Alternatifim Cafe

Söz Yaşlarım

Discussion started on Sizden Gelenler

Perfect Circle

Susuyorum. derin bir gecede kayboluyor düşlerim. Bekliyorum. gün ışıyor beklemekten, ama ben hala soruyorum, neden hala cıplak gözlerim? Yağmura asılan gecelerde mi kaldı düşlerim, bilmiyorum. Kanım yavaslıyor damarlarımda, ağır çekim bir ölüm vakti gibi hersey simdi. Ve en sonunda anlıyorum, göğün yüzüne nasıl indiğini.

Gözlerimi alıyor karanlık.  rutubetli bir aşk yaklaşıyor, sürüyor parmaklarını dudaklarıma. sökülüyor üç yerinden saflık, ben hala gözlerimi açamıyorken karanlıkta.  birşeyler kayboluyor, seçebiliyorum. Kaybolan ne? ben buradayım.

inanırsam şayet sana her seyi renkli görürüm sanıyorum. gözlerimi açıyorum nihayet,  ama sen hala siyah, ben hep beyaz. mavi bir göz kalemiyle yalanlar yazıyorum üzerime.  tenimi sakınıyorum senden, kirletirsin diye beyazlarımı. ahşap yalanlar söylüyorsun, yakalanıyorum sana.  içine alıyorsun beni yavasca. grileşiyorum, önce düşlerim kararmaya baslıyor. sonra ruhum. öksürüyor ruhum.. artık tamamen siyah. tek bir beyaz leke kalmıyor sende oysa. adaletsizlik.  kendime ağıtlar yakıyorum gözyaşlarımla, onlar hala beyaz, kirletemiyorsun. siyahlığında beyaz gözyaşlarım, gecelere yıldız oluyor. daha cok ağlıyorum, aydınlatmak için seni. gözlerimi öpüyorsun. seni itiyorum, sövüyorum.  hala ağlıyorken bir sigara aranıyorum. güneşi sigaramı yakmak için kullanıyorum. ay ise uyuyor. sen beni izliyorsun. yavasca düğmelerini çözüyorum eskimiş umutlarımın. soyunuyorum, bacaklarımdan kayışına bakıyorsun paçavra sevdaların, acıyorsun belki. sana ait hiç birşey kalmıyor tenime değen, senin içindeyken, hala senden kaçıyorum. ayı uyandırmamak için parmak uclarıma basarak bir köşe buluyorum kendime. oturuyorum kaybolan düşlerimi altıma serip. dizlerimi karnıma cekiyorum. sigaram hala bitmemiş. daha ne kadar zehirlenebilirim? sigaramın küllerinden yastık yapıyorum. uzanıyorum hüzünlerimi üstüme çekip, oturdugum yere. birileri çığlıklar susuyor gecede, dayanamıyorum.  kafama basıtırıyorum yastıgımı. saçlarım kül oluyor. üşüyorum. sen sıcaksın, nefesin yüzüme carpıyor. bir kaç adım yakınımdasın, bir kaç asır uzağımda.
 koskoca bir karanlık sendeki.  boğuluyorum.
 sen, ben, güneş, ay ve siyah. beyaz öldü.

aşk hala buralarda mı?
#1 - Eylül 12 2010, 13:40:58

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.