbolla bu gruptan çıkacağına inanmıyorum. Azıcık futbola ilgisi olan adam bu grubun dizilişine bakarken ''hehehe hayırlısıyla geçeriz lan, ne var?'' demez, dememeli.
Denizli beni şaşırtırsa ne ala ama zor diyorum. gün gelir bu yorumumu bi yerime kendim sokarım ama yeter ki çıksın, biz de görelim.
#9 - Eylül 03 2009, 21:01:58
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Umarım az da olsa bi kaç puan alır diyorum lakin Beşiktaş yurt dışı için daha çok acemi.Tamam defans olarak kendini ''Belki'' güzel tamamladı ama herşey de orda bitmiyor şimdi.Cska'dan bile puan alamaz düşüncesine yatıyorum.Tabii dilekler yardırsın gitsin doğrultusunda.
#10 - Eylül 04 2009, 12:15:51
Zifir.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.