Alternatifim Cafe

Cumhuriyeti biz kurduk, O'nu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz. M.K. ATATÜRK

Discussion started on Atatürk Köşesi

Onun bu sözüne ne kadar değer veriyor ve sahip çıkıyor günümüz gençliği ya da  ne kadar anlıyor O'nu?
#1 - Mayıs 19 2006, 11:01:58
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

sanırım yeterince onun ilke ve inklaplarını koruyamıyoruz maalesef...
#2 - Mayıs 19 2006, 20:25:00

Sea Deniz

bugün kendimi tam bir türk genci gibi hissettim...  :)
şiirler...marş...tören...yürüyüş...herşey çok güzeldi....
azönce de fener alayı vardı..çok heycanlandım çok...
sabahtan beri 10. yıl marşını dinliyorum.....kanım hızlıca akıyor....
sanırım doğru yoldayım ..ve herkesin de doğru yolda ilerleyeceğini hissediyorum....
hernekadar bazen istismar edilse de bu ülkenin keskin kılıçları...güçlü neferleri var......

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.

Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. (Mustafa Kemal Atatürk)  :öff  :öff
#3 - Mayıs 19 2006, 20:30:28

toplum olarak oldukça yetersiziz
#4 - Mayıs 19 2006, 20:43:49

bu söz bize o kadar ağır sorumluluklar yüklemiş ki aslında..cumhuriyeti kurmak,her seye rağmen kurmak çok zordu..ama bu başarıldı..oysa şimdi cumhuriyete sahip çıkılmıyor..sahip çıkılmadığı yetmiyor,bi de bazıları baska rejimler,baska yönetim biçimleri istiyor..ülkeyi içten çökertmeye çalışıyorlar..
ben istiklal marşını duyunca bile bir garip oluyorum,dizlerim titriyor..o yüzden kendi adıma onu yasatmak için şu anda yapabileceklerimi yapıyorum..ilerde daha fazla olacaktır yapabileceklerim..her türk gencinin,bilinçli her türk gencinin de atamızın bu sözünü aklından çıkarmaması gerekli..
#5 - Mayıs 20 2006, 09:25:38
« Son Düzenleme: Mayıs 20 2006, 09:34:02 Gönderen: california »
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Yapılan emeklerde güzel şeylerde bir pay yoksa sahip çıkılmaz tabiki.

Entrikalarla dolu bir dönem içersindeyiz.Herkes birbirinin yüzüne gülüp vatandan şundan bundan bahsederken sırtını döndüğünde zehrini boşaltıyor.

Bu memleket bizim bize vadedildi.Peşkeş çekmemiz için değil pazarlamamız için değil, çıtaları yüceltip aydın bir Türkiye oluşturmamız için...

Ne Mutlu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yadigarı olan bir ülkede nefes almak.
#6 - Mayıs 20 2006, 09:30:28

gençliğe hitabe de zaten yapmamız gerekenler ve karşılaşacaklarımız belirtilmiş, karşılaşacaklarımızla karşılaştık, sıra yapmamız gerekenleri yapmada..

"Bugun vasil oldugumuz netice, asirlardan beri cekilen milli musibetlerin intibahi ve bu aziz vatanin, her kosesini sulayan kanlarin bedelidir. Bu neticeyi, Turk gencligine emanet ediyorum."

"Ey Turk Gencligi!

Birinci vazifen, Turk istiklalini, Turk Cumhuriyetini, ilelebed, muhafaza ve mudafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kiymetli hazinendir. Istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahlarin olacaktir. Bir gun, istiklal ve Cumhuriyeti mudafaa mecburiyetine dusersen, vazifeye atilmak icin, icinde bulunacagin vaziyetin imkan ve seraitini dusunmeyeceksin! Bu imkan ve serait, cok namusait bir mahiyette tezahur edebilir. Istiklal ve Cumhuriyetine kastedecek dusmanlar, butun dunyada emsali gorulmemis bir galibiyetin mumessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanin butun kaleleri zaptedilmis, butun tersanelerine girilmis, butun ordulari dagitilmis ve memleketin her kosesi bilfiil isgal edilmis olabilir. Butun bu seraitten daha elim ve daha vahim olmak uzere, memleketin dahilinde, iktidara sahibolanlar gaflet ve delalet ve hatta hiyanet icinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri sahsi menfaatlerini, mustevlilerin siyasi emelleriyle tevhidedebilirler. Millet, fakru zaruret icinde harap ve bitap dusmus olabilir.

Ey Turk istikbalinin evladi!

Iste; bu ahval ve serait icinde dahi, vazifen: Turk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktir! Muhtac oldugun kudret, damarlarindaki asil kanda mevcuttur! "
#7 - Mayıs 20 2006, 10:46:34
benim bir tek bilgim vardır, o da aşktır
sokrates

>>ATATÜRK BİRLİĞİ>>
<<TIKLA<<

Şuan O nun kurduğu Cumhuriyeti yok etmek istiyen düşmanlar çok ama biz türk genci olarak göz yummucağız demokratik laik olan bu güzel Cumhuriyeti aska sahipsiz bırakmıcas

Atam İzindeyiz!!!!!!!!!
#8 - Mayıs 20 2006, 18:16:03
İmzanız Kural Dışı

eğer ben bir türk genciysem sadece ülkem için değil tüm dünya için elimden geleni yapacağım yurtta ve cihanda barış
#9 - Mayıs 20 2006, 23:24:29
<<Nedir??<<
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<
<<Nedir??<<

hiç vermiyorum onu hiç düşünmüyorum bile sözlerini felan ve çok büyük nankörlük ediyorum ama saygı duyuyorum.
#10 - Mayıs 21 2006, 09:05:05
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

miiliyetçi olmak lazım...vatanı milleti satmamak lazım...
#11 - Mayıs 21 2006, 09:10:17
GüZeLi GöRDüN Mü KaLBiNi ÇaLmALı

SeBeBi YoKtuR   ANaM

CaNıNI SıKtImı HaTuN u SaLMaLı  SeBeBi YokTuR  AnAm

haklısın alfaaaaa
#12 - Mayıs 21 2006, 09:56:05
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

hiç vermiyorum onu hiç düşünmüyorum bile sözlerini felan ve çok büyük nankörlük ediyorum ama saygı duyuyorum.

Ama saygı duyuyorsun?Nankörlük yapıyorsun ama saygı duyuyorsun..Peki neye saygı duyduğunu biliyor musun?Bence bilmiyorsun..Çünkü eğer bilseydin,öğrenseydin,Atamızın bizim için yaptıklarını,saygı duymaktan fazlasını yapar,onu hiç düşünmedim bile diyemezdin..
#13 - Mayıs 21 2006, 10:06:07
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Sea Deniz

o nası oluo  :haydut
#14 - Mayıs 21 2006, 10:55:55

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.