Alternatifim Cafe

Java Sorunum Var. Bilginize...

Discussion started on Teknik Servis

Yeni!
Ya bana teknik bilgisi olan biri yardım etsin.Bilgisayarımda java gayet düzgün calışıodu taki dün gece burdaki chate girene kadar.Okey icin mynete giriodum bişi olmuodu ama burdaki chati actıktan sora bilgisayar iptal oldu ne zaman java devreye girse ekran kararıo.Napmak lasım
#1 - Eylül 14 2006, 20:26:42
« Son Düzenleme: Eylül 15 2006, 18:20:30 Gönderen: therockula »

allah yardımcın olsun :))
#2 - Eylül 14 2006, 20:27:35

Ya dalgamı gecion   &o Ben bilgisayar iptal oldu diorum sende gelip ne demişin.Neyse saol yinede işallah Allah yardım ederde hallederiz  :)

YOK MU BİLGİSİ OLAN Bİ ARKADAŞ.ALLAH RIZASI İCİN YARDIM ETSİN YA ŞU COCUĞA

Gönderdiğiniz iki mesaj birleştirilmiştir.
#4 - Eylül 14 2006, 20:29:59
« Son Düzenleme: Eylül 14 2006, 20:33:42 Gönderen: Site Sahibi »

Şu başlıkları keşke sorununuzu içeren şekilde açsanız
Java konusunda yardım gibi her neyse...

Ekran kararıyor ne demek, bilgisayar mı kilitleniyor?
Program ekle kaldıra gir, orada microsoft virtual machine ve J2SE diye bir şeyler görebiliyor musun?

Konuyu gereksiz mesajlara boğmayın arkadaşlar  :yanlis
#5 - Eylül 14 2006, 20:33:01
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

ya kardes allah yardımcın olsun demısım bunun dalgasımı olur yınede ozur .
#6 - Eylül 14 2006, 20:33:34

Ya ordan kaldırdım zaten.Java 5.0 yüklüydü bende.Upgrade falanda yapmıştım.Nese bunlar önemli şeler diil.Ya ekran kararıo ve reset bile atılmıo.Ctrl+alt...... yapıorum nafile hic bişi olmuo.
#7 - Eylül 14 2006, 20:35:36

ya kardes allah yardımcın olsun demısım bunun dalgasımı olur yınede ozur .
Dalga değil, konuya hiç bir katkısı olmayan bir mesaj
Eğer yardımcı olamayacaksan konuda mesaj kirliliği yaratmaman gerekiyor sonuçta ciddi bir konu bak arkadaşın ekranı kararıyormuş  :nohashas

Ya ordan kaldırdım zaten.Java 5.0 yüklüydü bende.Upgrade falanda yapmıştım.Nese bunlar önemli şeler diil.Ya ekran kararıo ve reset bile atılmıo.Ctrl+alt...... yapıorum nafile hic bişi olmuo.
Şöyle yapalım o zaman javayla ilgili gördüğün her şeyi program ekle kaldırdan kaldır, microsoft virtual machine diye bir şey görüyorsan onu da kaldır

Daha sonra javayı kurmak için aşağıdaki konudan yardım alabilirsin
//forum.alternatifim.com/index.php?topic=185.0
#8 - Eylül 14 2006, 20:38:35

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular

Ya ben herşeyi sildim biligsayarda java nın j si kalmadı.Hala java var dio.Nese bi reset atim.Sora tekrar bakıcam
#9 - Eylül 14 2006, 20:45:54

Ya ben herşeyi sildim biligsayarda java nın j si kalmadı.Hala java var dio.Nese bi reset atim.Sora tekrar bakıcam
O zaman bilgisayarına geri yükleme yapmanı öneririm.
Bilgisayarını düzgün çalıştığından emin olduğun bir zamana geri yükle...
#10 - Eylül 14 2006, 20:49:34

İşin kötüsü ben yeni aldım ve daha oluşturmadım onu.
#11 - Eylül 14 2006, 20:52:19

İşin kötüsü ben yeni aldım ve daha oluşturmadım onu.
Kendisi otomatik olarak alıyor belli periyodik zamanlarda

Bir de java olayını farklı tarayıcılarda deneyebilir misin?
#12 - Eylül 14 2006, 20:54:45

Cok saol ya sanada  zahmet veriom walla.Bilgisayarda önemli ve bulunması zor bi sürü cizim programları var.Ben eğer geri yükleme yaparsam neler kaybedicem bunun hakkında kesin bi bilgi edinilebilr mi?
#13 - Eylül 14 2006, 21:08:11

Geri almayı düşündüğün tarihten bu zamana kadar geçen arada yüklemiş olduğun programları göremeyebilirsin. Eğer bu programları geri yükleme tarihinden önce yüklemişsen sorun olmaz.

Zaten %90 bir problemle karşılaşacağını zannetmiyorum.
#14 - Eylül 14 2006, 21:15:17

Evet işimi hallettim.Ama bilgisayarın görüntü az kayık oldu.Renkler falan cok kötü ayarlarda normal gözüküo ama yine simgelerin şekil falan bi acaip oldu  :) Cok saol yardımların icin cok teşekkür ederim.Bu arada istediğin güne göre geri yükleme yapılabiliomuş.Bunuda keşfetmiş olduk.Ya ben hp nin kampanyasından yeni aldım bu bilgisayarı ama şimdiden bi sürü sorun cıktı.İstedim performansı alamadım yine aynı şeler olursa geri vermeyi düşünüom.
#15 - Eylül 14 2006, 21:41:53

Evet işimi hallettim.Ama bilgisayarın görüntü az kayık oldu.Renkler falan cok kötü ayarlarda normal gözüküo ama yine simgelerin şekil falan bi acaip oldu  :) Cok saol yardımların icin cok teşekkür ederim.Bu arada istediğin güne göre geri yükleme yapılabiliomuş.Bunuda keşfetmiş olduk.Ya ben hp nin kampanyasından yeni aldım bu bilgisayarı ama şimdiden bi sürü sorun cıktı.İstedim performansı alamadım yine aynı şeler olursa geri vermeyi düşünüom.
Görüntü bozuksa belki driverların yüklenmemiş olabilir.

Aşağıdaki resimden Aygıt yöneticisine gir ? işaretli bir şey gözüküyor mu bakalaım
#16 - Eylül 14 2006, 22:02:02
« Son Düzenleme: Eylül 14 2006, 22:02:52 Gönderen: Site Sahibi »

Ok problem kalmadı zaten ilk bende oraya baktım.Yeniden başlatınca sorun kalmadı.İlgilendin icin cok teşekkür ederim sahib.Keşke tüm sahipler senin gibi olsa  :) Bu arada yaseminimden sana mesaj var  :ohmygod  (6) Sorunum hallolduna göre konuyu silme vakti gelmiştir  :)
#17 - Eylül 14 2006, 23:32:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.