Alternatifim Cafe

Nedir şu sihirli kelime ''siyaset''

Discussion started on Felsefe

fortune

bir konu sonunda Klytie  nickli  yönetici (konu aslında tam gününde açılması gereken bir konuymuş da.ama sanırım ya adından ya da bilmem hangi nedenden!---- konu başlıgı ''TRBANI TARTIŞIYOR OLMASAYDIK'') 'siyasi konular yasak' diyerek konuyu kilitlemiş.haklıdır kendince elbette.

ancak,önce benim kendi kişisel,sonra varsa ailem ve yakınlarımın,DOSTLARIMIN,ARKADAŞLARIMIN,SOKAKTA GÖRDÜGÜM İNSANLARIMIN,yaşadıgım şehrin,çalıştıgım iş ve işyerinin diye diye en sonunda yaşadıgım ülkenin ve hatta yetersem yaşadıgım dünyanın gelecegini,sorunlarını,kaygılarını vs vs vs düşünmem,bunlar hakkında çözüm arayışlarına girmem midir siyaset?

konuşmayıp da debelenelim mi?
#1 - Şubat 13 2008, 21:11:58

fortune

ve,
yasaklardan şikayet edip! birgün elime bir sopa geçince yasakçı olmam ne kadar inandırıcı?
#2 - Şubat 13 2008, 21:14:36

Zamanında Demirel'in yapmayı isteyipte bir türlü beceremediği soyut bir kavram.
#3 - Şubat 13 2008, 21:19:57
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Şimdi arkadaşım, burası bir forum sitesi değil mi? Evet. Bu forumun belli kuralları var mı? Evet var, hatta üye olurken "forum kurallarını okudum kabul ediyorum" diyerek üye oldunuz. Forum huzurunu bozduğu için siyaseti yasakladık. Daha önceden böyle bir yasak yoktu, herkes istediğini yazıyor fikrini savunuyordu.
Peki ne değiştide yasaklandı? Çünkü tartışmayı bilmiyorsunuz, olayları tartışacağınıza kişileri tartışıyorsunuz hakaretler ediyorsunuz. Eee sonra ne oluyor? Sonra; kavgalar, küfürler, hakaretler. Yasaklamadan önce bir sürü şey denedik ama olmadı bir şekilde üyeler birbirleriyle savaş halindeydiler. Ayrıca debelenmene gerek yok, siyasetin yasak olmadığı bir yığın site/forum mevcut. Ancak bu forumda siyaset yapamazsın. Sonuç bu.
Nedenler olmadan, sonuçlar da olmaz. İyi akşamlar.

#4 - Şubat 13 2008, 22:05:42
« Son Düzenleme: Şubat 13 2008, 22:07:04 Gönderen: Klytie »

fortune

anlıyorum.cevap yazdıgın için de tesekkürler. (ancak bir cevap yazılsın diye yazmadım yukardakileri.)
'peki bu yasaklara neden olan üye ya da üyelere yaptırımlar getirilse' gibi birsey desem vardır elbet bir cevabı eminim.
ve sanırım sizin siyasetten anladıgınız (genel olarak ülkede anlaşıldıgı gibi) birilerine hakaretler,küfürler,yalanlar,iftiralar atmak vs gibi şeyler. dogal. 

bazen yasaklar gerekiyor mu ne?
'ne kadar kendimizi özgürlük bogası sansak da biz de aslında -yoksa- o  özgürlüklerimizi  birilerinin  sırtlarına ve özgürlüklerine basarak mı elde etme çabası içindeyiz ki?' diye sormusumdur hep kendime.
#5 - Şubat 13 2008, 23:05:06

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.