Alternatifim Cafe

Yılmaz Aslantürk ( Otisabi )

Discussion started on Yazarlar - Çizerler

-_-

1964 yılında Artvin'de ikiz kardeşim Sedat ile birlikte doğdum, 12 yaşında bir kaza ikimizi ayırdıktan sonra hep resim çizdim, karikatür çizdim. 1982 yılında çok istediğim Mimar Sinan Üniversitesi'ne girdim. Gırgır, Dıgıl, Avni dergilerinde karikatürlerim yayınlandı. 1990 yilinda Pişmiş Kelle mizah dergisinde çizmeye başladım. Karikatürlerin yanısıra "Otisabi" adlı bir köşe yazıyordum. Engin Ergönültaş'ın destegi ile "Başımdan Geçti Bunlar" adlı hikayeleri çizdim. Yeni Yüzyıl gazetesinde grafikerlik yaparken bilgisayar girdi hayatıma, FreeHand ve Adobe Photoshop ile illustrasyonlar, haritalar, logolar, grafikler yaptım. Turkcell, Castrol, Coca-Cola gibi firmalara illustrasyonlar çizdim. Milliyet gazetesinin internet sitesine Flash animasyonlar haz?rlad?m. 2002- 2006 yılları arasında Penguen dergisine Otisabi hikayeleri çizdim.

Halen Milliyet gazetesinin grafik servisini yönetiyor, Uykusuz mizah dergisinde Otisabi hikayelerini yazıp çiziyorum.

#1 - Aralık 22 2007, 05:48:24

eee şey ben otisabiyi okurum ve güzel çiziyo ama biraz sapık bide yaşlı :D
ama onun dışında köşesi çok güzel :D
#2 - Şubat 10 2008, 23:08:36
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

sessiz yalnızlık

Uykusuzda olması gerçekten çok iyi.Otisabiyi okuyorum.İki hafta öncesine kadar baya bi sosyal mesajlar vermeye başlamıştı Otisabide.İki haftadır dergiyi alamıyorum.İnş. toparlamıştır kendisini. (6)
#3 - Şubat 04 2009, 14:03:30

ahsnahsna. Kapağa bakmadan direkt okuduğum kişi. hahah.
Çok sağlamdır kendisi. Tespitleri bayağı sağlamdır ama yaşlandığı için pasifleşmiştim.
Hatta o kadar alışmıştım ki, iş göremediği zamanlar "abi nooldu sana, şap mı koydular yemeğine" diye sorasım gelir. 1 ay kadar böyle bayağı uzak kalmıştı sahalardan. Geri döndü.

Saygıyla anarız. Ailecek okuruz. Annem de çok sever, pis alıştırdım :p
#4 - Ocak 11 2010, 23:39:22

Bende dergiyi aldığımda ilk Otisabi okuyanlardanım, mutluyuz.
#5 - Ocak 12 2010, 11:28:02
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Any_one

ilk okuyanlardan değilim, olacağımı da sanmıyorum da bu hafta böyle dedim vay dedim yazık dedim. garip olmuş bu haftaki.
#6 - Ocak 14 2010, 17:51:58

Sıkı ekşisözlük takipçisidir.Uykusuzun 2.yılını kutladığı sayıda kendisine yöneltilen eleştirileri cevaplamış ve bize biraz kendi iç dünyasının kapılarını aralamıştır.O günden beri ayrıca bir sevilir tarafımdan.
#7 - Ocak 30 2010, 02:38:35
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.