Alternatifim Cafe

İnsan Niçin Hep Gerçeklerden Kaçar?

Discussion started on Felsefe

gerçeklerden kaçılmaz... zorla göze sokulur o gerçekler... yalnızca gözlerimize birer kara gözlük takar ve görmemeye çalışırız... çünkü gerçekler canımızı yakar... bi şekilde sığınırız kara gözlüklere...
#26 - Eylül 12 2007, 20:01:55
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

fortune

evet aslında sorudaki GERÇEK'ten amaçlanan ne öncelikle.Giritli hikayesinde olduğu gibi,her gerçekten mi?yoksa korkunç gerçeklerden mi?yoksa acı gerçeklerden mi??yoksa hangisi?
#27 - Eylül 12 2007, 21:49:21

gercekler acıdır gerceklerden kaçmazsan hep acı cekeriz ... gercekler hep gercek kalır ve acımız hiç bitmez ...
#28 - Eylül 13 2007, 08:55:50

yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum.

her zaman sawaşcak kdr güçlü olmuo insanlar..
güçsüzlüü seçmekse daa kolay gelio...
güçsüzlük=gerçekleri kabullenememek
#29 - Eylül 13 2007, 10:44:36

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

Çünkü yanlışlar hep kolay olarak öğretildi bize...Gerçeklerin zor olduğunu öğrettiler bize.
#30 - Eylül 13 2007, 13:50:43

gercekler acıdır gerceklerden kaçmazsan hep acı cekeriz ... gercekler hep gercek kalır ve acımız hiç bitmez ...

Gerçekler acıdır diyenler sadece tembellerdir! Gerçek acı veriyorsa aya kalk, yürü ve gerekeni yap! Oturup  gerçekler acıdır diye moral bozmanın hiç bir manası yok! Hangi gerçek acı ??? Hangi acı kalıcı??
#31 - Eylül 13 2007, 14:51:40
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

işte bukadar insnalar gerçek denilen şeyden olmadık yere cesaretsizlikleri ürekeklikleri yüznden korkuolar.. namıdiğer korkusuz korkaklar  bukadar basit iki acıyı kendin göğüsledikten sora zaten sende gerçekçi olacaksın çünkü bünyen kolayı kaldırmicak yalanı kabullenmicekk bunları kaldırabilen insandan tiksiniorum işte yalan kaçmak mücadele etmemek bu insanların kişiliksiz yanları diye nitelendiriom
#32 - Eylül 13 2007, 23:16:37
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

gerçekten niye kaçılsın ki canını yakanda seni mutlu edende gerçekler değil mi??
gerçekelr hep acıdır dersek nankörlük yapmış oluruz
#33 - Eylül 13 2007, 23:20:47
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

fortune

insan zaten başından nankör bir varlıktır.evet,doğru.her gerçekten mi kaçtı insan denen varlık.ve bunun yanında ne kadar güçlü görünmeye çalışsa da,belki de ''en'' zayıf varlıktır aynı zamanda insan.
#34 - Eylül 15 2007, 22:02:22

Gerçekler acıdır. Canını acıtır, üzer seni.

kesınlıkle evet
#35 - Eylül 26 2007, 16:54:51
İncitiyor olmam incindiğim anlamına gelmez.

fortune

çok acıtır hem de....kaçmak gerek.
#36 - Eylül 28 2007, 23:44:03

çünkü gerçekler bazen en büyük korkularımız olabilio..
buna katlanmaktansa kör olmayı tercih ediyoruz bazılarımız...
#37 - Eylül 29 2007, 20:48:06

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

Gerçek olmayan bişey yoktur.. Bana gerçek olmayan bişey söyleyebilecek var mı? Peki nasıl kaçacaksın ki gerçeklerden? Kaçtığında gerçek, kaçmadığında... Kaçtığımız şey aslında sevmediğimiz şeydir. Sevmediğimiz şey bize zor gelen şeydir.Biz hep kolaya kaçarız.
Zaten zor ya da kolay diye bişey yok,
Bilinen ve bilinmeyen var.
Bilinen zorlar kolay,
Bilinmeyen kolaylar zordur...

