Alternatifim Cafe

Karapaks: “Akustik 1992-2009”

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

Türk rock müziğinin karakteristik figürlerinden Karapaks'ın yeni albümü "Akustik 1992-2009" dört yıl sonra Mayıs ayında müzikseverlerle buluşuyor.

Kaan Altan bestelerinin akustik versiyonlarından oluşan bu albüm, aynı zamanda Karapaks'ın en samimi ve yalın halini temsil ediyor. Belli bir dönemin hit şarkıları olma özelliğini taşıyan Al Beni (1992), İki Yol (1997) ve Ne Kadar (1998) gibi şarkılar, yeni neslin yeniden keşfetmesine imkan sağlayıcı nitelikte. Karapaks'ın dinleyicilerine iki önemli ve özel sürprizi var. Bu dönemde yazılmış ancak hiç yayınlanmamış Oyuncak (2009), Beni Bir Melek Öldürdü (2007) ve Mezarıma Güller Koydum (2008) isimli şarkılar gün ışığına çıkarken, Türk rock müzik tarihinin en önemli şarkılarından biri olan İki Yol'da ŞEBNEM FERAH vokali ile renk kattı. "Akustik 1992-2009" albümünün ilk video klibi "Oyuncak" için grup üyeleri evlerini açtılar. Yönetmen Emre Özbay'ın gözünden bu samimi ve sıcak dünya ekrana taşındı.

Karapaks Oyuncak Blogunda isteyen herkes kendi oyuncak fotoğrafını ve manifestosunu paylaşıyor. Karapaks albümünün görsel dünyasını grubun kendi gençlik ve çocukluk dönemlerinin yansıması olarak kurgulandı. Bu çerçevede Karapaks üyeleri, kendilerini ifade ettiğine inandıkları ve çocukluk yıllarından sakladıkları oyuncakları ile kendi fotoğraflarını kendileri çektiler. Karapaks, müzikseverlerle interaktif bir ortamda buluşmak amacıyla karapaksoyuncak isimli bir blog oluşturdu. İsteyen herkesin kendi oyuncak fotoğrafını ve manifestosunu paylaşabileceği bir sanal ortam yarattılar.
#1 - Mayıs 15 2010, 20:00:56
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.