Alternatifim Cafe

painkiller

Discussion started on Oyun Genel

oynayan warmı yada oynamış...  :hımm
#1 - Eylül 21 2007, 21:39:37

hitmancbb

ben oynadım neden sordun ?
#2 - Ekim 17 2007, 15:23:26

ben oynadım neden sordun ?
son bölümü geçemedimde
#3 - Ekim 29 2007, 16:55:24

hitmancbb

o kadar gelemedim yaw dur sana tam çözüm bulayım ordan bulabilirsin
#4 - Ekim 29 2007, 19:35:48

hitmancbb

Painkiller ipucu

Sadece ana Boss’ları nasıl geçebileceğinizden bahsettim. Onun dışında diğer yerlerde takılacağınızı sanmıyorum; çünkü oyun içindeki ok genelde nereye gideceğinizi göstermekte.

Chapter 1\ Level 5-Enclave: Mümkün olduğunca ayaklarının dibinde durun (neyse ki ayak yerine demir çiviler var, yoksa o deve bizi kokudan gebertirdi) ve etraftaki yaratıklara dikkat edin. Bu fazla gelişmiş canavarımızın bacağına (demir bölgelere değil!) ateş ederseniz daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. Ayrıca, ekrandaki okun çevresini saran halkada yaratığın kaç enerjisi kaldığını görebilirsiniz.(NOT: Hortum oluşturmaya başladığında kaçın!)
Chapter 2\ Level 6-Swamp: Zift bataklığı canavarımızı gebertmek için, ayağının tam yanında oluşan baloncuğu patlatın ve rengi değiştiği anda ateş etmeye başlayın. Dikkat!!! Bazen kolunu (Kolu var mı?) bataklığa daldırıp sağınızdan solunuzdan, nereyi bulursa, dev bir dokunacı kırbaç gibi kullanıp size saldırıyor. Bu dokunaçları dondurup kısa süreliğine bir nefes alabilirsiniz. Bilmeniz gereken tek şey, rengi değiştiğinde canını azaltabildiğiniz. Ayrıca küçük adanın dışına pek çıkmazsanız iyi olur. Bataklık sağlığınızı indiriyor.(NOT: Belli bir süre sonra etrafta dev baloncuklar oluşuyor. Hepsini patlatıp yaratığa sıkın pompalınızla heh)

Chapter 3\ Level 4-Ruins: Bu devi yenmek için önce çekicinin işini bitirmelisiniz. Ondan sonra tekrar ateş ederek yok edebilirsiniz (yani canavarın enerjisini gösteren halkayı iki kez indirmelisiniz)

Chapter 4\ Level 5-Tower: Buradaki uçan canavarımız ise canını her bitirmenizde (bir halkayı her bitirmenizde) bir kat aşağı iniyor. Toplam kaç kattı hatırlamıyorum ama... Bir ara, cehennemin dibini daha boylamadık mı? Diye kendi kendime söylendiğimi hatırlıyorum. Son kata indiğinizde zaten anlıyorsunuz. Son katta ucubemizin enerji halkasını bitirdiğinizde geberdi iblis oğlu iblis diye sevinmeyin. Bu sefer de etraftaki heykellerden enerji topluyor. Yani heykelleri parçalamanız gerekmekte; ancak (!) her seferde bir tane yok edebiliyorsunuz. Yani yaratığın canını oku, heykel parçala, oku, parçala... Birkaç kez yaptıktan sonra onu da hallediyorsunuz.

Chapter 5\ Level4-Hell: Bu bölüm oldukça ilginç arkadaşlar. Etrafta önceden geçtiğimiz mekanların bir karması var ve zaman kavramı yok olmuş. Önceden köküne kibrit suyu döktüğümüzü sandığımız yaratıkların hayalet modellemeleri var. Bunlardan 66 tane geberttikten sonra son Boss’umuzla deli modunda kapışıyoruz. Ancak bunu birkaç kez tekrarlamamız gerekmekte. Ölmüyor bu, acaba bununda başka bir yolu mu var? Diye düşünmeyin; çünkü iblisi sürekli ateş ederek yenebilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarım dışında, yeraltı mağaralarının olduğu bölümde ara bir boss var ki, nasıl geçiliyor ya, diye en çok sorulan Boss bu olsa gerek. Bu çam yarmasını yenmek için isterseniz atom kullanın (oyunda yok ama olsa da bir işe yaramazdı), hiçbir işe yaramaz. Bunu geçebilmek için, ateş çukurunun olduğu yerde tavana bakın. Tavandaki çatlaktan giren ışık buketinin: ''Bak gel tatlı dille çöz şu işi, ateş et tavana ve bırak güneş girsin içeri. Sonra doktora gerek kalmaz.'' şeklinde sesleniyor havası size bunu yaptırıyor. Yaptırmıyorsa ben diyorum, başka türlü imkanı yok geçemezsiniz burayı. Tavanı kırdıktan sonra datdararaaan diriron datdadadaaatvari bir müzik duyacaksınız. Yapacağınız şey ışığın altına gidip beklemek. Korkmayın, bırakın gelsin ucubemiz üzerinize. Geleceği varsa, göreceği de var.

NE KADAR ETKİLİ OLABİLİRİM BİLMEM
#5 - Ekim 29 2007, 19:41:08

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.