Alternatifim Cafe

»» 1917 Deki Yemek Listesi !...

Discussion started on Atatürk Köşesi

daniel7226

Kahraman türk askerinin çanakkale savaşı sırasındaki yemek listesi şimdiki türk gençleri bunu görsünki bu VATAN nasıl zorluklarla kazanılmış görsünler amerikani şeylere özenip (tikky) olup asıllarını,atalarını unutmasınlar,bilsinlerki eger suan biz burada rahat şekilde sıcak evimizde oturuyor,özgür bir şekilde kimseye bağlı olmadan yaşıyorsak onların geride bıraktıkları sayesindedir..!

#1 - Mart 19 2006, 22:51:08

bizde bazen iki kuruşluk bişi yaptığımızda vatana yardım ettik diyoruz.

bizim için ölenlere şehit,kahraman diyerek geçiyoruz.halbuki yemek listeleri bile onların kutsal birer kuratarıcı oldukalrını gösteriyor .
#2 - Mart 19 2006, 23:05:10
İmza kural dışı.

eslem

biz yemek beğenmiyoruz yazık bize ya
#3 - Mart 19 2006, 23:09:58

biz yemek beğenmiyoruz yazık bize ya
evet sonuna kadar haklısınız biz yemek beğenmiyoruz acaba onların yerinde olsak napardık?  :alala
#4 - Mart 20 2006, 10:22:18
İmza kural dışı.

allah atalarımızdan razı olsun ..hakikaten onlar olmasa bu kadar rahat özgür bağımsız olabilirmiydik..sıcak yemeğimiz olur muydu? tüylerim diken diken oluyo ...yattığı yerler nur olsun şehitlerimizin atalarımızın..(amin)
#5 - Mart 20 2006, 10:29:13

böyle şartlar altında vatanlarını kurtardılar valla ne deyim Allah mekanlarını cennet etsin. bir öğün atlasak acıkırız atalarımızın yedklerine bak be  :agla
#6 - Mart 20 2006, 18:23:38

kendi halimise acıyorum yaf atalarımız onca zorluğa rağmen herşeye göğüs germişler onlarda olmasa biz şimdi buralarda olamazdık tabe ..nur içinde yatsınlar  :agla
hiç bişey beğenmiyoruz yasık bize :agla :agla
#7 - Mart 20 2006, 23:48:17
Yalnızlık Derin Bir Sancı Şimdilerde Yüreğimde..

insan bunları gorunce ne kadar nankor ne kadar kıymet bılmez oldugunu goruyor.onlar sımdıkı halımızı gorse kemıklerı tıtrerdı.SIZ RAHAT UYUYUN ATALARIM ENİNDE SONUNDA TÜRK MİLLETİ SİZE LAYIK OLACAK
#8 - Mart 21 2006, 03:35:26

arkadaşlar lafla peynir gemisi yürümüyo açıkçası....

evet hepimiz öleyiz... hepimiz özeniyoruz....özendiriliyoruz.... ama bunun farkında değiliz... bence sorunda bu işte...
#9 - Mart 26 2006, 10:34:41
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

ya benim bi arkadasin büyükk büyük dayisi kurtlus savasinda sehit olmus iste bazende findigi cignemeden yutturuyolarmis.böylece kendilerini tok hissediolarmis..öle annatmis ananesi kiza ne kadar kötü bisey ya..
#10 - Mart 26 2006, 12:53:51
İmzanız kural dışı.

çok saol negative abi gerçektende geçmişi unutuyoruz ve daha kötüye doğru gidiyoruz  :öff
#11 - Nisan 03 2006, 19:43:23
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

varya kendimden nefret etmee başladım ya neyiz biz ya böle hiç bişe beğenmiorz onlarsa nasıl katlanmışlar sölesinize biz acaba onların yerinde olsak ne yapardık çok kötü bi durum olsa gerek :hönk
#12 - Nisan 10 2006, 18:46:33
İçimde ikinci bir insan gibidir ; Seni sevmek saadeti...

bizde yemek seçeriz ayyy şu iğrenç şu güzel diye.
#13 - Nisan 13 2006, 18:54:31

bizim kantindede var bu çizelge gerçekten çok ders veriyor ama elimizden geldiği kadr layık olmaya çalışacağız vatanımızaa ;)
#14 - Nisan 16 2006, 20:16:39

bizde bazen iki kuruşluk bişi yaptığımızda vatana yardım ettik diyoruz.

bizim için ölenlere şehit,kahraman diyerek geçiyoruz.halbuki yemek listeleri bile onların kutsal birer kuratarıcı oldukalrını gösteriyor .

+1 mükemmel bir açıklama
#15 - Nisan 28 2006, 17:32:50
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.