ben cevabı vermişim abi yaaa!!!!!!!1
#38 - Eylül 30 2007, 23:15:55
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

fortune

katılıyorum.
bir gerçekten digerine olay bu.
#39 - Eylül 30 2007, 23:40:03

Gerçekler acıdır. Canını acıtır, üzer seni.

kesınlıkle evet

hepinize katılıorum
#40 - Eylül 30 2007, 23:42:28
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

şöyle soralım birde gerçekler neden hep can yakar canımızı yakan şeyin üsütüne mi gidelim yani tabikide kaçıcaz(acı veren gerçkler diye alındığı için böyle cvp veriyorum)
#41 - Ekim 01 2007, 00:06:38
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

fortune

acı içinde derinlerinde biyerlerdedir.kaçsan senle heryere gelecek.basit bir yaklaşım,'acı verir de ondan' demek.
#42 - Ekim 01 2007, 00:49:16

acı oluşur bnce nasıl insanın içinde olsun ki mutluluk gibi acıda anlıktır içinde olduğunu düşünelim tetikledin mi açığa çıkar durduk yere değil acı gerçeklere o tetik işte
#43 - Ekim 01 2007, 00:51:38
Ve

fortune

mutluluk kadar kısa anlık degil bence.ve unutulmaz kolay.anımsatan çok şey olur çevrende.ve heran tetiklenebilir.
neyse.konu gerçeklerden kaçmak acı degil.
#44 - Ekim 01 2007, 01:45:02

ınsanlar korkaktır. ve gerçeklerle yuzlueşmekten korkarlar herşeyden korktuğu gıbı .............

o yuzden ınsan gerçek hıç bı zaman mutluluk vemz çok nadırıdr mutluk vermesı oda %1 ihtimal ınsan yalandır . mum erıyıp bıttı zaman ınsanın butun yalanlarıda orataya çıkar bu kadar basıt .................
#45 - Ekim 31 2007, 20:46:17
Chris Cornell /Escape The Fate / Good Charlotte / Slipknot / Slayer / Lost Prophets / Sum 41 / My Chemical Romance /Simple Plan / Evanescence / Linkin Park / KoRn / 30 Seconds To Mars / The Red Jumpsuit Apparatus / Paramore /Flyleaf / Tokio Hotel / Bowling For Soup / Almora / Aerosmith / Marly Monson / Muse / Within Temptation /  Full Metal Alchemist / Deftones / İncubus / Systeam Of A Down

poison_black!!

Gerçek herzaman acı vermez insana.Gerçeğe karşı ön yargı oluşmuş.
gerçek*ten gerçek olduğu için kaçarız.
#46 - Kasım 17 2007, 21:57:06

gerceklerden kacmam alıskanlıgım degıl konuya yakın bır yorumda bulunacak kadar kacamadım gerceklerden... dik dikk gıderım üzerıne
#47 - Kasım 17 2007, 22:00:42
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

night

işine gelmez de ondan :) ama her insan gerçeklerden kaçmaz
#48 - Ocak 07 2008, 13:50:46

o gerçekler ona gerçek gelmedigi için kaçar ..(gorecelilik)
#49 - Ocak 08 2008, 15:42:21
herkesin ağzında bir  fanilik dırıltısı
Sonunda tek bir şarkı tabutun gıcırtısı

Malesef ki artık gerçekler gittikçe olumsuz bir hal alıyor. Ve bizde bunlardan korkuyoruz.

Ama en doğrusu korkmamaktır.Çünkü gerçekten iyi şey görmedim bu hayatta.Ne olursa olsun..
#50 - Mayıs 11 2008, 16:25:56
imza kuraldışı..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.