Alternatifim Cafe

Tsunami kafasında arıza bırakmış

Discussion started on Magazin

Aysun Kayacı'nın babası hakkında aldırdığı medyaya konuşma yasağı, savcının mahkemeye itirazı üzerine kaldırıldı. İşte baba Selahattin Kayacı'dan son açıklamalar:

-Şizofrenler çevresi tarafından bilinirler, hareketleriyle de hastalıklarını belli ederler. Ben şizofren değilim. Gelsinler, götürsünler; sağlam olduğum anlaşılınca ben de kanuni hakkımı ararım. Ya Aysun açıklama yapar, ‘Ben yalan söyledim. Babam hasta değildir' der ya da diyetini öder.

-Aysun ortaokulda namaz kılan bir çocuktu. Oruç tutardı. Uysaldı, kendi halindeydi. Aysun babasına nasıl şizofren diye iftirada bulunur hala anlamıyorum ve çok üzülüyorum: Ben de o zaman, Maldiv'de tatil yaparken yakalandığı Tsunami dalgaları kafasında arıza bıraktı galiba derim.

Kafasındak bitleri unuttu

Benden utanıyor. Kafasındaki bitleri temizlediğimiz günleri ne çabuk unuttu. Sümüklü böcek kabuğundan çıkmış, kabuğunu beğenmiyor. Bir keresinde benim için 100 dolar yatırmış bankaya. Elimi bile sürmedim. Parasını istemem, devletim bakar bana.

Babadan kızına öğüt

“Aysun kendini akıllı zannediyor. Halbuki para kazanmak akıllılık değildir. Aysun'un kökten bir yaşantısı yok. O, parayı, şöhreti taşıyamıyor. Ferrari'ye binebilir, o parayı taşıdığını göstermez. Aysun yarın öbür gün yaşlansın parasız kalsın, eski hayatına da geri dönemez. Kızın tabiatını biliyorum, eski arkadaşlarına gidemez. 2 göz oda tutar, devletin verdiği aylıkla yaşar. Yanında da sadece kedileri olur. İnsan içine çıkamaz, korkar. Tıpkı geçmişte bunu yaşamış çok güzel kadınların içler acısı sonu gibi olur, hayatı mahvolur gider. ”

Beni dinleseydi evlenirdi

Beni dinleseydi evli ve çoluk çocuk sahibi olurdu. Futbolcu Emre Aşık ile evli olurdu. Kızın dünyası başkaydı, topçununki bambaşka.7 sene o topçuyla arkadaşlık yaptın. Ailesi seni istemiyor demek ki anlaman lazım; yoksa seni alırlardı. Bir kere bizimkilere gitmişler. Emre'nin annesi beni de araştırmış, nasıl bir insan olduğumu öğrenmiş. Aysun'a, ‘Ayıp değil mi, neden babanızla konuşmuyorsunuz?' demiş. O aile bu kızı almaz tabii. Aysun o aileye gelin gidemez. Emre'nin annesi geleceği görmüş.

Yılan değil kuş olacak

İçim acıyor ama utanıyorum. Bakın, yüksek bir yerde hem kuşa rastlarsın hem de yılana. Kuş uçarak gelmiştir, yılan sürünerek gelmiştir o noktaya. Demek ki yükseklere, dağlara, tepelere uçarak geleceksin, sürünerek değil. Bir yere gelirken yapımcıya güveneceksin, fiziğini kullanacaksın sonra gazetelere manşet olacaksın ve diyeceksin ki ‘Kızım bir yerlere geldi.'
#1 - Nisan 26 2009, 20:46:58
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Kafasında bir arıza olduğu kesin :))
#2 - Nisan 27 2009, 17:24:23
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.