Alternatifim Cafe

Anma Törenine Katılım Olmadı.

Discussion started on Magazin

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 10. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı.

Anma törenine, Kemal Sunal’ın eşi Gül, oğlu Ali, kızı Ezo, annesi Saime Sunal ile Ali Sunal’ın kız arkadaşı Gökçe Bahadır katıldı.

Duaların okunmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Sunal, babasının vefatının üzerinden geçen 10 yılda hiçbir şeyin değişmediğini söyledi. Sunal, babasının izinden gitmeye çalıştıklarını söyledi.

Ali Sunal, "Biz o hayattaymış gibi, hala o varmış ve yanımızdaymış gibi yaşamaya devam ediyoruz. Ona karşı sorumluluklarımızı biliyoruz. Onun topluma verdiklerini takip etmeye, sevenlerini hayal kırıklığına uğratmamaya çalışıyoruz.

Ben, kendimden önce bunlar için yaşıyorum. Çünkü çok güzel ve örnek bir adam. Çok doğru şeyler yapmış. Onun yolundan giderseniz, siz de doğru biri olursunuz" şeklinde konuştu.

Ali Sunal, törene sanat dünyasından katılımın olmamasıyla ilgili bir soru üzerine de bugünün yaz mevsimi olması nedeniyle böyle bir durum yaşandığını söyledi. Ali Sunal, "Herkes evinden dualarını yolluyor diye düşünüyorum.

Arıyorlar soruyorlar. Ona bir dua okumak ya da bir şey söylemek istiyorlarsa, bulundukları yerden de ona ulaşıyor diye düşünüyorum" dedi.

Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal da 10 yılın çok zor geçtiğini belirterek, "10 yıl olduğuna inanmak bile zor, dün gibi geliyor. Böyle günlerde o kötü olayı daha net hatırlıyorum. Çok ağır bir şey" diye konuştu.

Duaların okunduğu anma törenine katılanlara daha sonra helva dağıtıldı.

Törende, sanatçı Kemal Sunal’ın annesi Saime Sunal ile eşi Gül ve kızı Ezo Sunal’ın zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

#1 - Temmuz 04 2010, 20:22:01
Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.